FOTBAL:CORVINUL HUNEDOARA-OTELUL GALATI, FINALA CUPEI ROMANIEI BETANO (15.05.2024)
Live Video&Score Corvinul - Oțelul 2-2, ACUM pe DGS 1. Câștigătoarea Cupei se decide în prelungiri. Duel pentru trofeu și Europa League

Gol din Penalty
    Finalul meciului. Torino - Lazio 1-3 și echipa lui Ștefan Radu este calificată în sferturile Cupei Italiei, acolo unde o va întâlni pe AC Milan
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Jose Martinez este avertizat pentru un fault la Cavanda
  • 89 | Schimbări
    Schimbare Lazio: Iese Parolo, intră Tounkara
  • 73 | OcaziiTorino
    OCAZIE MARE LAZIO! Klose îi pasează lui Parolo în poziție ideală și acesta ratează o șansă mare de gol pentru echipa lui Pioli
  • 73 | Schimbări
    Schimbare Lazio: Iese Cataldi, intră Pereirinha
  • 70 | Faze meciTorino
    Rămasă cu un om mai puțin pe teren și condusă la două goluri diferență, Torino nu mai are puterea să reacționeze și pare deja resemnată cu eliminarea din Cupa Italiei
  • 68 | Schimbări
    Schimbare Lazio: Iese Konko, intră Basta
  • 61 | Schimbări
    Schimbare Torino: Iese Jansson, intră Farnerud
  • 57 | Gol din Penalty
    GOOOL LAZIO! Ledesma transformă penalty-ul și Lazio are 3-1 în duelul din deplasare cu Torino
  • 56 | Cartonaşe Roşii
    CARTONAȘ ROȘU! Padelli este eliminat, Torino rămâne în 10 oameni
  • 55 | Penalty-uriTorino
    PENALTY LAZIO! Klose scapă singur cu portarul advers după pasa lui Ledesema și Padelli intervine imprudent, faultându-l pe atacantul romanilor
  • 49 | Goluri
    GOOOL TORINO! Gazdele încep în forță repriză secundă și reduc din diferență prin Martinez, care înscrie pentru 1-2 după pasa decisivă oferită de El Kaddouri
    Schimbare Torino: Iese Amauri, intră Maxi Lopez
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize. Pentru a treia oară la rând, Lazio are 2-0 într-un meci din deplasare. Nu a reușit însă să câștige nici cu Inter, nici cu Roma, ambele partide terminându-se cu scorul de 2-2
  • 42 | Faze meciTorino
    Torino nu reușește să pună probleme serioase oaspeților, care controlează clar meciul din punct de vedere tactic. Gazdele au beneficat de o lovitură liberă din poziție favorabilă, rămasă însă fără niciun rezultat
  • 32 | Faze meciTorino
    În vârstă de 36 de ani, Klose este la al doilea gol în Cupa Italiei, germanul reușind să puncteze de trei ori și în campionat
  • 29 | Goluri
    GOOOL LAZIO! Veteranul Klose înscrie simplu, din fața porții, după o pasă a lui Cataldi care l-a lăsat în poziție ideală de gol
  • 21 | OcaziiTorino
    OCAZIE LAZIO! Parolo își încearcă norocul cu o execuție de la distanță, însă șutul său nu se duce pe cadrul porții gazdelor
  • 17 | Faze meciTorino
    Fără gol marcat în Serie A, senegalezul Keita Balde este deja la reușita cu numărul 3 în Cupa Italiei
  • 13 | Goluri
    GOOOL LAZIO! Keita ia o acțiune pe cont propriu, pătrunde în careu, iar șutul său la colțul lung nu îi lasă nicio șansă lui Padelli
  • 9 | Faze meci
    Meciul este unul echilibrat până acum. Torino are o posesie mai bună, dar Lazio se apără exact și preferă deocamdată să mizeze pe mingi lungi, sărind peste faza de construcție
  • 1 | Faze meciTorino
    Partida este una specială pentru antrenorul gazdelor, Giampiero Ventura. Tehnicianul împlinește 67 de ani în ziua partidei cu Lazio
Stefano PioliLazio

VIDEO Torino - Lazio 1-3. Echipa lui Ștefan Radu, în sferturile Cupei. Gazdele au terminat cu un om mai puțin

ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Lazio s-a calificat fără probleme în sferturile Cupei Italiei, după 3-1 în deplasare cu Torino.

Cu o echipa alcătuită mai mult din rezerve, dar cu Ștefan Radu titular, Lazio a deschis scorul repede. Keita Balde a trecut ușor de Maksimovic și l-a învins apoi pe portarul Padelli.

Debutantul Cataldi i-a oferit lui Klose pasa decisivă la golul al doilea și Lazio a avut pentru a treia oară la rând 2-0 la pauză, în meciurile din deplasare. Josef Martinez a redus din diferență la scurtă vreme de la reluare, însă planurile torinezilor au fost date peste cap de Glik.

Căpitanul polonez a alunecat și i-a făcut o minge cadou lui Klose, care a fost faultat în careu de Padelli. Roșu și penalty, transformat fără emoții de Ledesma, iar Lazio merge în sferturile Cupei Italiei.

În următoarea fază a competiției, Lazio va juca împotriva lui Milan, pe 27 ianuarie. În optimi, echipa lui Inzaghi a eliminat-o pe Sassuolo.

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru'...

Collage Maker-22-Mar-2023-07-04-PM-3494

Reacția presei din Spania, după ce...

Athletic Club v Deportivo Alaves - LaLiga EA Sports Ianis Hagi of Deportivo Alaves in action during the LaLiga EA Sports

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius...

21

Video Simona Halep conducea cu 1-0 la seturi...

• Screenshot 2024-04-27 at 21.31.30

LIGA DE TINERET, Cupa României, finala: U Cluj - Farul, 12:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Arsenal v Chelsea - Premier League - Emirates Stadium

Premier League: Brighton - Chelsea, 23:59, Premieră, Digi Sport 2

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Cupa României, finala: Corvinul - Oțelul, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Sevilla FC v RC Lens, UEFA Champions League match, Group B, Football, Ramon Sanchez Pizjuan Stadium, Sevilla, Spain - 20 Sept 2023

La Liga: Sevilla - Cadiz, 20:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

• Premier League: Manchester United - Newcastle, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Antoine Griezmann of Atletico de Madrid celebrating his goal with his teammates during the LaLiga EA Sports match betwee

La Liga: Getafe - Atletico Madrid, 23:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

Nu mai există dubii: Tottenham i-a decis viitorul lui Radu Drăgușin!

Radu Dragusin la meciul amical de fotbal dintre Romania si Irlanda de Nord, desfasurat pe Arena Nationala, vineri 22 mar

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu

Cristi Tănase nu a stat pe gânduri, după ce soția a obținut ordin de restricție împotriva sa pentru 12 luni

tanase-sotie

8.300.000€ vrea Gigi Becali: trei echipe din Franța sunt interesate de fotbalistul adus cu 600.000€ la început de sezon