FOTBAL: UTA ARAD - UNIVERSITATEA CRAIOVA, CUPA ROMÂNIEI BETANO (01,11.2023)
Omul care l-a descoperit pe Valentin Mihăilă a dat verdictul în privința participării lui Vladimir Screciu la EURO 2024
mihaila
Cu un an înainte să-i expire contractul cu Parma, Valentin Mihăilă a făcut anunțul
Anunțul făcut de agentul lui Neil Lennon, antrenorul așteptat la Rapid
Fotbal Club

Video Fiorentina - Parma 3-3 | Mihăilă și Man, aproape de o victorie mare! Gol și pasă de gol pentru fostul oltean

07.03.2021, 17:45

Parma a ratat incredibil trei puncte extrem de prețioase pe terenul Fiorentinei, în partida din cadrul etapei a 26-a din Serie A.

ACF Fiorentina v Parma Calcio - Serie A
Valentin Mihăilă, felicitat după primul gol în Serie A / Foto : Getty Images
  • Baraj SuperLigă: Botoșani - Mioveni, vineri, 20:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 22:00, DGS 1

Meciul a început cu trei români pe banca de rezerve, Valentin Mihăilă și Dennis Man la Parma, iar Louis Munteanu la gazde.

Iar în prima repriză, formația viola a fost la comandă - a deschis scorul prin Martinez Quarta și a intrat în avantaj la cabine prin Milenkovic după ce Kucka egalase din penalty.

Mihăilă a fost aruncat în luptă la pauză, iar Dennis Man pentru ultima jumătate de oră de joc, iar românii nu au dezamăgit.

Fostul jucător al Universității Craiova a dat pasa decisivă la golul de 2-2 marcat de Kurtic.

Dennis Man putea înscrie primul său gol în Serie A în minutul 87, dar onoarea i-a revenit coechipierului său. Mihăilă a trimis mingea în plasă, după ce Man îl lansase pe Inglese.

Însă ghinionul a lovit în prelungiri când Pezzella a deviat mingea la o centrare, iar Iacoponi a reluat nefericit în propria poartă.

Parma rămâne pe penultimul loc în Serie A și fără victorie în campionat din noiembrie anul trecut.

Vezi video cu rezumatul partidei Fiorentina - Parma:

UPDATE Minutul 90+5 Final de meci pe Artemio Franchi.

UPDATE Minutul 94 Goool Fiorentina! Iacoponi a trimis în propria poartă.

UPDATE Minutul 90 Gooool Parma!!! Valentin Mihăilă înscrie primul său gol în Serie A, după o fază la care a contribuit și Dennis Man.

UPDATE Minutul 87 Ocazie mare Dennis Man! Românul a reluat milimetric pe lângă poartă centrarea lui Pezzella.

UPDATE Minutul 72 Gooool Parma! Centrare Valentin Mihăilă și Kurtic reia în plasă din apropiere.

UPDATE Minutul 62 Dennis Man este introdus pe teren.

UPDATE Minutul 46 Intră Valentin Mihăilă în locul lui Hernani.

UPDATE Minutul 45 Se încheie prima repriză.

UPDATE Minutul 42 Goool Fiorentina! Reluare acrobatică a lui Milenkovic care a speculat o eroare a portarului Sepe.

UPDATE Minutul 31 Goool Parma! Gervinho scoate un penalty transformat de căpitanul Kucka.

UPDATE Minutul 28 Gooool Fiorentina! Martinez Quarta deschide scorul cu o lovitură de cap în urma unui corner.

UPDATE Minutul 1 : A început partida.

Înaintea partidei directe, Fiorentina este pe locul 16 în Serie A, cu 25 de puncte, în timp ce Parma, formația la care sunt legitimați Valentin Mihăilă și Dennis Man, este pe 19, penultimul, cu doar 15 puncte acumulate în 25 de meciuri.

UPDATE, ora 15:05: Au fost anunțate echipele de start. La Parma, Valentin Mihăilă și Dennis Man vor începe partida de pe banca de rezerve, la fel ca Louis Munteanu, convocat la prima echipă a Fiorentinei.

• Fiorentina: Dragowski - Milenkovic, Pezzella, Quarta - Malcuit, Amrabat, Pulgar, Valero, Biraghi - Eysseric, Vlahovic.

