FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
Foto Nu s-au învățat minte! Spectacol pirotehnic la Rapid, cu Daniel Niculae în tribune
FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023
Victor Pițurcă a auzit că Florinel Coman pleacă în Qatar și l-a atenționat pe fotbalistul de la FCSB

Video Steaua - Rapid 1-3. Victorie clară pentru giuleșteni, care devin principalii favoriți la promovarea în Liga 3

14.04.2018, 19:30

Rapid s-a impus cu 3-1 în fața Stelei, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, provocând echipei lui Marius Lăcătuș și Ion Ion prima înfrângere a sezonului în Liga a 4-a. Daniel Niculae a deschis scorul în minutul 41, iar Predescu a stabilit scorul pauzei, din penalty, în minutele de prelungiri. Partea secundă a început cu două ocazii în dreptul oaspeților, care au reușit să treacă din nou în avantaj, prin Burlacu, în minutul 54. Vlada a închis tabela în minutul 60, îndeplinind o simplă formalitate după o acțiune superbă creată pe axa Daniel Niculae - Goge.

STEAUA - RAPID, LIGA 4
Academia Rapid îşi va schimba denumirea
  • EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Meciul a fost oprit în mai multe rânduri din cauza incidentelor din tribune, cele mai serioase fiind cele din prima repriză, când jandarmii au intervenit în forță pentru a opri o bătaie între suporteri și au împrăștiat gaze lacrimogene. Unii fani au pătruns chiar pe teren, iar mai multe torțe și petarde au fost aruncate pe gazon.

După acest rezultat, Rapid s-a distanțat la 5 puncte în fața Stelei și pornește favorită în lupta din play-off pentru barajul de promovare în Liga 3.

VIDEO Rezumat Steaua - Rapid 1-3

UPDATE. FINAL. Steaua - Rapid 1-3.

UPDATE, Min.90. S-au arătat de la margine 4 minute de prelungire!

UPDATE, Min 88. Daniel Pancu întră în locul lui Marian Vlada. La gazde, Curt îl înlocuiește pe Zeciu, a patra schimbare pentru ambele echipe. În Liga a 4-a este voie ca o formație să facă 4 schimbari.

UPDATE, Min 83. O parte dintre suporterii steliști rămași în peluză sunt evacuați de jandarmi, cu ajutorul gazelor lacrimogene.

UPDATE, Min 77. Schimbare la Rapid: Lădaru este înlocuit cu Dovleac.

UPDATE, Min 75. Schimbare la Steaua: Constantinescu întră în locul lui Olaru.

UPDATE, Min 73. Vlada (Rapid) vede galbenul pentru că a întârziat repunerea unei mingi.

UPDATE, Min 71. OCAZIE STEAUA! Răsdan a scăpat de marcaj de lângă Maftei și a reluat fix în Ciuculescu, care a ieșit excelent în întâmpinare. Gazdele solicită penalty pentru imprudenţa lui Ciuculescu, dar Bîrsan arată doar lovitură de colţ.

UPDATE, Min 69. Cartonaș galben pentru Bâtfoi (Steaua), pentru o lovitură cu cotul.

UPDATE, Min 63. Schimbare la Rapid: Adrian Grigore îl înlocuiește pe Burlacu.

UPDATE, Min 62. Schimbare la Steaua: Olaru și Mirea sunt înlocuiți de Bâtfoi și Camara.

UPDATE, Min 60. GOOOL RAPID! Pe contraatac, Niculae a pasat la Goge, acesta a trimis mai departe la Vlada, care nu l-a iertat pe Iancu!

UPDATE, Min 54. GOOOL RAPID! Alexandru Burlacu readuce Rapidul în avantaj! Mijlocașul a marcat în urma unei faze fixe la care goalkeeper-ul Iancu a greșit flagrant!

UPDATE, Min 53. Stelistul Vîlcea primește galbenul.

UPDATE, Min 52. OCAZIE RAPID! Burlacu reia cu capul din preajma careului mic, mingea trece pe lângă.

UPDATE, Min.50. Galben Olaru de la Steaua, iar Rapid are o lovitură liberă periculoasă.

UPDATE, Min 47. OCAZIE RAPID! Vasile Maftei s-a înălțat în mijlocul careului mare și a reluat cu capul puțin pe lângă.

