profimedia-0787372013
Spania - Ucraina 5-1, în semifinalele EURO 2021. ”La Rojita” se califică în finală, acolo unde va juca împotriva Angliei
Switzerland v France - U21 EURO 2023, Cluj-Napoca, Romania - 28 Jun 2023
EURO U21 2023 | Ucraina și Anglia se califică în semifinale! Franța, eliminată
Tottenham Hotspur v Manchester City, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 14 May 2024
Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

Campionatul European U21 | Franța - Italia 2-1. Germania, remiză surprinzătoare cu Israel

22.06.2023, 23:55

Campionatul European U21 a continuat joi cu alte patru partide. România a debutat prost, cu un eșec usturător, 0-3, împotriva Spaniei, în Ghencea.

Romania: Under 21 Men - France vs Italy - Uefa European
Partida dintre Franța U21 și Italia U21 / Foto: Profimedia
  • Cupa României, finala: Corvinul - Oțelul, miercuri, 20:30, DGS 1

• Premier League: Manchester United - Newcastle, miercuri, 22:00, DGS 2

Partida dintre Franța și Italia, capul de afiș al serii, s-a încheiat cu victoria francezilor, după un final incendiar, în care italienii au avut o șansă imensă de a restabili egalitatea. Kalimuendo a deschis scorul în minutul 23, însă Italia a egalat în minutul 36 prin Pellegri. Barcola a marcat golul victoriei în repriza secundă.

Germania – Israel s-a încheiat cu un surprinzător 1-1, după ce nemții au irosit două lovituri de pedeapsă. Moukoko și Ngankam nu au reușit să îl învingă pe Peretz de la punctul cu var. Israel a deschis scorul în prima repriză prin Turgeman, însă nemții au reușit să egaleze câteva minute mai târziu prn Bisseck.

Anglia s-a impus cu scorul de 2-0 în fața Cehiei, după reușitele lui Ramsey (minutul 47) și Smith Rowe (minutul 90+4), iar Elveția a învins reprezentativa Norvegiei cu 2-1.  Norvegienii au deschis scorul prin Konradsen în minutul 19, dar Ndoye a restabilit egalitatea în minutul 36. Elvețienii au trecut în avantaj în repriza secundă, după golul lui Imeri din minutul 56.

Franța U21 - Italia U21 2-1

Min. 90+2: Bellanova ajunge la o centrare în interiorul careului și trimite cu capul spre poartă, mingea lovește bara și pare că intră în poartă, dar Lukeba respinge.

Min. 83: Franța, în zece jucători! Bade este eliminat după o intervenție asupra lui Gnonto.

Min. 82: Ocazie Italia! Pellegri șutează din interiorul careului, Lukeba deviază, iar Chevalier respinge, Ricci șutează și el, dar portarul francez are din nou o intervenție formidabilă, dar Chevalier intervine salvator și la încercarea lui Cancellieri.

Min. 68: Ocazie Franța! Bade șutează periculos către poarta italienilor, dar Carnesecchi respinge cu o intervenție superbă.

Min. 63: Goool Franța! Gouiri îi pasează lui Barcola, pasa este interceptată de un fundaș advers, dar Barcola recuperează și îl învinge pe Carnesecchi

Min. 45: Ocazie Franța! Kone șutează din afara careului, dar Carnesecchi respinge în corner.

Min. 36: Goool Italia! Pellegri ajunge la centrarea expediată de Tonali și trimite cu capul aproape de vinclu, fără șansă pentru Chevalier.

Min. 23: Goool Franța! Kalulu centrează de pe partea dreaptă, iar Kalimuendo înscrie cu o execuție splendidă cu călcâiul.

Min. 21: Ocazie Italia! Scalvini se înalță la o centrare venită din corner și trimite cu capul spre poartă, dar Chavalier reușește să respingă.

Min. 14: Ocazie Italia! Tonali execută foarte bine o lovitură liberă de pe partea stângă, dar mingea trece puțin pe lângă poartă.

Min. 1: Începe meciul!

Franța: Chevalier – Kalulu, Bade, Lukeba, Nkounkou – Thuram, Caqueret, Kone – Barcola, Kalimuendo, Gouiri

Italia: Carnesecchi – Okoli, Pirola, Scalvini – Bellanova, Ricci, Rovella, Tonali, Udogie – Pellegri, Cambiaghi

Germania U21 - Israel U21 1-1

Min. 81: Penalty ratat de Germania! Ngankam șutează de la punctul cu var, dar Peretz reușește să respingă.

Min. 78: Penalty pentru Germania! Cohen îl faultează în careu pe Kraus, iar arbitrul dictează lovitură de la 11 metri.

Min. 45+2: Israel, în zece jucători! Kartsev este eliminat după ce vede al doilea cartonaș galben.

Min. 37: Gol anulat al Germaniei! Vagnoman reușește să înscrie în poarta apărată de Peretz, dar golul este anulat.

Min. 26: Goool Germania! Bisseck se înalță la centrarea lui Stiller și înscrie cu capul.

Min. 21: Goool Israel! Turgeman se distrează cu defensiva nemților și îl învinge cu o execuție superbă pe Atubolu.

Min. 3: Penalty ratat de Germania! Moukoko nu reușește să înscrie de la 11 metri.

Min. 2: Penalty pentru Germania!

