435 rezultate pentru eticheta

finala

Halep e liderul absolut! Simona a urcat pe primul loc în clasamentul Race to Singapore

Simona Halep

Cel mai ieftin bilet la finala Cupei României costă 15 lei. 2000 de bilete gratuite pentru suporterii sibieni

cupa romaniei

Video Potaissa Turda - AEK Atena 33-22. Ardelenii au şanse mari să câştige Challenge Cup. Returul e duminică

potaissa hora

Lovitură de proporții pentru Liverpool, înaintea finalei Ligii: nu mai joacă până la finalul anului!

liverpool

Video Alexander Zverev câștigă Mastersul de la Madrid! Ce record a bifat neamțul

zverev

Video Gyor - Vardar 27-26, după o finală dramatică! Totul s-a decis la faza halucinantă din ultimele secunde

colaj gyor vardar

Kari Aalvik Grimsbo: "Cheia a fost apărarea". Ce a spus despre prestația Cristinei Neagu

Kari Aalvik Grimsbo

Cristiano Ronaldo, "150%" apt pentru finala UCL! Anunțul lui Zidane

Barcelona v Real Madrid - La Liga

CM de snooker. Mark Williams a redevenit campion mondial după o pauză de 15 ani!

Mark Williams CM snooker

O nouă schimbare de look. Cum arată acum "Bad Boy" Tamaş

Gabriel Tamas, Hapoel Haifa

CM de Snooker. John Higgins, primul finalist la Crucible. Mark Williams, în ultimul act după 15 ani!

Higgins si Williams

Atletico Madrid - Arsenal 1-0. A treia finală Europa League în 8 ani pentru echipa lui Simeone

GettyImages-954350288

Liverpool are probleme pentru finala Champions League: Salah și Mane se vor afla în Ramadan!

Salah si Mane

This is Klopp

Klopp fani 3

Trei jucători sunt refuzați de Messi în primul "11" al Barcelonei pentru finala Cupei Spaniei

messi busquets

Mbappe a dus-o pe PSG în finala Cupei Franţei. Ce adversar surprinzător îi așteaptă pe parizieni

Mbappe PSG finala Cupei

Arsenal - Atletico ar fi fost finala așteptată de Abidal în UEL. Ce a spus despre eliminarea Barcelonei

Roma - Bracelona

Ronnie O'Sullivan, la al cincilea turneu de puncte câștigat în acest sezon!

O'Sullivan Players Championship

Simona Halep și-a donat, în scop caritabil, racheta cu care a jucat în finala AO 2018! Câți bani au fost obținuți

Halep racheta Australian Open 2018

Un român va arbitra finala Romanian Snooker Masters. Surprize uriaşe după primele două zile

snooker circul globus

Exclusiv Meciul care l-a dezlănțuit pe Marius Copil: ”A fost greu în primul tur, victoria i-a dat încredere”

copil dubai

Video&Foto Simona a acuzat stări de ameţeală şi a chemat doctorii pe teren

Halep

”O victorie care îi confirmă statutul de favorită la Australian Open"! Ce a scris site-ul WTA, imediat după dubla Simonei

halep finala (6)

CTP, impresionat: ”Halep intră cu alură de favorită, comunică: sunt nr. 1 mondial și joc că atare”

ctp

Video Simona s-a impus la Shenzhen! ''Numărul 1 mondial joacă precum numărul 1 mondial''

1

Hagi le-a făcut planul de atac! A zis totul: ”Așa va ajunge România să joace o semifinală sau chiar finala unui campionat mondial”

hagi-1

Video ”Încă tremur”. Reacția lui Wozniacki, după finala câștigată cu Venus

caro

Video Nadal - Federer 4-6, 3-6. Roger rămâne neînvins în fața lui Rafa, în 2017

roger

CTP reacționează după ce Halep pierde finala de la Beijing: ”A servit inuman timp de două ore”

CTP

Video Nadal și Kyrgios, în finală la Beijing. Australianul a făcut spectacol în fața lui Zverev

nadal kyrgios

Performanţă de senzaţie! Tecău şi Rojer, campioni în premieră la US Open

tecau us open trofeu

Prima reacție a lui Tecău și Rojer, după calificarea în finala de la US Open

rojer tecau2

Video A cincea finală pierdută de Wozniacki în 2017. Daneza n-are niciun titlu în acest an

Video "Dublă" istorică pentru Irina Begu, la BRD Bucharest Open. După titlul la simplu, a câştigat şi la dublu

irina set 1

Tweet-ul postat de antrenorul Simonei Halep înainte de finala Monicăi Niculescu

niculescu chan

Muguruza e noua campioană de la Wimbledon! Garbine a încheiat turneul cu un ”bagel” în fața lui Venus!

garbine trofeu

Moment special înainte de finala Cupei Confederațiilor. Două legende ale fotbalului, în aceeași fotografie

maradona ronaldo

Video Sevastova a câștigat primul turneu WTA după o pauză de șapte ani

sevastova-1

Video Feliciano Lopez a câștigat, la 35 de ani, al șaselea titlu al carierei

feliciano

Zverev poate deveni primul jucător din 2017 cu titluri câștigate pe trei suprafețe diferite

sascha zverev

Video A doua finală la Queen's Club pentru Marin Cilic și Feliciano Lopez

cilic dimitrov

Wenger n-a trecut peste ceea ce s-a întâmplat în urmă cu 11 ani: ”Arbitrajul video ne-ar fi adus UCL”

wenger 2006

Video Kontaveit, campioană pe iarba de la 's-Hertogenbosch

kontaveit den bosch

Una dintre persoanele rănite în timpul finalei Ligii Campionilor a decedat

juventus fani

#CHAMP10N. Reacția lumii tenisului, după ce Rafa Nadal a câștigat al zecelea titlu la Roland Garros

rafael nadal

La Decima! Rafael Nadal rescrie istoria. A cucerit al zecelea titlu la Roland Garros!

rafa nadal trofeu

ANALIZĂ - Cum a pierdut Simona Halep a doua finală de la Roland Garros

halep ostapenko podium

Simona a impresionat-o pe Chris Evert, deși a pierdut finala: ”Ambele sunt campioane”

halep ostapenko trofeu

Halep n-a reușit să o ”îmblânzească” pe agresiva Ostapenko, în finala de la Paris

halep rever

Prima reacție a Simonei, după pierderea finalei: ”Am simțit fluturi în stomac, nu a fost ziua mea”

halep ostapenko-2

Ostapenko a revenit în finala de la Roland Garros, precum Halep în sfertul cu Svitolina