Exclusiv Gigi Becali nu s-a mai abținut după FCSB - CFR: ”Spune, bă, adevărul! Nota 2 pentru obrăznicie”

Faze meci
Schimbări
Schimbări
  • 90+3 | Final repriza 2
    Finalul meciului! Viitorul obține o victorie foarte importantă în lupta pentru evitarea retrogradării
  • 90+2 | OcaziiViitorul
    Lungu centrează periculos din banda stângă, Balauru boxează până la Lemnaru, care trage din careu, însă jucătorii Viitorului reușesc să respingă aproape de linia porții
  • 90+1 | Goluri
    GOOOL VIITORUL !!! Marin bate excelent o lovitură liberă, Dică deviază balonul cu capul pe spate și înscrie cu o execuție la colțul lung
  • 90 | Faze meci
    Meciul este prelungit cu trei minute
  • 86 | Faze meci
    Viitorul pare incapabilă să pună în pericol poarta oaspeților, în timp ce Universitatea este mulțumită cu remiza de la Chiajna
  • 79 | OcaziiViitorul
    Șut puternic al lui Daminuță de la mare distanță, pe lângă poarta Universității
  • 76 | Schimbări
    Schimbare Viitorul: Iese Gavra, intră Marin
  • 66 | Faze meci
    Meciul a devenit echilibrat în această repriză, după o primă parte pe care Viitorul a dominat-o clar

• 42 | Schimbări
    Schimbare U Cluj: Iese Cristocea (accidentat după un duel aerian), intră Machado
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Lazăr este avertizat pentru o intrare întârziată
  • 33 | OcaziiViitorul
    Lemnaru trage din cădere, dar Veselovsky este atent și reține
  • 23 | OcaziiViitorul
    Gavra scoate un balon pentru Dică, iar fostul jucător al Stelei trage puternic din afara careului, dar pe lângă poarta clujenilor
  • 20 | Faze meci
    INFO: La meciul de la Chiajna asistă jucătorii Concordiei, printre care și Wellington, dar și Mircea Rednic
  • 18 | OcaziiViitorul
    Mitriță șutează de la distanță, dar Veselovsky este atent și reușește să rețină
  • 10 | Faze meci
    Cele două echipe au serioase probleme, terenul este foarte greu și plin de apă, după ploaia torențială de la Chiajna
  • 7 | OcaziiViitorul
    Viitorul continuă să domine! Lovitura de cap a lui Dică, din careu, se duce puțin pe lângă poarta Universității
  • 6 | OcaziiViitorul
    Mitriță intră în centru și șutează plasat de la 16 metri, dar Veselovsky are o intervenție excelentă
  • 5 | OcaziiViitorul
    Mitriță trage de la distanță, dar peste poarta oaspeților
    Începe meciul de la Chiajna
  • 0 | Faze meci
    La Chiajna plouă torențial, iar startul partidei a fost amânat de două ori. Centralul Ovidiu Hațegan a inspectat starea gazonului, unul care se prezintă extrem de prost și din cauza vremii nefavorabile
Mihai TejaU Cluj

VIDEO Viitorul - "U" Cluj 1-0. Nicolae Dică a adus victoria gazdelor cu un gol reușit în prelungirile meciului

Viitorul şi U Cluj au jucat în etapa a 30-a un meci extrem de important pentru calculele rămânerii în Liga 1. Fluierul de start s-a dat cu o întârziere de 50 de minute, ca urmare a condiţiilor meteorologice nefavorabile.

Gazdele au avut primele ocazii importante. Şutul lui Daminuţă nu a prins spaţiul porţii, iar tânărul de 19 ani, Ionuţ Mitriţă, a reuşit o fază spectaculoasă, care nu s-a concretizat pe tabelă. Şi veteranul echipei, Nicolae Dică, în minutul 7, a trecut pe lângă deschiderea scorului.

U Cluj putea da lovitura prin Boutadjine. Mijlocașul francez nu a profitat însă de ieşirea hazardată a lui Balauru. Sub privirile lui Rednic şi Reghecampf, ardelenii nu au fost mai inspiraţi nici în minutul 33. Golgheterul Lemnaru a şutat slab, din poziţie ideală.

În repriza secundă, Balauru a reuşit o intervenţie foarte bună la şutul lui Lemnaru de la mare distanţă şi meciul părea să se îndrepte spre o remiză albă. Nu a fost, însă, aşa. Dică a reuşit golul salvator în prelungiri pentru Viitorul. Centrarea nou-intratului Marin a fost reluată în plasă de vârful de 33 de ani.

Până la fluierul final, "Șepcile Roşii" şi-au mai trecut în cont o ratare şi Viitorul a obţinut trei puncte mari în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din...

ianis

Oficial OUT de la Bayern! Vândut la doar două...

firo: Fuvuball: Soccer: April 23, 2022 1st Bundesliga, season 2021/2022 31st matchday FC Bayern Mvnchen - Borussia Dortmund 3:1, Leroy Sane, Malik Tillman, FC Bayern Mvnchen, FCB, Bayern, FC Bayern, half figure,

Fanii lui Tottenham au tras aceeași...

Tottenham Hotspur v Burnley, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 11 May 2024

Video Un copil s-a dus ”glonț” la Florinel...

Premier League: Manchester United - Arsenal, 18:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)

SuperLiga: Dinamo - UTA, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FC VOLUNTARI-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (17.07.2023)

SuperLiga: Voluntari - 'U' Cluj, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• FOTBAL: UTA ARAD - FCU 1948 CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (06.05.2024)

SuperLiga: FCU Craiova - Hermannstadt, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

• SuperLiga: Poli Iași - Petrolul / Oțelul - Botoșani (alternativ), ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din Spania, după 5 meciuri la rând pe bancă, și a fost decisiv! Nota primită