* Iacob este înlocuit cu Stancu, la oaspeți.

UPDATE, Min 46. A început repriza a doua.

*  S-a aflat motivul pentru care Predescu poartă tricoul cu numărul 7, deși pe șort are numărul 10. După primele minute, tricoul cu numărul 10 i-a fost rupt și a trebuit să îmbrace unul de rezervă. Atacantul stelist îmbracă pentru această repriză șort și tricou cu numărul 7.

UPDATE. PAUZĂ. Cele două echipe se află la egalitate, 1-1. Niculae a deschis scorul în minutul 41, iar Predescu a egalat, din penalty, în minutele de prelungire ale reprizei, după un henț al aceluiași Daniel Niculae.

UPDATE, Min 45+7. GOOOL STEAUA! Predescu, care are numărul 7 pe tricou și 10 pe șort, trage tare și înscrie!

UPDATE, Min 45+6. Goge (Rapid) și Predescu (Steaua) încasează câte un cartonaș galben, după cearta de mai devreme.

UPDATE, Min 45+4. Portarul Ciuculescu vede un galben pentru proteste. S-a creat un meleu între cele două formații, sunt ample proteste pe gazon acum.

UPDATE, Min 45+3. PENALTY STEAUA! Se pare că Daniel Niculae a atins mingea cu mâna în urma unei faze întortocheate în careul Rapidului.

UPDATE. Min 45. Se arată de la margine 5 minute de prelungiri.

UPDATE. Min 42. Ion Sitaru de la Steaua vede primul galben al partidei. Din nou sunt incidente serioase între cele două galerii.

UPDATE. Min 41. GOOOL RAPID! Daniel Niculae deschide scorul din centrarea lui Vlada!

UPDATE. Min.29, După aproape zece minute de "lupte libere" în tribune, partida a fost reluată. Și Lăcătuş a intrat pe teren pentru a calma spiritele. Numeroși suporteri au fost evacuați cu ajutorul gazelor lacrimogene. Câțiva copii au fost duși și ei către ambulanțe.

* În aceste momente sunt scene demne de război! Steliștii au năvălit din propria peluză și i-au atacat pe fanii Rapidului. Jandarmii au început să pătrundă în zonă destul de târziu. Câțiva fani sunt răniți, unii au sânge pe față.

UPDATE. Min 25. Suporterii steliști s-au îndreptat către cei rapidiști de la tribuna a II-a. Meciul este oprit.

UPDATE. Min 24. OCAZIE STEAUA! Predescu centrează la 3 metri de poartă, Mirea s-a înălțat la bara a doua și a reluat cu capul, pe lângă poartă.

UPDATE. Min 22 - Rapidul a început să domine jocul, dar fotbaliștii lui Schumacher nu reușesc să pună în pericol poarta stelistă.

UPDATE. Min 17 - Lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri pentru steliști. Predescu a tras, mingea a trecut mult peste.

UPDATE, Min 15 - Primul corner al meciului aparține oaspeților. Goge a centrat, mingea a fost bâlbâită, dar a ajuns în brațele lui Iancu.

UPDATE, min 13 - Mingea se plimbă mult la mijlocul terenului, cele două echipe se tatonează.

UPDATE. Min 8 - Predescu, atacantul Stelei, se află în careul rapidiștilor, mingea se apropie de el, dar nu o poate controla și pierde un tempo.

UPDATE. Min 6 - Minge periculoasă în careul steliștilor, care se descurcă și degajează balonul.

UPDATE. Min.3 - Meciul a fost întrerupt de arbitrul Bîrsan preț de câteva minute, după ce fanii din peluza rapidistă au aruncat numeroase materiale pirotehnice în teren.

UPDATE. No Şumi, No Story”, au scris rapidiştii pe un banner cu poza lui Marius Şumudică. Înainte de marele meci cu CSA Steaua din Liga a 4-a, Şumudică le-a transmis un mesaj de încurajare rapidiştilor.

UPDATE. Min 1 - A început partida. Lovitura de începere a fost dată de Ștefan Iovan, căpitanul din finala Cupei Campionilor Europeni cu Barcelona. Coregrafie 3D în peluza rapidistă, care a fost umplută aproape în totalite. Peluza Stelei, ceva mai goală, afișează o coregrafie în memoria lui Ion Voinescu, portarul de legendă al roș-albaștrilor.

