profimedia-0868404216
Video Juventus - AC Milan 0-0. Gazdele au ratat cât pentru două meciuri și rămân la cinci puncte în spatele ”Diavolului milanez”
AC Milan vs AC Monza - Serie A 2023/24 - 17/12/2023 Tommaso Pobega of AC Milan (2L) injured seen with Mike Maignan of AC
Milan, gata să-și vândă cele două vedete! Prețul: 200.000.000€
WARSZAWA 02.05.2024 FORTUNA PUCHAR POLSKI POGON SZCZECIN - WISLA KRAKOW NZ Alan Uryga FOT / FOKUSMEDIA.COM.P
NE-BU-NI-E! O echipă din liga secundă a marcat în minutul 90+9, a câștigat Cupa și va juca în Europa League
LIVE Stirile Digi Sport

Video Napoli - AS Roma 2-4. Prima înfrângere după 10 victorii consecutive. Primul loc e în pericol

04.03.2018, 01:00

ÎN DIRECT la Digi Sport, Roma a dat lovitura pe San Paolo. A învins pe Napoli cu 4-2 și echipa lui Sarri are acum un singur punct avans față de Juventus.

napoli rona bun
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Meciul a început exploziv. Insigne a ratat singur cu portarul în minutul 3, dar s-a revanșat când a pus latul la pasa lui Mario Rui din minutul 6. Avantajul gazdelor a durat un singur minut. Under a egalat cu ajutorul unei devieri care l-a lăsat spectator pe Reina. A fost al cincilea gol al turcului în ultimele 5 partide. Roma a intors rezultatul prin Dzeko, în minutul 26, și a intrat în avantaj la cabine.

La reluare, Napoli a insistat, dar Callejon a nimerit bara direct din corner, în minutul 59. Spre disperarea fanilor de pe San Paolo, Dzeko și-a trecut în cont dubla cu 18 minute rămase până la final, iar Perotti a dus scorul la 4-1 cu ajutorul lui Mario Rui.

Napoli nu a putut reduce din handicap nici prin Mertens, după o lovitura libera indirectă (min. 83). Belgianul a reușit totuși să inscrie în prelungiri cu un șut plasat, în minutul 92.

LIVE VIDEO&SCORE:

Min 90+4: Final de partidă pe San Paolo! Napoli pierde pentru prima dată după victorii consecutive. Echipa lui Sarri mai are doar un singur punct avans față de Juventus, care are un meci mai puțin

Min 90+2: GOOOOL NAPOLI! Mertens a redus din diferență cu un șut plasat, din marginea careului. Este însă prea târziu, toate cele 3 puncte vor merge la Roma

Min 79: GOOOOL ROMA! Scorul ia proporții pe San Paolo. Perroti a înscris cu un șut din centrul careului de 16 metri, după o respingere greșită a lui Mario Rui

Min 73: GOOOOL ROMA! Dzeko a reușit dubla cu un șut excelent, de la marginea careului de 16 metri

Min 26: GOOOOL ROMA! Formația vizitatoare a reușit să întoarcă scorul pe San Paolo. Dzeko a marcat cu o lovitură de cap, din 8 metri

Min 7: GOOOOL ROMA! Replică imediată a capitolinilor! Under l-a învins pe Reina, dar șutul său a beneficiat și de o deviere

Min 6: GOOOL NAPOLI! Insigne a deschis scorul cu o reluare din prima, la colțul lung, după o centrare venită din flancul stâng al ofensivei gazdelor

Min 1: A început partida dintre Napoli și AS Roma

ECHIPELE DE START:

Napoli (4-3-3): Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Mario Rui - Allan, Jorginho, Zielinski - Callejon, Mertens, Insigne
Antrenor: M. Sarri

AS Roma (4-3-3): Alisson - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - Nainggolan, De Rossi, Strootman - Under, Dzeko, Perotti
Antrenor. E Di Francesco

Min 90+5: Final de partidă pe Olimpico. Juventus a câștigat cu 1-0 și așteaptă partida dintre Napoli și AS Roma, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la ora 21:45

Min 90+2: GOOOOL JUVENTUS! Campioana a dat lovitura pe final. Dybala l-a învins pe Strakosha cu un șut la vinclu, din interiorul careului de 16 metri

