”V-ați propus să mă luați la mișto?”. A aflat că FCSB a luat titlul și nu s-a abținut: ”Ca un cuțit în inimă”
Video Gigi Becali a râs în hohote: ”Îmi dă 30 de milioane. Eu vreau 35! M-am săturat, plec”
Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Video Belodedici și Vlădoiu au împărțit medaliile la Cupa Tymbark Junior

03.06.2018, 18:44

Cupa Tymbark Junior a ajuns la final pentru elevii care s-au întrecut la categoriile de vârstă sub 10 ani şi sub 12 ani. A fost o experienţă de neuitat pentru puştii care au fost premiaţi de Belodedici şi Vlădoiu.

belodedici tymbark
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

S-au impartit medalii de campioni la Cupa Tymbark Junior. Râmnicelu Brăila a câstigat competiţia adresată fetelor sub 10 ani, iar la U12 s-au impus clujencele de la Iuliu Haţieganu.

"Este o emoție mare, suntem campioni, am venit cu gândul de a ajunge pe podium, dar uite că am ajuns pe prima treaptă a podiumului" a declarat Dragoş Mocanu, antrenorul de la Râmnicelu Brăila.

Întrecerea masculină, de la U10, a fost câștigată de Şcoala Generală numărul 190 din Bucureşti. Campionii au fost premiati de Miodrag Belodedici. "Aceste turnee sunt foarte foarte importantente pentru copii. Le dai posibilitatea să gândească la faptul că o să joace un turneu și pot să-l câștige. Antrenorii încearcă și ei să-i motiveze și să-i ducă la un nivel bun" a declarat fostul internațional.

"Ne bucurăm că avem atât de mulți copii și am văzut că unii dintre ei sunt foarte talentați. Acesta este viitorul fotbalului românesc, cu certitudine" a adăugat Vlădoiu.

Peste 12.500 de echipe au luat startul la aceasta ediție a Cupei Tymbark Junior. "Vrem să creștem acest turneu. Anul acesta am avut peste 125.000 de copii, anul viitorul sperăm la și mai mult" a încheiat Grzegorz Grabowski, COO Maspex România.

Etichete: vladoiu , belodedici , cupa tymbark , fotbal cupa tymbark , medalii cupa tymbark

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15
Gabi Tamaș, gata să dea afară șase fotbaliști: ”Salariu mare și nu faci nimic”
tamas

Au luat titlul cu FCSB și acum urmează să semneze contractele + Cine va pleca de la campioană
Screenshot 2024-04-28 at 19.13.53
Exclusiv ”Dacă vine Gigi Becali cu un milion?”. Laszlo Dioszegi a dat răspunsul și și-a anunțat decizia finală
FOTBAL:PREZENTARE SERGIU BUS LA FCSB (14.07.2020)
Transferul lui Florinel Coman e ”99% gata”