FOTBAL:ALL STARS ROMANIA-GALATASARAY LEGENDS, AMICAL SPORTS FESTIVAL (2.06.2023)
Exclusiv Câți membri ai ”Generației de Aur” s-au prezentat la primul antrenament pentru meciul de retragere
Edward Iordanescu se bucura dupa meciul de fotbal dintre Israel si Romania, din cadrul preliminariilor Campionatului Eur
Jackpot! Salariu de 5 milioane de euro pentru Edi Iordănescu
ianis
Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din Spania, după 5 meciuri la rând pe bancă, și a fost decisiv! Nota primită

Tragedie în fotbal! Un antrenor a făcut infarct și a murit, după ce echipa sa a marcat golul victoriei în prelungiri

articol scris de Mihai Alecu
05.12.2021, 11:50

Din păcate, sportul rege mai are parte și de tragedii, iar utima vine din Egipt, unde un antrenor a decedat.

antrenor-mort
Antrenorul echipei Al Magd a suferit un infarct pe teren și a murit / Foto: Twitter
  • Premier League: Tottenham - Burnley, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Antrenorul echipei Al Magd a suferit un infarct la ultimul meci jucat de echipa sa, în urma unui gol victorios marcat în prelungiri.

Tragedie în Egipt. Antrenorul lui Al Magd, Adham El-Selhadar, a decedat după un gol marcat în prelungiri de echipa sa

Liga a doua din Egipt a adus un eveniment regretabil, la meciul dintre Al Magd și El Zarqa, terminat 1-0.

Gazdele au marcat golul victoriei în al doilea minut de prelungiri și totul avea să se transforme într-o tragedie în scurt timp.

Antrenorul Adham El-Selhadar a suferit un infarct din cauza emoțiilor, iar primele îngrijiri au fost acordate chiar la marginea terenului.

Acesta a fost transportat la spital, însă din păcate nu s-a mai putut face nimic, inima cedându-i de tot într-un final.

Mesajele de condoleanțe din partea celor mai puternice formații din Egipt

Tragedia care a lovit fotbalul din Egipt a avut ecou și la cele mai puternice echipe din țară.

Al Ahly și Ismaily au avut mesaje de condoleanțe pe rețelele sociale. El-Selhadar chiar o pregătise pe formația din urmă pentru ceva timp.

Etichete: mort , egipt , infarct , el magd , adham el-selhadar

Orașul cu cei mai mulți bogați din lume. 1 din 24 de locuitori este milionar

Averea totală combinată a locuitorilor orașului este mai mare de 3 trilioane de dolari.

UEFA Euro 2028 and Euro 2032 Announcement - UEFA Headquarters
Alegerea făcută de UEFA, după ce Real Madrid - Bayern s-a lăsat cu o controversă uriașă de arbitraj

Reacția lui Marius Șumudică, după ce Dan Șucu l-a sunat să-i comunice decizia luată
FOTBAL:ASTRA GIURGIU-STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 ORANGE (16.04.2016)