ZWOLLE, 26-01-2024, MAC3PARK stadion, football, Dutch Eredivisie, season 2023 / 2024, Match between PEC Zwolle - Vitesse
Adrian Mazilu, la un pas de revenirea în SuperLiga! Au început negocierile cu Brighton
FRF a anunțat cele 22 de cluburi care au primit licența pentru SuperLiga
Tennis: US OPEN
Simona Halep, prima reacție după ce a abandonat în primul tur de la Trophee Clarins

• 78 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie de 2-0, dar şutul gazdelor este blocat de Boli şi prins cu emoţii de Buzbuchi.
  • 39 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie uriaşă pentru Viitorul. Chiţu pleacă de la limita ofsaidului, driblează doi jucători, dar mingea este respinsă de Lopes din apropierea liniei porţii goale.
  • 35 | OcaziiCFR Cluj
    Gomelt e la un pas de 2-0, dar şutul său din careul mic este blocat incredibil de Buzbuchi şi Hodorogea.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Rădoi este avertizat.
  • 26 | OcaziiCFR Cluj
    Deac e la un pas de dublă, dar şutul său în forţă, de la marginea careului trece puţin peste poartă.
  • 24 | OcaziiCFR Cluj
    Oaspeţii au cerut penalty la un duel între Deac şi Coman, dar Kovacs a făcut semn că jocul poate continua. Reluările arată că a fost lovitură de la 11 metri pentru echipa lui Hagi.
  • 21 | Goluri
    GOOOOOOL CFR!!!! GOOOOL DEAC!!!! Mijlocaşul feroviarilor înscrie cu un şut lobat, din interiorul careului şi deschide scorul în Gruia.
  • 15 | OcaziiCFR Cluj
    Nouvier înscrie, dar golul este anulat pentru o poziţie în care se afla atacantul gazdelor, după o fază complicată, în care o minge respinsă de un fundaş al Viitorului a fost deviată de Bud.
Gică HagiViitorul

CFR Cluj - Viitorul 1-0. Echipa lui Miriuţă, candidată serioasă la titlu. Deac aduce victoria

CFR Cluj a încheiat ideal săptămâna. După ce a fost anunţată iminenta ieşire din insolvenţă, clujenii au învins liderul Viitorul, cu 1-0. Golul care a făcut diferenţa a fost marcat de Deac, după 20 de minute.

Cu 10 minute înainte de pauză, Gomelt a fost blocat în ultimul moment, iar la cealaltă poartă, Chiţu a avut o acţiune periculoasă dar şutul său a fost de asemenea blocat de Larie.

Primul şut al Viitorului pe spaţiul porţii a venit abia cu 20 minute înainte de final, dar execuţia lui Morar nu l-a surprins pe Mincă. În urma acestei victorii şi după înjumătăţirea punctelor, CFR va începe playofful la 4 puncte în spatele liderului şi la doar două în spatele Stelei.

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru'...

Collage Maker-22-Mar-2023-07-04-PM-3494

Reacția presei din Spania, după ce...

Athletic Club v Deportivo Alaves - LaLiga EA Sports Ianis Hagi of Deportivo Alaves in action during the LaLiga EA Sports

Video Simona Halep conducea cu 1-0 la seturi...

Screenshot 2024-05-15 183919

Video Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a văzut pe Radu...

• Screenshot 2024-04-27 at 21.31.30

LIGA DE TINERET, Cupa României, finala: U Cluj - Farul, 12:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Arsenal v Chelsea - Premier League - Emirates Stadium

Premier League: Brighton - Chelsea, 23:59, Premieră, Digi Sport 2

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Cupa României, finala: Corvinul - Oțelul, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Sevilla FC v RC Lens, UEFA Champions League match, Group B, Football, Ramon Sanchez Pizjuan Stadium, Sevilla, Spain - 20 Sept 2023

La Liga: Sevilla - Cadiz, 20:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

• Premier League: Manchester United - Newcastle, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Antoine Griezmann of Atletico de Madrid celebrating his goal with his teammates during the LaLiga EA Sports match betwee

La Liga: Getafe - Atletico Madrid, 23:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

Exclusiv Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

amp

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu

Nu mai există dubii: Tottenham i-a decis viitorul lui Radu Drăgușin!

Radu Dragusin la meciul amical de fotbal dintre Romania si Irlanda de Nord, desfasurat pe Arena Nationala, vineri 22 mar

Cristi Tănase nu a stat pe gânduri, după ce soția a obținut ordin de restricție împotriva sa pentru 12 luni