FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)

Ludogorets Ludogorets
Valencia Valencia
Ratare Penalty-uri
Cartonaşe Roşii
    FINAL DE MECI! Valencia se impune pe terenul lui Ludogorets cu 3-0 și face un pas important spre calificarea în sferturile de finală din UEL
  • 79 | Cartonaşe Roşii
    Junior Quixada a primit cartonașul roșu pentru o lovitură aplicată în braț lui Joao Pereira
  • 59 | Goluri
    GOOOL VALENCIA! Senderos a majorat diferența, printr-o lovitură de cap, după o recentrare a lui Vargas
  • 54 | Faze meciLudogorets
    Bulgarii presează pentru un gol care le-ar readuce speranțele în acest meci, dar deocamdată nu reușesc să pună în pericol poarta adversă
  • 35 | OcaziiLudogorets
    Misidjan a tras cu efect, din interiorul careului, mingea a trecut puțin peste transversală
  • 33 | Goluri
    GOOOL VALENCIA! Paco Alcacer l-a lansat superb pe Cartabia, care a reluat din prima, la colțul lung și face 2-0 pentru iberici
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Caicara a primit un cartonaș galben
  • 31 | OcaziiLudogorets

BARĂ! Misidjan a tras la colțul lung, din afara careului, mingea a lovit stâlpul porții

• 30 | OcaziiLudogorets
    Marcelinho a șutat de la limita careului, peste poartă
  • 26 | Ratare Penalty-uri
    PENALTY RATAT! Bezjak a șutat în dreapta portarului, dar Diego Alves a respins și își păstrează echipa în avantaj
  • 24 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaș Roșu! Keita este eliminat
  • 23 | Penalty-uriLudogorets
    Keita l-a faultat în careu Bezjak, iar centralul acordă lovitură de la 11 metri
  • 18 | OcaziiLudogorets
    Paco Alcacer a trimis peste poartă din interiorul careului, printr-o reluare cu latul, din centrarea foarte bună a lui Cartabia
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben îl vede Joao Pereira
  • 5 | Goluri
    GOOOL VALENCIA! Barragan a șutat de la 20 de metri, în diagonală și a deschis scorul pe stadionul din Sofia.
Juan Antonio PizziValencia

VIDEO Ludogorets - Valencia 0-3. Echipa lui Moți păstrează șanse infime de calificare

Visul frumos pare să se apropie de final pentru echipa lui Cosmin Moți, Ludogorets Razgrad. Fără fundașul român pe teren, suspendat pentru această partidă, bulgarii au cedat fără drept de apel, 0-3, la Sofia, împotriva Valenciei, în optimile Europa League.

Formația spaniolă a deschis scorul încă din minutul 5, în urma șutului superb expediat în diagonală de Barragan. Campioana Bulgariei putea să revină pe tabelă după faza din minutul 24, atunci când Keita l-a faultat în careu pe Bezjak, iar arbitrul a dictat lovitură de pedeapsă pentru gazde și cartonaș roșu pentru fostul jucător al Barcelonei.

Golgherul bulgarilor a ratat de la punctul cu var, iar peste alte 7 minute ocazia s-a răzbunat și Valencia și-a majorat avantajul pe tabelă. Paco Alcacer l-a lansat foarte bine pe Cartabia, iar jucătorul argentinian a reluat din prima, la colțul lung și a decis scorul pauzei: 0-2.

La 15 minute după reluare, Senderos a reluat cu capul și a stabilit scorul final, 0-3, care o transformă pe Valencia în mare favorită la calificarea în sferturile de finală din Europa League. Până la finalul meciului, singurul lucru notabil a mai fost reprezentat de eliminarea lui Junior Quixada, care a dus la restabilirea egalității numerice de pe teren.

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius...

21

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu...

FOTBAL:CORVINUL HUNEDOARA-OTELUL GALATI, FINALA CUPEI ROMANIEI BETANO (15.05.2024)

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a...

Screenshot 2024-05-15 232704

Video Simona Halep conducea cu 1-0 la seturi...

Screenshot 2024-05-15 183919

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 111111

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FC ARGES-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (29.01.2023)

SuperLiga, baraj: Botoșani - Mioveni, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0774483276

Serie A: Fiorentina - Napoli, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

MEDIA: Digi Sport Special, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• super avancronica

Media: Super Avancronica, 23:15, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

21

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

FC Schalke 04 v Galatasaray - UEFA Champions League Group D

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City