Min 1: A început partida dintre Lazio și Juventus. Radu Ștefan e titular la gazde

Lazio (3-5-1-1): Strakosha - Luiz Felipe, De Vrij, Radu - Lulic, Parolo, Leiva, Milinkovic-Savic, Lukaku - Luis Alberto - Immobile
Antrenor: S. Inzaghi

Juventus (3-5-2): Buffon - Barzagli, Benatia, Rugani - Lichtsteiner, Khedira, Pjanic, Matuidi, Asamoah - Mandzukic, Dybala
Antrenor: M. Allegri

Etapa a 27-a din Serie A este dedicată derbiurilor. Până la Derby della Madonnina, de duminică, astăzi, se joacă alte două meciuri de tradiţie. Echipele din capitală arbitrează lupta la titlu. Pe Digi Sport 1, de la ora 19:00, golgheterul din Serie A, lazialul Ciro Immobile, se anunţă un real pericol pentru Juventus, în poarta căreia a marcat de 4 ori în ultimele 2 meciuri.

Liderul campionatului, Napoli pare mai puternică decât oricând: vine după o serie de 10 victorii în Serie A, înainte de meciul cu Roma, în direct la Digi Sport 1 de la 21:45. Francesco Totti, retras din activitate anul trecut, crede că giallorossii pot prinde un loc de Liga Campionilor la finalul sezonului şi îi strânge pe fani lângă echipa lui Eusebio di Francesco.

"Vreau să-i salut pe toţi fanii Romei, din toată lumea. Ştiu că vor continua să ne susţină întotdeauna" a fost mesajul lui Totti. Roma îşi pune speranţele în noua senzaţie a echipei, turcul Cengiz Under, cu 4 goluri reuşite în ultimele 3 etape.

Etichete: serie a , video lazio juventus , live video lazio juventus , lazio juventus digisport , live video napoli roma , video napoli as roma , napoli roma video digisport , lazio juventus video digisport

După ce a câștigat 1 milion $ la loterie, o femeie s-a gândit să mai joace un bilet și a avut o surpriză neașteptată

O femeie care a câștigat 1 milion de dolari la loterie s-a decis după câteva săptămâni să își mai...

sabalenka
La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”
ryan-garcia
Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”
Irina Shayk / Foto: Instagram@irinashayk
Nemaiîntâlnit în SuperLigă: 1.000.000 € dacă merge cu FCSB în Champions League! Anunțul lui Gigi Becali
tricou-chiriches
Răsturnare de situație! Decizia luată de Real Madrid în cazul lui Luka Modric
Munich, Germany, April 30th 2024: Portrait (headshot/close up) of Luka Modric (10 Real Madrid)during the UEFA Champions

Dennis Politic a vorbit despre tensiunile de la Dinamo: ”Am avut o întâlnire toți”
ec203e10-b8bc-4b0e-b01f-0beda70c8db4
Pintilii a spus care este jucătorul de la FCSB care nu suportă să piardă niciodată: ”Se oftică foarte mult!”
FOTBAL:POLITEHNICA IASI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (19.12.2023)
Total surprinzător! A renunțat la fotbal la 24 de ani și a devenit călugăr budist: ”A fost dificil”
kevin-lidin
Adrian Șut, poate fi primul transfer de milioane pe care Gigi Becali îl face! Clubul de tradiție din Spania vrea să-l cumpere
"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"
Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place
Pește uriaș prins pe o baltă din Vestul României. De patru ani pescarii încearcă să-l captureze Foto & video
De ce n-a mâncat Mihai Viteazul cartofi? Când a fost cultivată leguma în Europa, prima oară?
Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună
Mihai Mărgineanu a rămas șocat de ce a văzut în Vama Veche: "Bă, voi știți ce mai fac copiii voștri?"
Primul fotbalist care pleacă de la Inter, după titlul câștigat în Serie A
Mg Milano 22/04/2024 - campionato di calcio serie A / Milan-Inter / foto Matteo Gribaudi/Image nella foto: Inter PUBLICA

Ce se poate întâmpla dacă mânânci prea multe ouă. Avantajele și dezavantajele consumului de ouă
Un urangutan rănit a fost văzut folosind o plantă ca medicament. Ce au aflat cercetătorii după o lună