Liverpool v Atalanta, UEFA Europa League, Quarter Final, First Leg, Football, Anfield, Liverpool, UK - 11 Apr 2024
Aroganța făcută de Klopp, înainte ca Liverpool să fie umilită de Atalanta
Explicațiile lui Jurgen Klopp, după ce Liverpool a fost umilită de Atalanta în Europa League
Screenshot 2024-04-28 at 20.00.07
Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe internet și l-a înjurat pe David Miculescu! Cei de la FCSB s-au răzbunat în autocar
LIVE Fotbal Club

Dinamo - Bilbao 1-1. Repriză secundă entuziasmantă pentru ”câini”. Rivaldinho a marcat cu o execuție superbă

26.07.2017, 22:49

Cu aproape 30.000 de suporteri în spate, la revenirea în cupele europene după o aşteptare de cinci ani, Dinamo a încasat gol de la Bilbao la prima ocazie importantă a meciului.

dinamo-6
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

În minutul 21, mingea deviata de Etxeita a fost trimisa în poartă de Laporte. Bascii au continuat să atace, iar Raul Garcia a fost aproape să înscrie, din centrarea lui Aduriz.

Cosmin Contra a schimbat la pauză și l-a introdus pe teren pe Rivaldinho, iar după nici zece minute, brazilianul a egalat cu o execuţie superbă, sub privirile tatălui Rivaldo.

Bilbao putea reveni la conducere pe tabelă în minutul 70. Lovitura de cap a lui Muniain a fost scoasă de pe linia porții de Nascimento. Cinci minute mai târziu, Balenziaga a fost aproape să-și devieze mingea în proprie poartă. S-a terminat 1-1 şi calificarea în playoff-ul Europa League se joacă la Bilbao, joia viitoare.

Pentru Dinamo a fost a patra partidă consecutivă fără victorie în cupele europene, pe teren propriu.

Min. 90+3: S-a terminat meciul. Dinamo - Bilbao 1-1.

Min. 90+2: Cartonaș galben: Nedelcearu este avertizat după ce și-a lovit un adversar cu cotul, pentru a oprin un atac periculos.

Min. 90: Schimbare la Bilbao: Sabin intră în locul lui Raul Garcia!

Min. 84: Schimbare la Dinamo: Anton intră în locul lui Nascimento.

Min. 82: Schimbare la Bilbao: Rico intră în locul lui Etxebarria.

Min. 75: Ocazie mare de gol pentru Dinamo! Șutul deviat al lui Albin, după o lovitură liberă, este deviat de Balenziaga, dar portarul bascilor respinge greu în corner.

Min. 70: Ocazie mare de gol pentru Bilbao, dar mingea este scoasă de pe linia porții de Nascimento, după lovitura de cap a lui Muniain.

Min. 66: Schimbare la Bilbao: Leque intră în locul lui Susaeta.

Min. 66: Schimbare la Dinamo: Albin intră în locul lui Nemec și debutează în tricoul lui Dinamo.

Min. 64: Nemec a scăpat singur cu portarul și a înscris, dar arbitrul assistent ridicase de mult timp fanionului, spre nemulțumirea dinamoviștilor.

Min. 61: Cartonaș galben: Hanca este avertizat după un fault făcut asupra lui Muniain.

Min. 55: Cartonaș galben: Rivaldinho este avertizat după ce și-a dat jocul tricoul după golul superb marcat.

Min. 54: GOOOOOOOOOOL DINAMO!!!! 1-1. Rivaldinho șutează fabulos de la 22 de metri și catapultează mingea aproape de vinclul porții bascilor.

Min. 52: Rivaldinho are prima ocazie clară de gol a lui Dinamo: Nemec centrează perfect, dar lovitura de cap a brazilianului trece peste poartă.

Min. 50: Cartonaș galben: Romera este avertizat.

Min. 46: A început actul secund.

Min. 46: Schimbare la Dinamo: Rivaldinho a intrat în locul lui Busuladzic.

Min. 45+1: S-a terminat prima repriză: Dinamo - Bilbao 0-1. Singurul gol a fost marcat de Laporte.

Min. 43: Portarul oaspeților, Herrerin, a căzut rău după ce a respins o minge din careul mic și are nevoie de îngrijiri medicale.

Min. 40: Hanca întoarce o minge la 22 de metri, dar șutul din prima a lui Mahlangu a trecut peste poarta lui Bilbao.

Min. 33: Cartonaș galben: Nascimento este avertizat după ce nu a respectat distanța la o lovitură liberă a bascilor.

