Fluier final, Juventus câștigă mult mai clar decât o arată scorul
    Bourceanu își face o minge pe piciorul stâng, dar trimite mult peste poartă
  • 88 | OcaziiTrabzonspor
    Ozer Hurmaci trimite puțin pe lângă poarta lui Buffon
  • 79 | OcaziiTrabzonspor
    Giovinco trimite din lovitură liberă, Kivrak nu reușește să rețină, iar apoi Peluso ratează incredibil din 3 metri
  • 57 | OcaziiTrabzonspor
    Dublă ocazie pentru Juventus, dar Giovinco și apoi Marchisio nu reușesc să marcheze

• 36 | Schimbări
    La 2-0 în deplasare, Conte îl menajează pe Pogba și îl introduce pe teren pe Padoin
  • 33 | Goluri
    GOOOL JUVENTUS, 0-2! Osvaldo majorează scorul printr-o lovitură de cap din interiorul careului mic!
  • 33 | OcaziiTrabzonspor
    Isla trimite puternic spre poartă, mingea se lovește de un adversar și iese în afara careului!
  • 28 | OcaziiTrabzonspor
    Italienii atacă prin Isla, care îi trimite lui Giovinco în fața porții, dar un fundaș turc acordă corner
  • 23 | Faze meciTrabzonspor
    Buffon reține fără probleme o centrare a lui Bosingwa
  • 20 | Faze meciTrabzonspor
    Tușierul de pe atacul oaspeților indică ofsaid înainte ca italienii să introducă din nou mingea în poartă
  • 18 | Goluri
    GOOOL JUVENTUS, 0-1! Vidal înscrie din șase metri după o fază superbă în care mingea a mai trecut pe la Giovinco și Osvaldo, ultimul ratând cu puțin înainte deschiderea scorului!
  • 14 | OcaziiTrabzonspor
    Italienii înscriu după o presiune puternică, dar golul este anulat justificat pe motiv de ofsaid
  • 11 | OcaziiTrabzonspor
    Pogba trimite puternic de la 18 metri central, boxează portarul turcilor
  • 9 | OcaziiTrabzonspor
    Marchisio șutează violent din stânga, dar Kivrak respinge în față, iar mingea este degajată de un coechipier
  • 5 | OcaziiTrabzonspor

Ocazie mare pentru italieni! Liber în partea dreaptă a careului, Isla șutează pe colțul lung, iar mingea deviat de un adversar lovește bara laterală!

Antonio ConteJuventus

VIDEO Trabzon-Juventus 0-2. Bourceanu a jucat ultimele 20 de minute pentru turci

Juventus a defilat la Trabzon, învingând pe terenul formației lui Alexandru Bourceanu cu 2-0, deși un scor mai mare cu 3-4 goluri ar fi fost mult mai aproape de ceea ce s-a întâmplat pe teren.

La adăpostul victoriei cu 2-0 din meciul tur, echipa lui Antonio Conte a intrat decisă să rezolve repede partida. Iar după primele 15 minute, italienii își trecuseră deja în cont patru ocazii mari, la una dintre aceste faze Marchisio trimițând în bara laterală!

Cum golul plutea în aer, inevitabilul s-a produs în minutul 18, când presiunea oaspeților s-a materializat printr-o fază prelungită de atac, încheiată cu golul din șase metri al lui Vidal. Rețeta s-a menținut și mai departe, cu liderul la zi din Serie A atacând în valuri, pentru ca minutul 33 să lămurească definitiv soarta meciului: Osvaldo a marcat pentru 2-0, iar Conte a trecut la menajarea jucătorilor în vederea derby-ului din campionat cu AC Milan, care se va disputa duminică, de la 21:45, în direct la Digi Sport 2. Pogba i-a lăsat locul lui Padoin, dar acest lucru nu a afectat jocul etalat de Juventus.

Gazdele au evoluat șters și în partea secundă, fără nerv și fără să lase niciodată impresia că ar putea reveni în meci. Bourceanu a intrat pe teren în minutul 71, acesta încercând să preia același rol pe care îl avea la Steaua. Destul de activ în fazele de atac ale celor de la Trabzonspor, ex-stelistul a reușit și să tragă la poartă, dar mingea trimisă cu piciorul stâng în minutul 89 s-a dus mult peste poarta lui Buffon.

Fluierul final a consfințit o victorie limpede a celor de la Juventus, deși gazdele au fost aproape să înscrie totuși golul de onoare prin Ozer Hurmaci. Acesta l-a întins bine pe portarul oaspeților, însă balonul a trecut la o palmă de bară.

Fanii lui Tottenham au tras aceeași...

Tottenham Hotspur v Burnley, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 11 May 2024

Video Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și...

Video Un copil s-a dus ”glonț” la Florinel...

florinel-coman

Ange Postecoglou a dat verdictul, după...

Tottenham Hotspur Men's Team Press Conference, Hotspur Way Training Centre, Enfield, UK - 12 Apr 2024

• 06:15 Digi Gol
  • Arsenal v Newcastle United - Premier League - Emirates Stadium

Premier League: Manchester United - Arsenal, 18:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)

SuperLiga: Dinamo - UTA, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FC VOLUNTARI-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (17.07.2023)

SuperLiga: Voluntari - 'U' Cluj, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• FOTBAL: UTA ARAD - FCU 1948 CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (06.05.2024)

SuperLiga: FCU Craiova - Hermannstadt, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

• SuperLiga: Poli Iași - Petrolul / Oțelul - Botoșani (alternativ), ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

Englezii l-au descoperit pe ”românul care e atât de bogat încât a uitat că are una dintre cele mai tari mașini din istorie”

Gigi Becali, nervos când a văzut ce s-a întâmplat la Arena Națională: ”La revedere! Au făcut ce au vrut”

gigii

Florinel Coman a rupt tăcerea, după ce qatarezii n-au mai vrut să-i achite clauza de 5.000.000€

coman

Nota primită de Radu Drăgușin, la prima apariție după 6 meciuri în care a fost ”uitat” pe bancă la Tottenham