627 rezultate pentru eticheta

belgia

VIDEO Anderlecht - Gent 1-2. Oaspeţii au terminat sezonul regulat pe poziţia a doua

anderlecht

VIDEO Belgia - Țara Galilor 0-0. Elevii lui Wilmots au avut o bară și cele mai multe ocazii

belgia tara galilor

VIDEO Bosnia - Belgia 1-1. Gafa lui Begovic i-a privat pe elevii lui Susic de primul succes în aceste preliminarii

bosnia nainggolan

FOTO Statistici incredibile după Belgia - Andorra 6-0. Gazdele au șutat de 44 de ori!

de bruyne andorra

HCM Constanța forțează calificarea în Champions League: ”Mergem să câștigăm”

hcm constanta captura aeroport

Primire regală pentru jucătorii belgieni: "Am reuşit să reunim tot poporul"

primire belgia

Belgia, eliminată în sferturi de Argentina: “Am fost mai buni, suntem dezamăgiți”

wilmots-1

Messi își întâlnește „coșmarul” în sferturi. Courtois, neînvins în 6 meciuri de starul argentinian

messi courtois

Wilmots: "Pentru inima mea ar fi bine să nu mai avem astfel de meciuri"

wilmots

Tim Howard, jucătorul meciului Belgia - SUA

howard

Klinsmann: "Sunt mândru de jucătorii mei"

klinsmann

VIDEO Belgia-SUA 2-1 (d.p.). Echipa lui Wilmots a ratat exasperant, dar va juca în sferturile CM cu Argentina

gol De Bruyne

Marc Wilmots, mândru de elevii săi: "Am făcut 9 puncte în grupă, am scris istorie"

wilmots defour

Stromsgodset, adversara Stelei, a reușit un transfer răsunător: Marvin Ogunjimi

marvin ogunjimi stromsgodset

Lukaku, obiectiv personal la CM. ”Chelsea, cel mai important club din Anglia”

lukaku belgia-1

VIDEO Franța, cea mai în formă echipă înainte de CM. Belgia, Japonia și Germania, pe locul 2

franta

Amicalul Belgia - Luxemburg anulat de FIFA. Lukaku are cel mai mult de suferit

lukaku belgia

Marius Mitu: "Acest caz mi-a distrus cariera. Sper că totul se va termina cu bine"

mitu

Un antrenor dezvăluie blaturi: "Oamenii președintelui mă așteptau cu pistoale"

antrenor la louviere

Januzaj s-a decis: Vrea să joace în naționala Angliei, deși alte patru selecționate și-l „revendicau”

januzaj

Emil Răducu, după victoria cu Belgia: "Primul meci e cel mai greu, bine că am câștigat"

emil raducu futsal

Mizează în continuare pe români. Rednic îl vrea pe Răduț la Gent

radut

Rednic transferă la Gent un fost atacant stelist, golgheter în acest sezon pentru echipa sa

rednic-gent

Nikolic spre Belgia? Muntenegreanul are o ofertă de la Mechelen

nikolic

Seria de victorii a luat sfârșit pentru Mircea Rednic

mircea rednic kaa gent belgia

Belgia va călători cel mai puțin la CM 2014. Brazilia, printre cele mai afectate de distanțele lungi

orase bvrazilia 2014

Mircea Rednic, la a treia victorie consecutivă cu Gent în Belgia

rednic gent

Naţionala României a căzut trei locuri în clasamentul FIFA. Schimbări în Top 10

piturca nationala fifa ranking

VIDEO Columbia a câștigat „amicalul” revelațiilor, în fața Belgiei, la Bruxelles

columbia belgia

Valoarea loturilor echipelor de la CM 2014. Spania e pe locul 1. Olanda, sub Belgia

brazil

FOTO Romelu Lukaku a făcut lumină: "Aveam 12 ani, am învins pe Feyenoord"

lukaku-2

Și granzii se tem de „diavolii roșii”. Low: ”Belgia este favorita-surpriză la Mondiale”

belgia

Vermaelen vrea să plece de la Arsenal, ca să prindă CM2014

Vermaelen

Belgia, Germania și Elveția, calificate matematic la CM 2014. 5 echipe din Europa au deja locurile rezervate

germania

Belgia merge la Mondiale după 12 ani! Lukaku, primele goluri oficiale la națională

Germania, Belgia și Elveția își pot asigura calificarea la CM 2014 chiar de AZI

nationala germania

Avem speranțe! Pentru a fi cap de serie la CM, Olanda trebuie să bată Ungaria și Turcia, avantajând România

clasament coca cola

România, în grupă cu Belgia și Ucraina, la Campionatul European de Futsal 2014

futsal 22

VIDEO Mons, eliminată din Cupă după ce i s-a refuzat un gol clar la penalty-uri

penalty captura

Rednic s-ar putea întoarce în Belgia, unde e favorit să-l înlocuiască pe Enzo Scifo

redn

Viața după Rednic. Standard Liege trece printr-o perioadă fantastică și are 13 victorii consecutive

standard

Nu știm să remontăm! România n-a mai câștigat, după ce a fost condusă, de doi ani și jumătate

marica romania lux

VIDEO Vettel și Webber, de neoprit. Red Bull a dominat antrenamentele de la Spa

webber vettel briatore

George Țucudean nu e prezentat de Standard în lotul pentru sezonul 2013-2014

tucudean

Primele probleme pentru Maxim în Germania. Șefii se plâng de el: „E nepregătit”

al maxim

După Rednic, potopul. Președintele de la Standard vrea să plece, de frica fanilor

standard proteste

Steaua e aproape să ia liber de contract un fost elev al lui Rednic la Standard

maor buzaglo

Oțelul nu are antrenor, dar a ales primul amical. Joacă la Manchester, cu Club Brugge

Rednic și-a luat la revedere de la suporterii lui Standard

rednic standard

"Prinţ" doar acasă. Standard îl trimite înapoi pe Cristea

cristea standard

Standard, încă un hop pentru cupele europene! Locul 4 și baraj pentru Mircea Rednic