Nuno Claro are o intervenție excelentă la șutul lui Alibec din afara careului
    Prima schimbare la gazde: Alibec îl înlocuiește pe Bukari
  • 63 | Schimbări
    Keita intră în locul lui Bărbuț
  • 59 | Goluri

GOOOL ASTRA, 4-1! Nuno Claro scapă în poartă ca un începător un balon simplu! Gafă mare pentru portarul care a avut intervenții de excepție în prima repriză!

• 57 | Cartonaşe Galbene
    Bărbuț este avertizat
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Galben Nohai
    Schimbare la oaspeți: Șeroni a rămas la cabine, în locul său a intrat Nohai. S-a reluat și jocul
    Pauză la Giurgiu, gazdele conduc cu 3-1
  • 41 | Goluri
    GOOOL ASTRA, 3-1: Bukari înscrie din interiorul careului cu cinci minute înainte de final
  • 31 | Goluri

GOOOL ASTRA, 2-1: Yazalde îi readuce pe giurgiuveni în avantaj, marcând din cădere în minutul 31!

• 24 | Goluri
    GOOOL TIMIȘOARA, 1-1: Boldea egalează printr-un șu plasat din preajma careului gazdelor!
  • 21 | Goluri
    GOOOL ASTRA, 1-0! Budescu marchează printr-un șut plasat din marginea careului!
  • 19 | OcaziiAstra Giurgiu
    O nouă oportunitate majoră în favoarea gazdelor! Nuno Claro are un reflex excelent la lovitura de cap a lui Bukari
  • 15 | OcaziiAstra Giurgiu
    Szekely șutează violent din afara careului după un luft al lui Scutaru, însă mingea se duce mult peste poartă
  • 11 | OcaziiAstra Giurgiu
    Yoda reia de pe linia careului mic printr-o lovitură de cap o centrare a lui Laban, Nuno Claro respinge in extremis! Ocazie mare pentru gazde!
Dan AlexaACS Timișoara

VIDEO Astra - ACS "Poli" Timișoara 5-1. Bănățenii vor sta și la mâna rezultatelor!

Timișoara a sperat multe de la meciul pe care elevii lui Dan Alexa l-au susținut, dar bănățenii s-au întors cu mâna goală pe malul Begăi, iar acum vor fi nevoiți să tremure serios până în ultima etapă pentru a vedea dacă va rămâne sau nu pe scena primei divizii.

Adevărul este că a fost festival de goluri la meciul cu Astra - ACS Poli, dar cinci din șase reușite au venit în poarta lui Nuno Claro, care, în pofida unei gafe mari, a mai intervenit la limită în alte trei-patru situații.

Giurgiuvenii au deschis scorul în minutul 20, prin Budescu, care a ajuns astfel la cel de-al 13-lea gol stagional, care îl ține pe poziția a treia în clasamentul golgheterilor. Doar patru minute mai târziu, Boldea a egalat pentru timişoreni, însă golul acestora avea să se dovedească doar un foc de paie.

În minutul 31, Astra a trecut din nou la conducere, după ce Yazalde a marcat pentru 2-1 şi a semnat cel de-al şaptelea său gol în Liga I. Bukari l-a învins la rândul său pe Nuno Claro în minutul 40, iar la intrarea la vestiare gazdele aveau un avans de două goluri. Nuno Claro a cedat total în repriza a doua: lusitanul venit de la CFR a scăpat o minge poartă venită de la Măţel.

Alibec a închis scorul la 5-1 cu trei minute înainte de final, si Astra şi-a consolidat poziţia a doua în clasament.  De cealaltă parte, Poli îşi joacă ultima carte pentru Liga I etapa viitoare, pe teren propriu, contra Concordiei, dar va sta și la mâna celorlalte rezultate.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT 1, DIGI SPORT 2 ȘI DIGI SPORT 3

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius...

21

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu...

FOTBAL:CORVINUL HUNEDOARA-OTELUL GALATI, FINALA CUPEI ROMANIEI BETANO (15.05.2024)

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a...

Screenshot 2024-05-15 232704

Video Simona Halep conducea cu 1-0 la seturi...

Screenshot 2024-05-15 183919

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 111111

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FC ARGES-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (29.01.2023)

SuperLiga, baraj: Botoșani - Mioveni, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0774483276

Serie A: Fiorentina - Napoli, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

MEDIA: Digi Sport Special, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• super avancronica

Media: Super Avancronica, 23:15, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

21

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

FC Schalke 04 v Galatasaray - UEFA Champions League Group D

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City