UPDATE. Ora 19:30. Aproximativ 30.000 de oameni sunt prezenți la această oră pe Arena Națională.

UPDATE. ECHIPELE DE START:

CSA Steaua: H. Iancu - Boerean, Pădureţ, Sitaru, Grigore - Olaru, Vîlcea - Zeciu, Răsdan, Predescu - Mirea
Rezerve:
Chiș, Ed. Radu, Jitaru, Curt Cadolar, G. Constantinescu, Bârfoi, Camara
Antrenor: Ion Ion

Academia Rapid: Ciuculescu - I. Voicu, A. Iacob, D. Bratu, Lădaru - A. Burlacu, Al. Duriță, V. Maftei, Goge - Vlada, D. Niculae
Rezerve: Ignat, Boian, Pancu, Stancu, Dovleac, Grigore, Bărbălău
Antrenor: Constantin Schumacher

Arbitru: Marcel Bârsan. Asistenţi Andrei Constantinescu, Vlad Bârleanu

Etichete: steaua , rapid , derby , daniel niculae , pancu , sapunaru , stefan iovan , sumudica , marius lacatus , derby steaua rapid , video steaua rapid , live video steaua rapid , liga 4

Un italian și-a adunat toate lozurile necâștigătoare cumpărate de-a lungul vieții și a calculat câți bani a pierdut

Un italian din Brescia, care a colecționat toate lozurile necâștigătoare pe care le-a cumpărat de-a...

profimedia-0868753464
Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit
Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
”Tatăl meu `a explodat`!” Fiica unui antrenor a spus totul: ”Eram minoră și e o infracțiune”. Cu ce se ocupă tânăra
nadia-jemez20
Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
sucu-14
Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor
FC Barcelona, Barca Logo THW Kiel vs. FC Barcelona, Handball, EHF Champions League, Gruppenphase, Spieltag 7, Saison 202

Foto Una dintre cele mai frumoase femei din România, spectacol în Giulești după Rapid - Universitatea Craiova: ”Siuuuu”
antonia0
Foto Câți bodyguarzi ”l-au apărat” pe Dan Șucu de jurnaliști după Rapid - Craiova! Oamenii patronului, mesaj pentru presă
sucu 2
Exclusiv ”E frustrare!”. Lobonț i-a întins mâna lui Săpunaru, dar căpitanul Rapidului l-a refuzat
sapun
A adus victoria Universității Craiova și a recunoscut: ”Etapa trecută am fost cel mai slab, acum iau 3 puncte”
Mircea Lucescu a tras o concluzie clară, după ce Rapid a rămas fără victorie în play-off
lucescu
Are 77 de ani, dar nu se sfiește să-și arate silueta în rochii mulate: „Sunt criticată zilnic pentru felul în care mă îmbrac”
Alarmă la națională! Are ruptură musculară și este în pericol să rateze EURO 2024!
Viciul lui sunt femeile! S-a logodit cu o actriță, iar la câteva zile s-a afișat cu un manechin
Sofia Vergara, selfie-uri doar în body-uri mulate, în oglinda din baie. "Cineva să-mi ridice fața de pe podea", i-a scris Nicole Scherzinger
Mariah Carey, în cea mai scurtă rochie, pe tocuri, în Vegas. Artista a împlinit recent 55 de ani și e în formă maximă
România, la ani-lumină de un trend global: Londra tocmai a realizat un record la care nici nu putem visa
De unde vine expresia „are viața lui Berilă"? Personajul a fost faimos în România interbelică
O nouă monedă în România, bani noi de la BNR. Ce valoare are, cu ce ocazie s-a lansat
Cum vrea Sorana Cîrstea s-o egaleze pe Simona Halep: ”Ea a câștigat deja, m-ar putea lăsa să câștig eu”
Video Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii au dat lovitura în prelungiri! Giuleștenii, fără victorie în play-off

O fetiță de 10 ani a murit din cauza unei amibe mâncătoare de creier. Tragedia s-a întâmplat în vacanță, după o baie în piscină
Reacția unui elefant când este spălat cu furtunul. Cascadoriile animalului au devenit virale: „E adorabil!”