Cristina Neagu la un meci CSM Rapid
CSM București - Rapid 27-23. Campioana va juca finala Cupei cu învingătoarea meciului Dunărea Brăila - Gloria Bistrița
romania handbal
Video România și-a aflat adversarele de la EHF EURO 2024
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Live Video&Text FCSB - Farul 2-1, ACUM, Digi Sport 1. Alex Băluță a marcat și îi duce pe roș-albaștri în avantaj!
Etapa 7 Superliga: FCSB-Farul Constanta
Play-off

Video CSM București - Krim 30-18. Cristina Neagu a făcut show la primul meci din Liga Campionilor

07.10.2017, 16:16

Demonstraţie de forţă pentru CSM Bucureşti la debutul în grupa A din Liga Campionilor. Tigroaicele s-au impus în Sala Polivalentă în faţa lui Krim Ljubljana, cu 30-18. Adversara din Slovenia a contat doar în primele patru minute, perioadă în care echipa din Capitală nu a reuşit să înscrie.

csm krim
  • Premier League: Aston Villa - Chelsea, sâmbătă, 22:00, DGS 2

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Mecanismul campioanei României a început să funcţioneze apoi, iar jucătoarele pregătite de Helle Thomsen s-au desprins rapid. Cu Neagu şi Gullden în mare formă, CSM Bucureşti a terminat prima repriză cu un avantaj clar, 15-7.

Spectacolul făcut de gazde a continuat şi în actul secund. Tigroaicele au condus cu o diferenţă maximă de 13 goluri şi s-au impus cu 30-18.

CSM Bucureşti va juca următorul meci din grupa A în deplasare, pe terenul lui Vistal Gdynia. Partida din Polonia va fi în direct la Digi Sport 1, miercuri, de la ora 21:00.

UPDATE - min 60: Final de meci! CSM București câștigă cu 30-18 primul meci din acest sezon, în Liga Campionilor la handbal feminin.

UPDATE - min 55: Cu cinci minute înainte de final, CSM București conduce cu 28-16.

UPDATE - min 51: Avansul CSM-ului a crescut la 12 goluri, după ce Gullden, din 7 metri, și Frafjord au marcat în ultimul minut.

UPDATE - min 46: Iulia Curea marchează, iar CSM păstrează o diferență de zece goluri față de Krim. 24-14.

UPDATE - min 40: Hagman marchează pe contraatac și ridică scorul la 20-10.

UPDATE - min 36: Cristina Neagu marchează din nou. CSM și-a mărit avansul la nouă goluri, după startul reprizei secunde. 18-9.

UPDATE - min 31: A început repriza secundă.

UPDATE - min 30: Pauză! CSM București o conduce pe Krim cu 15-7, după prima repriză.

UPDATE - min 25: Slovenele reduc din diferență, dar CSM continuă să aibă un avans liniștitor de șapte goluri. 14-7.

UPDATE - min 20: Fază superbă creată de Gullden și Neagu și un nou gol marcat de Cristina! 11-4.

UPDATE - min 19: După startul ezitant, CSM București a reușit să se desprindă fără probleme, la șase goluri.

UPDATE - min 11: Cristina Neagu punctează din nou cu o aruncare de la mare distanță. 5-3 pentru CSM București.

UPDATE - min 8: Cristina Neagu marchează primul gol pentru CSM București, în Liga Campionilor. 4-2.

UPDATE - min 7: Contraatac perfect pentru CSM București. Majda Mehmedovic înscrie, iar campioana României preia conducerea pentru prima dată. 3-2.

UPDATE - min 6: Gullden marchează, iar CSM egalează. 2-2.

UPDATE - min 5: Nathalie Hagman marchează primul gol pentru CSM București, în această seară. 2-1 pentru Krim.

UPDATE - min 4: Slovenele încep mai bine meciul și conduc cu 2-0, după trei minute și jumătate.

UPDATE - min 1: A început meciul.

UPDATE 20:00 - Meciul va începe în scurt timp.

CSM București țintește al treilea Final Four la rând, iar sâmbătă începe aventura în acest sezon de Liga Campionilor. ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la ora 20:00, campioana României o va întâlni pe Krim Ljubljana, în Sala Polivalentă, din București.

