A încercat să își cunoască preferatul de la Real Madrid, dar forțele de ordine au intervenit imediat. Ce a urmat
marian spanu florentino perez
Foto Românul care s-a fotografiat cu Florentino Perez. ”Cel mai bun președinte din lume”
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

• 82 | OcaziiFranța
    OCAZIE PORTUGALIA. Quaresma a executat o lovitură liberă, lateral stânga, dar francezii au avut șansă cu Varane, care a deviat în corner.
  • 78 | Goluri
    GOOOOOL PORTUGALIA: 2-1, QUARESMA. Jucătorul lusitanilor a transformat cu șansă, după ce a tras pe mijlocul porții.
  • 70 | OcaziiFranța
    OCAZIE FRANȚA. Matuidi a fost aproape de 3-0, dar șutul său a trecut foarte aproape de poarta lui Rui Patricio.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOL FRANȚA: 2-0, POGBA. Faza a plecat de la Evra, care a ajuns în careu, după care a pasat înapoi la Benzema, atacantul Realului a repasat în lateral la Pogba, care a finalizat elegant cu latul.
  • 60 | OcaziiFranța
    Încă o nouă intervenție extraordinară a lui Mandanda
  • 58 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE FRANȚA. A ieșit Valbuena, a intrat PAYET
  • 52 | OcaziiFranța
    OCAZIE MARE PORTUGALIA. Ronaldo a reluat bine cu capul, dar Mandanda a avut un reflex extraordinar și a scos o minge pe care scria gol.
    A DOUA SCHIMBARE PORTUGALIA. A ieșit Gomes, a intrat WILlIAM CARVALHO
    PRIMA SCHIMBARE PORTUGALIA. A ieșit Alves, a intrat CARVALHO
    PAUZĂ
  • 40 | OcaziiFranța
    Matuidi, bine găsit în careu, a șutat direct la poartă, dar Rui Patricio a reținut.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    MANGALA pentru un fault asupra lui Gomes
  • 33 | OcaziiFranța
    OCAZIE FRANȚA. Rui Patricio a scos excelent de sub transversală o minge deviată nefericit de Pepe.
  • 29 | Faze meciFranța
    Benzema a scăpat pe contraatac a intrat în careu, a evitat să șuteze, deși a avut poziție bună, după care s-a complicat. Eliseu a încercat o deposedare prin alunecare, nereușită, s-a repliat rapid, iar atacantul Realului a centrat, dar n-a scos decât un corner.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    CABAYE pentru un fault asupra lui Moutinho
  • 27 | OcaziiFranța
    Gomes a șutat de la marginea careului de 16 metri, dar peste transversală.
  • 21 | OcaziiFranța
    MARE OCAZIE PORTUGALIA. Nani a profitat de o mare gafă a lui Mangala, după care a șutat la colțul lung, dar mingea a trecut milimetric de bara din stânga porții lui Mandanda.
  • 19 | Faze meciFranța
    Francezii presează mai mereu. Centrarea lui Matuidi a fost respinsă de Pepe
  • 11 | Faze meciFranța
    Varane a luat o fază pe cont propriu a intrat în careu i-a pasat lui Griezmann, apoi a reprimit mingea și a centrat spre Benzema, dar reluarea acestuia a fost dezamăgitoare.
  • 8 | OcaziiFranța
    Griezmann a trecut lejer de fundașii portughezilor, a ajuns în situația de a marca, dar șutul său a fost slab și Rui patricio a reținut.
  • 3 | Goluri
    GOOOOOL FRANȚA: 1-0, BENZEMA. Atacantul Realului a profitat de faptul că Rui Patricio a respins în față mingea șutată de Sagna, și a marcat.
-Portugalia

VIDEO Franța - Portugalia 2-1. Benzema a câștigat duelul madrilenilor. Gol și assist - Ronaldo, inexistent!

Franța a rămas neînvinsă din 1975 în fața Portugaliei, chiar la debutul pe banca lusitanilor al lui Fernando Santos.

Reprezentativa ”cocoșului galic” s-a impus cu 2-1, într-o partidă amicală disputată pe Stade de France. Benzema a deschis scorul după doar trei minute, la șutul respins al lui Sagna (3). A fost cel mai rapid gol marcat de francezi în ultimii 8 ani.

Nani a fost cel mai aproape de egalare în prima repriză (20), apoi, Mandanda a intervenit extraordinar la lovitura de cap a lui Cristiano Ronaldo (51). După ce a marcat în prima repriză, Benzema și-a trecut în cont și un assist, iar Paul Pogba a înscris al 5-lea său gol la echipa națională (68).

Cu 12 minute înainte de final, Mario a obținut un penalty chiar la debutul său pentru reprezentativa lusitană. Quaresma a transformat lovitura de pedeapsă (78), însă, fără Ronaldo, înlocuit în ultimele 20 de minute, oaspeții n-au mai avut nici timpul și nici forța să revină.

Franța câștigă astfel pentru a 9-a oară consecutiv în fața Portugaliei, care va juca marți, în preliminariile campioantului european, în deplasare cu Danemarca.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...