ronaldo-juventus-cut-final
Cristiano Ronaldo ”a vrut să zguduie planeta”! Un fost coleg a spus totul
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (25.09.2023)
Napoli, gata să plătească 10.000.000€ pentru un fotbalist din SuperLiga
Foto Clasamentul din play-out, după ”U” Cluj - Dinamo: ”Câinii roșii” au urcat pe loc de baraj. Programul meciurilor rămase
LIVE Digi Sport Special
Empoli Empoli
1 - 2
Juventus Juventus
Sb 27.10.2018 20:00

Empoli - Juventus 1-2. Torinezii au întors rezultatul prin dubla lui Cristiano Ronaldo

27.10.2018, 20:50

• SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Juventus Torino s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Empoli, într-un meci transmis ÎN DIRECT la Digi Sport 2 și pe www.digisport.ro și m.digisport.ro. Cristiano Ronaldo a reușit o dublă.

Cristiano Ronaldo a fost protagonistul celei de-a noua victorii a lui Juventus în campionat, 2-1 pe terenul nou promovatei Empoli. Portughezul a reușit o dopppietta după ce Empoli a condus la pauză cu 1-0, prin golul de mare efect al lui Caputo, din minutul 28.

Dybala scos un penalty din duelul cu Bennacer în minutul 53, iar Ronaldo a adus egalarea de la punctul cu var. Balonul de Aur a strălucit apoi cu un gol de senzatie - șut la vinclu în minutul 70 și 3 puncte pentru campioana en-titre, care a tremurat pe final la o ocazie a lui Caputo din minutul 93.

• 90+3 fr2

Final de meci. Juventus s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Empoli grație dublei reușite de Cristiano Ronaldo

• 70 g g

GOOOOL JUVENTUS! GOOOL RONALDO! Lusitanul reușește dubla cu o torpilă de la 25 de metri, direct în vinclul porții gazdelor

• 54 gp gp

GOOOOL JUVENTUS! GOOOL RONALDO! Portughezul transformă fără probleme lovitura de la 11 metri și restabilește egalitatea

• 53 p p

PENALTY JUVENTUS! Dybala recuperează un balon în careul advers și este trântit de un adversar, iar centralul indică punctul cu var

• 48 oc oc

BARĂ JUVENTUS! Pjanic este aproape să egaleze la o fază prelungită de atac a campioanei Italiei, dar mingea șutată de bosniac din interiorul careului lovește transversala

• 46 sr2 sr2

A început repriza secundă

Fluier final al primei reprize. La pauză, gazdele de la Empoli conduc cu 1-0 campioana Juventus, prin golul lui Caputo

• 44 cg cg

Bentancur este și el avertizat de centralul partidei

• 43 cgr cgr

Bernardeschi vede primul avertisment al partidei

• 28 g g

GOOOOL EMPOLI! GOOOL CAPUTO! Atacantul gazdelor deschide scorul cu un șut puternic, cu efect, care l-a lăsat fără replică pe portarul lui Juventus

• 1 sr1 sr1

A început partida dintre Empoli și Juventus. Gazdele au avut lovitra de începere