Meciul dintre CSM și Krim este LIVE SCORE&VIDEO pe digisport.ro și m.digisport.ro!

Partida de sâmbătă va fi una specială pentru Cristina Neagu, care va debuta pentru CSM în cea mai importantă competiție europeană. Campioana României este favorită certă într-o grupă din care mai fac parte, pe lângă Krim, Nykobing (Danemarca) și Vistal Gdynia (Polonia).

La casele de pariuri, CSM este cotată cu a doua șansă la cucerirea trofeului (3,30). Favorită este Gyor, cu o cotă de 2,80. Anul trecut, CSM a câștigat Liga Campionilor chiar în fața celor de la Gyor, după loviturile de departajare.

"Sâmbătă vom juca primul meci acasă, îl aşteptăm. Krim e o echipă puternică, luptă bine, o ştim de anul trecut, joacă rapid. Va fi un meci important pentru noi şi mă aştept la un meci bun din partea noastră în primul meci jucat în faţa fanilor.

Sunt mulţumită de cum arată echipa acum, cred că suntem pregătiţi pentru meciurile din Liga Campionilor. Cred însă că avem nevoie de mai multe meciuri pentru a atinge un nivel mai ridicat. Cred că arătăm bine ca echipă şi că putem urca nivelul", a spus Helle Thomsen, antrenoarea daneză a fetelor de la CSM, în cadrul unei conferințe de presă.

Etichete: csm liga , neagu csm , csm krim

„Putin nu a ordonat uciderea lui Navalnîi”. Răsturnare de situație în cazul morții disidentului rus

Agenţiile de informaţii americane au stabilit că preşedintele rus, Vladimir Putin, probabil nu a...

man
S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia
Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g
A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”
Screenshot 2024-04-26 at 18.36.18
Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16
Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului
promovare
Surprinzător! Câți suporteri sunt la FCSB - Farul + Așa arată Top 10 al sezonului

Pioli, OUT! AC Milan și-a ales deja noul antrenor și suporterii au ”explodat”. A apărut o petiție
profimedia-0554329919
Oficial S-a terminat chinul! Prima echipă retrogradată din Premier League în acest sezon
Newcastle United v Sheffield United, Premier League, Football, St James' Park, Newcastle, UK - 27 Apr 2024
Live Video&Score Aston Villa - Chelsea 1-0, ACUM, pe DGS 2 / Man. United - Burnley 1-1 / West Ham - Liverpool 2-2
Chelsea v Aston Villa - Premier League - Stamford Bridge
Video Dinamo - Skjern 28-27. ”Dulăii”, victorie uriașă în sferturile de finală ale EHF European!
HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-SKJERN HANDBOLD, EHF EUROPEAN LEAGUE (23.04.2024)
Avea tot viitorul în față, dar a paralizat de la o supă. În 24 de ore, viața unei tinere de 23 de ani s-a transformat într-un calvar
Gigi Becali, în dificultate: „Mă ispitești. Cum să-i spui lui Becali asta? Mai bine bag ștreangul la gât”
Povestea misterioasei firme Gigi Becali LTD. A înființat-o în 2022 și a dizolvat-o în 2023, în Anglia
Michael Douglas sfidează trecerea timpului. Cum reușește actorul să arate atât de bine la aproape 80 de ani: „Arată cu 20 de ani mai tânăr”
Reacția Biancăi, dansatoarea lui Dorian Popa, după ce a fost acuzată că l-a despărțit pe artist de Babs: „În ce filme sunteți?”
Un medic, triatlonist la 83 de ani, împărtășește reţeta sănătăţii sale: patru principii-cheie ale dietei
Cum trebuie să circule șoferii într-un giratoriu cu 2 sau mai multe benzi pentru a nu încălca legea
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
Adversară de speriat pentru Jaqueline Cristian la Madrid: "Danimal" spulberă tot în ultima vreme
CSM Bucureşti a cucerit Cupa României, după finala cu HC Dunărea Brăila. Cristina Neagu a jucat deși este în doliu
HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-SG BBM BIETIGHEIM, LIGA CAMPIONILOR (11.02.2024)

O fetiță de 10 ani a murit din cauza unei amibe mâncătoare de creier. Tragedia s-a întâmplat în vacanță, după o baie în piscină
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”