Rică Neaga a fost eliminat în derby-ul ligii a patra din Argeș. Schumacher și Vali Năstase au fost pe teren

VIDEO Monica Niculescu a reușit punctul zilei la Indian Wells. Serena, descumpănită

serena shot

Patru foști steliști sunt super motivați pentru duelul împotriva campioanei: “Nu suntem inferiori”

radut pintilii

VIDEO Real Madrid îl aduce din vară pe portarul campioanei sub 20 de ani a Americii de Sud

batalla

Surpriză: Horia Tecău a fost eliminat de Andy Murray, în primul tur la Indian Wells, în concursul de dublu

tecau-1

EXCLUSIV Teja a negociat dur cu Dinamo. Cât primește pentru rezilierea contractului

mihai teja, dinamo

VIDEO Sergiy Stakhovsky a făcut spectacol la Indian Wells, în direct la Digi Sport 2

Sergiy Stakhovsky

VIDEO Valencia - Deportivo La Coruna 2-0. Alcacer, gol după 60 de secunde

alcacer

VIDEO CSMU Oradea - BCMU Pitești 104-97. Doi jucători au marcat aproape jumătate din punctele învingătorilor

baschet-oradea

VIDEO Fostul și actualul președinte al Barcelonei vor fi judecați în cazul transferului lui Neymar

neymar presedinti

VIDEO Remiza din Giulești i-a făcut pe ploieșteni să renunțe la titlu: ”Trebuie să ne consolidăm locul 2”

petrolul-2

Cinci fotbaliști spanioli au fost inculpați într-un dosar în care sunt acuzați de trucare a unor meciuri

sergio garcia

VIDEO Fair-play în Turcia. Echipa lui Gabi Torje și Ciprian Marica a fost lăsată de adversari să egaleze

konya

VIDEO Gata cu egalurile! Pancu atenționează că pentru Rapid urmează meciuri pe care trebuie să le câștige

pancu rapid petrolul

VIDEO Pustai: ”Mă bucur enorm că se întrerupe campionatul. Sper să arătăm altfel după aceea!”

captura pustai-1

VIDEO Torje a contribuit la victoria lui Konyaspor, dar finalul a fost unul nedorit pentru român

torje 1

VIDEO Bicfalvi este iar golgheterul Ucrainei. A stabilit scorul final al partidei Karpaty - Volyn Lutsk

eric bicfalvi

VIDEO&SONDAJ Petrolul a cerut penalty în Giulești, la căderea lui Astafei

astafei penalty

”Ștefan cel Mare”, tărâm interzis pentru Ceahlăul. Nemțenii nu se simt bine în fieful lui Dinamo

dinamo-5

VIDEO Falub: ”A fost al treilea meci la rând în care n-am mai contat după minutul 70. Nu poți câștiga așa”

falub

Simona Halep, “modestă, dar strălucitoare”! Portretul unei “campioane încântătoare”

simona fed

VIDEO Contra a pierdut prima oară în campionatul Chinei, în etapa a doua

contra infrangere

Mourinho surprinde: “Sper ca City să o elimine pe Barcelona.” De ce o vrea pe rivala engleză în sferturi

mourinho barcelona

Optimism reținut înaintea disputei contra campioanei: “Nu e ușor să joci cu Dinamo și Steaua în 4 zile”

iordanescu steaua

VIDEO Wolfsburg - Inter Milano 3-1. Dublă pentru De Bruyne. Gazdele, favorite la calificarea în sferturi

bucurie wolfsburg

VIDEO Criticați pentru îndepărtarea lui Teja: ”L-au mai și forțat să demisioneze de la națională!”

teja rednic

Pentru prima oară în 2015, Gâlcă poate trimite pe teren cea mai bună echipă posibilă

steaua pandurii

Preţuri exorbitante la meciul secolului Mayweather - Pacquiao! Locuri rezervate deja de două săptămâni

box meciul secolului

Stoican, bucuros pentru revenirea la Dinamo: ”Aici sunt acasă”. Reacția lui Teja

flavius stoican dinamo

România, în pericol să piardă organizarea meciurilor la Euro 2020, din cauza lipsei infrastructurii

euro2020

VIDEO S-au stabilit cele 8 calificate în sferturile UEFA Europa League. Câte două echipe din Italia şi Ucraina

europa league urne echipe

Monica Niculescu, prima oară contra numărului unu mondial: “Dintotdeauna mi-am dorit să joc cu Serena”

monica serena

VIDEO Steaua este în finala Cupei Ligii, dar jucătorii își pun ”cenușă în cap”: ”N-am jucat nimic!”

guilherme-1

VIDEO EXCLUSIV Gâlcă, liniștit pe bancă, Dorinel, supărat pentru că golul doi s-a marcat prea târziu

dorinel reactii

VIDEO Pepe se bucură că-l are antrenor pe Ancelotti: ”Nu-mi este dor de Mourinho!”

pepe ancelotti

VIDEO De data asta, cu noroc. În ultimele două sezoane, PSG a fost eliminată după un astfel de scor

psg

VIDEO Zlatan Ibrahimovic, după cartonașul roșu primit la Londra: “Chelsea are o echipă de bebeluși”

zlatan rosu

Victor Hănescu s-a calificat pe tabloul principal la Indian Wells. Turneul e ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

hanescu

VIDEO Il Luce se aștepta la probleme cu Bayern: ”A fost un cadou al arbitrilor. Echipele mari sunt ajutate”

mircea lucescu-2

VIDEO HCM Baia Mare - Dunărea Brăila 41-20. Test reușit înaintea meciului decisiv cu Viborg din CL

handbal baiamare

VIDEO&SONDAJ Eliminarea lui Kucher, record în istoria Champions League. A meritat fundașul cartonașul roșu?

captura rosu

VIDEO Victoria cu Steaua, dulce-amară: ”Cupa Ligii era un obiectiv pentru noi”

fatai astra steaua

VIDEO Gâlcă, dezamăgit de jucători: ”Nu e atitudine de Steaua! Fără ambiție, au jucat la trecerea timpului”

galca-3

Budescu, pedepsit de Dorinel. Vedeta Astrei n-a fost inclusă în lotul pentru returul cu Steaua din Cupa Ligii

budescu

Oficialii celor de la CFR Cluj au emoții în privința depunctării. Totul depinde de Comisia de Disciplină

deac cfr cluj

Simona Halep, favorită 3, e pe partea de tablou a Serenei la Indian Wells. Ce adversare poate întâlni

simona indian wells

VIDEO Cordoba - Getafe 1-2. A 7-a înfrângere consecutivă pentru andaluzi, care rămân pe ultimul loc în clasament

cordoba

VIDEO Se știu toate echipele calificate în ”sferturile” UCL. Tragerea la sorți e vineri, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

champions rezultate

VIDEO Doar Zlatan mai înscrie așa, dar nu în propria poartă! Faza care va candida la autogolul anului

captura autogol cordoba

VIDEO Daniel Pancu s-a supărat pentru că a cerut schimbare și până să fie înlocuit, s-a accidentat

captura pancu spre vestiare

VIDEO Rapid n-a primit niciun gol în 2015 și a acumulat 7 puncte din trei partide