Rezerve: Terracciano, Rosati Barreca, Bonaventura, Caceres, Callejon, Kouame, Montiel, Oliveira, Venuti

• Parma: Sepe - Pezzella, Iacoponi, Bani, Laurini - Kurtic, Brugman, Hernani - Kucka, Gervinho, Karamoh

Rezerve: Colombi, Gagliolo, Grassi, Pelle, Cyprien, Bruno Alves, Osorio, Mihăilă, Brunetta, Busi, Inglese, Man

LIVE VIDEO Fiorentina - Parma, de la 16:00, la Digi Sport 3

Fiorentina vine la partida cu Parma după o singură victorie, 3-0 cu Spezia, și patru înfrângeri în ultimele cinci etape, 0-2 cu Inter, 1-2 cu Sampdoria, 0-1 cu Udinese și 1-2 la AS Roma.

De partea cealaltă, Parma a obținut doar două puncte în ultimele cinci runde, după remizele cu Udinese și Spezia, ambele meciuri încheiate 2-2, după ce echipa lui Roberto D'Aversa a condus 2-0.

Formația lui Valentin Mihăilă și Dennis Man ”tremură” serios pentru menținerea în Serie A, având doar două succese în tot campionatul, cea mai recentă în urmă cu 17 etape, 2-1 cu Genoa în noiembrie.

În primul meci direct dintre Fiorentina și Parma din acest sezon, cele două formații au remizat, scor 0-0.

LIVE VIDEO Fiorentina - Parma, echipele probabile

• Fiorentina: Dragowski - Milenkovic, Pezzella, Quarta - Malcuit, Amrabat, Borja Valero, Pulgar, Biraghi - Eysseric, Vlahovic
  • Parma: Sepe - Osorio, Bani, Gagliolo, Pezzella - Hernani, Brugman, Kurtic - Kucka - Karamoh, Mihăilă

Etichete: dennis man , meciuri serie a , valentin mihaila , fiorentina parma , serie a etapa 26

Motivul tulburător pentru care bărbatul dispărut și găsit în viață după 27 de ani, la doar 100 de metri de casa lui, nu a cerut ajutor

Un tânăr care a fost răpit în urmă cu 27 de ani și a fost găsit acum, în viață, în beciul vecinului...

FOTBAL:CORVINUL HUNEDOARA-OTELUL GALATI, FINALA CUPEI ROMANIEI BETANO (15.05.2024)
Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu ”pătrățelele” fotbaliștilor de la Corvinul și a reacționat: ”Vrei să-ți spun ceva?”

Presa din Grecia, tranșantă după ce PAOK-ul lui Lucescu a ajuns să aibă titlul la mâna ei: "La gunoi!"
UEFA Fußball Conference League, Playoff Round Saison 2023-2023 Toumba Stadion Thessaloniki, 31.08.2023 PAOK Thessaloniki
A "măcelărit" imnul în fața a 70.000 de oameni și a ajuns să fie batjocorit în întreaga țară: "Retrage-te!"
albanoo
Ofertă de 1.3 milioane de euro pentru Louis Munteanu! Ce urmează pentru atacant
Dennis Man a solicitat 2.000.000€: clubul urgentează negocierile
dennis-man

Lovitură de teatru la Barcelona: Xavi, ca și dat afară!
Xavi joan laporta
”Poate ajunge FCSB în grupele Ligii Campionilor?” Helmut Duckadam a dat răspunsul printr-un singur cuvânt
Duckadam
Pus la zid în întreaga țară după ce a "măcelărit" imnul Italiei, Al Bano a reacționat
Atalanta BC v Juventus FC, Italy Cup Final, Football
O femeie și fiica ei au fost date afară dintr-un supermarket, din cauza felului în care erau îmbrăcate: „Mi s-a părut ridicol!”
Florin Tănase se întoarce la FCSB! Transferul anului: „Discuții finale cu Gigi Becali"
Tatăl lui Luca Mihai, mărturie de impact: „Nu am mai spus asta, trei zile băiatul meu a fost între noi și alt Pământ!”
Cum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes
Antonia, într-o salopetă descheiată până la abdomen, "asortată" cu o atitudine de femme fatale. "Pur și simplu perfectă"
Ce șansă are un dependent de alcool să trăiască o viață normală
Periculosul Gibilan, pe care nu-l bătea nimeni în București, trăiește. Expresia celebră legată de el
Autorizațiile de construire pot fi anulate ușor, la ce trebuie să fii atent. Exemplul din București, valabil în toată România
WTA Roma: Sabalenka promite "răzbunare" în fața lui Swiatek. "Cu ajutorul vostru, o să o înving"
Exclusiv Marcel Răducanu a fost întrebat despre transferul lui Dennis Man la Borussia Dortmund
Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g