Germania: Atubolu – Vagnoman, Bisseck, Matriciani, Netz – Keitel – Krauss, Stiller – Huseibasic – Schade, Moukoko

Israel: Peretz – Kartsev, Lemkin, Jaber, Cohen, Revivo – Azulay, Gandelman, Bilevi, Gloukh – Turgeman

Cehia U21 - Anglia U21 0-2

Min. 90+4: Goool Anglia! Archer îi pasează în interiorul careului lui Smith Rowe, care înscrie simplu din fața porții.

Min. 77: Ocazie Cehia! Karabec centrează în careul advers, iar Danek trimite cu capul peste poarta britanicilor.

Min. 47: Goool Anglia! Ramsey intră în posesia balonului și expediază un șut perfect cu dreptul, fără șansă pentru Jaros.

Min 41: Ocazie Cehia! Kusej driblează un adversar și șutează din zona de pedeapsă, însă Trafford are o paradă superbă și respinge.

Min. 37: Ocazie Anglia! Madueke șutează din interiorul careului, dar balonul trece pe lângă poartă.

Min. 29: Ocazie Anglia! Madueke primește un balon în interiorul careului și rămâne față în față cu portarul, însă șutul este slab, iar Jaros intervine ușor.

Min. 19: Ocazie Cehia! Kusej șutează periculos, dar mingea trece puțin pe lângă poarta apărată de Trafford.

Min. 4: Ocazie Cehia! Trafford are o intervenție foarte bună la șutul lui Kusej din interiorul careului.

Min. 4: Ocazie Anglia! Madueke intră în posesia balonului și șutează la poarta cehilor, dar atinge bara transversală.

Min.1 : Începe meciul!

Cehia: Jaros – Gabriel, Vitik, Hranac, Cedidia – Kaloc, Cerv – Sulc, Zamburek, Kusej – Sejk

Anglia: Trafford – Garner, Harwood-Bellis, Colwill, Aarons – Gomes, Jones, Ramsey, Gibbs-White – Madueke, Gordon

Norvegia U21 - Elveția U21 1-2

Min. 56: Goool Elveția! Imeri preia balonul în interiorul careului și îl învinge pe Hedenstad cu un șut superb.

Min. 36: Goool Elveția! Ndoye restabilește egalitatea.

Min. 19: Goool Norvegia! Konradsen deschide scorul.

Min. 4: Ocazie Norvegia! Botheim șutează de la marginea careului, dar mingea trece peste transversală.

Norvegia: Hedenstad – Sebulonsen, Heggheim, Daland, Wolfe – Hove, Mannsverk, Zafeiris, Ceide – Bobb, Botheim

Elveția: Saipi – Blum, Stergiou, Burch, Omeragic – Ndoye, Sohm, Jashari, Imeri – Stojilkovic, Rieder

Rezultatele după prima zi de la CE U21

• Belgia U21 - Olanda U21 0-0
  • Georgia U21 - Portugalia U21 2-0 (Gagua 37, Sazonov 45+1)
  • Ucraina U21 - Croația U21 2-0 (Kashuchuk 19, Sikan 48)
  • România U21 - Spania U21 0-3 (Baena 55, Miranda 62, Gomez 90+5)

Clasamentul grupelor A și B

Grupa A. Grupa B
Clasamentul grupelor a și b / Foto: Flashscore.ro

Etichete: germania u21 , franta u21 , italia u21 , campionatul european u21 , cehia u21

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași...

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza
amp
”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu
Collage Maker-22-Mar-2023-07-04-PM-3494
Nu mai există dubii: Tottenham i-a decis viitorul lui Radu Drăgușin!
Radu Dragusin la meciul amical de fotbal dintre Romania si Irlanda de Nord, desfasurat pe Arena Nationala, vineri 22 mar
Cristi Tănase nu a stat pe gânduri, după ce soția a obținut ordin de restricție împotriva sa pentru 12 luni
tanase-sotie

Anunțul făcut despre Radu Drăgușin imediat după prestația din meciul cu Manchester City + Nota primită în presa din Anglia
profimedia-0872980163
A evoluat doar 22 de minute, dar Pep Guardiola s-a convins: ”E unul dintre cei mai buni din lume!”
Manchester City v Chelsea, Emirates FA Cup, Semi Final, Football, Wembley, London, UK - 20 Apr 2024
Ange Postecoglou și-a atacat echipa, după înfrângerea suferită cu Manchester City: ”Bazele sunt foarte fragile”
O fostă spioană rusă, despre strategiile neortodoxe adoptate pentru a-și manipula țintele: "Mi-am sacrificat corpul pentru misiuni"
CFR Cluj dă lovitura în mercato: negociază cu Brighton transferul lui Adrian Mazilu!
Edi Iordănescu a decis pentru EURO 2024! Câți fotbaliști neconvocați în preliminarii ia și cine e pe lista de urgență?
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Bebe Rexha, într-o zi obișnuită, fără machiaj de scenă. A ieșit la plimbare cu simpaticul ei cățel, pe străzile din Los Angeles
Ce se schimbă la CNP-urile românilor
Amenzi de până la 4.000 lei pentru românii care fac acest lucru. Dacă recidivează, suma se dublează
Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe
Ora de start a meciului Simonei Halep. Românca joacă la Paris, dar visul numit Roland Garros s-a spulberat
A fost eliminat la București de la EURO U21 și a spus ce a trăit în România
FOTBAL:ROMANIA U21-UCRAINA U21, EURO 2023 (24.06.2023)

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”