Min. 30: Cartonaș galben: Munian este avertizat după ce l-a lovit cu cotul în figură pe Romera.

Min. 27. Ocazie mare de gol pentru Bilbao: Raul Garcia a reluat cu capul puternic, dintre doi fundași al lui Dinamo, din careul mic, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Penedo.

Min. 20. GOOOOL Bilbao!!! Dinamo - Bilbao 0-1. Deschidere de scor pe Arena Națională. Jucătorul dorit de Barcelona și Real Madrid, Laporte, a înscris cu capul din careul mic, după un corner al bascilor, la care Susaeta a deviat la colțul lung.

# Rivaldo se află în tribuna Arenei Naționale, alături de Adrian Mutu.

Min. 5: Bilbao are prima ocazie de gol a meciului, dar lovitura de cap a lui Etxeita trece puțin pe lângă poarta lui Penedo.

Min. 1: A început meciul dintre Dinamo și Athletic Bilbao. Galeria ”câinilor roșii” e din nou la înălțime.

UPDATE 19:50: Autocarul lui Dinamo a ajuns la Arena Națională, acolo unde sunt și fanii basci ai lui Athletic Bilbao.

UPDATE 19:25: Echipele de start:

Dinamo (4-2-3-1): Penedo - Romera, Nedelcearu, Katsikas, Filip - Nascimento, Busuladzic - Hanca, Mahlangu, Salomao - Nemec

Rezerve: Brănescu, Rivaldinho, Albin, Anton, Costache, Maric, Bumba

Bilbao (4-2-3-1): Herrerin - de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga - Vesga, Etxebarria - Susaeta, Raul Garcia, Muniain - Aduriz

Rezerve: Arrizabalaga, Boveda, San Jose, Lekue, Rico, Merino, Aketxe

Etichete: cosmin contra , dinamo europa , dinamo contra , dinamo bilbao live text , dinamo bilbao echipe probabile , dinamo bilbao avancronica

Sunt extratereștrii pe K2-18b? Telescopul James Webb a fost îndreptat spre planeta pe care au fost detectate semne de viață

Semne de viață extraterestră au fost observate pe o planetă îndepărtată. Potrivit astronomilor, ei...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia
man
Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului
promovare
Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Gigi Becali pregătește prima lovitură după ce a câștigat titlul. I-a propus un contract lui Florin Tănase
FOTBAL:FC VOLUNTARI-PETROLUL PLOIESTI, PLAY OUT LIGA 1 ORANGE (21.05.2016)
Românii fac legea în Turcia! Ce s-a întâmplat în prima repriză a partidei Trabzonspor - Gaziantep
deian sorescu
Video Poli Iași - UTA Arad 0-2. Mircea Rednic i-a întins o mână de ajutor lui Dinamo. Moldovenii, pe ultimul loc
Screenshot 2024-04-22 at 21.16.08
Mesajul lui Jurgen Klopp, la ultimul meci european ca antrenor al lui Liverpool: ”Este o nebunie!”
Atalanta BC v Liverpool FC - UEFA Europa League Jurgen Klopp, head coach of Liverpool FC, gestures towards fans of Atala
Știm semifinalele UEFA Europa League: AC Milan și Liverpool au fost eliminate!
UEFA Europa League Trophy Tour With John O Shea, Aviva Stadium, Dublin 16/4/2024 A view of the Europa League Trophy A vi
Amal Clooney, într-o rochie mini de peste 20.000 de dolari. Avocata și-a arătat picioarele perfecte la o cină în New York
Omul care a vorbit cu Gigi Becali la 12 noaptea după titlul luat de FCSB: "Coman pleacă 99 la sută!"
Gigi Becali a dezvăluit ce mesaj a primit de la Dan Șucu și ce a făcut Cristi Borcea, după ce FCSB a luat titlul!
Cum arată Tia Carrere la peste 20 de ani de la serialul "Vânătoarea de comori". Într-o rochie scurtă și decoltată, la 57 de ani, actrița pare că a făcut un pact cu timpul
Kanye West, din nou în centrul atenției. Reacții după ce rapperul i-a făcut un „compliment” deplasat Biancăi Censori
De la Smart la Simple: ”Telefonul plictisitor" un nou trend printre tineri. Video
Cum sunt păcăliți șoferii să plătească amenzi care nu le-au fost date de poliție? Cine sunt escrocii
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi
Peste cine poate da Corvinul Hunedoara în primul tur preliminar din Europa League! Variantele ”horror”
FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

O fetiță de 10 ani a murit din cauza unei amibe mâncătoare de creier. Tragedia s-a întâmplat în vacanță, după o baie în piscină
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”