profimedia-0867665603
Video Record absolut în Premier League: Harry Maguire a marcat un gol istoric!
Premier League Everton v Liverpool Jürgen Klopp Manager of Liverpool looks on in the pregame warmup session during the P
Jurgen Klopp, deziluzionat după înfrângerea din Merseyside Derby: ”Nu are niciun sens. Este o nebunie”
radu petrescu VAR Dinamo - Voluntari
Video Colțescu nu l-a chemat pe Radu Petrescu la VAR pentru faultul la Carnat. Ce l-a salvat pe arbitru
LIVE Premier League: West Ham-Liverpool
Etapa 35

VIDEO WBA - Tottenham 0-1. Salvatorul Bale

03.02.2013, 18:45

Tottenham s-a apropiat la un singur punct de Chelsea, după victoria obținută în fața lui West Bromwich Albion, în etapa a 25-a din Premier League. Fără victorie în 2013, gazdele au avut prima ocazie a meciului în minutul 21, când Lloris a respins șutul lui Shane Long.

wba tottenham
  • SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

13 minute mai târziu, Bale a amenințat pentru prima oară poarta lui West Brom. Galezul a șutat puternic din lovitură liberă, peste poarta lui Foster. Tottenham și-a pierdut golgheterul cu 10 minute înaintea pauzei. Accidentat la gleznă, Jermain Defoe a fost înlocuit cu Lewis Holtby, jucătorul cumpărat acum o săptamână de la Schalke.

Londonezii au tras primul șut pe spațiul porții în minutele de prelungire. Foster a respins peste poartă șutul lui Gareth Bale.

La 3 minute de la reluare, gazdele au rămas în 10 jucători. Macedoneanul Goran Popov a fost eliminat după ce l-a scuipat pe Kyle Walker.

Cu un om în plus pe teren, Tottenham a forțat golul victoriei, dar Bale a fost blocat din nou de Foster (60). Mijlocasul galez și-a luat revanșa în minutul 67, când a marcat un gol superb, cu un șut din afara careului. Bale a devenit astfel cel mai bun marcator al londonezilor în Premier League, cu 11 reușite.

Tottenham a continuat să atace și a mai ratat o ocazie prin Dempsey, care nu l-a putut învinge pe Ben Foster (78).

După 1-0 cu West Bromwich Albion, Tottenham a pus capăt unei serii de 3 egaluri în campionat, în timp ce echipa lui Gabriel Tamaș rămâne cu un singur punct în ultimele 6 etape.

Etichete: premier league , wba , fotbal , tottenham , gareth bale video , wba tottenham video , wba tottenham 0-1

O fetiță le-a spus părinților că are un monstru în cameră, dar ei nu au luat-o în seamă. Ce au descoperit după i-a șocat: „Un coșmar”

O familie din SUA a avut parte de un șoc după ce fiica lor s-a plâns săptămâni la rând că aude...

Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g
Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia

A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”
Screenshot 2024-04-26 at 18.36.18
Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16
La 64 de ani, Ioan Andone a dezvăluit cum îl cheamă, de fapt: ”Ce să fac?”
ioan-andone
A doua cea mai bogată soție de fotbalist nu s-a ferit să spună lucrurilor pe nume despre viața privată: ”Acesta e prețul”

Barcelona face primul transfer al verii: un campion mondial cu Argentina!
profimedia-0414663018
Elias Charalambous i-a luat apărarea fotbalistului criticat de Gigi Becali
elias
Încă o veste rea pentru Rapid. Marian Aioani e OUT până la finalul sezonului
aioani
Gigi Becali, în dificultate: „Mă ispitești. Cum să-i spui lui Becali asta? Mai bine bag ștreangul la gât”
Povestea misterioasei firme Gigi Becali LTD. A înființat-o în 2022 și a dizolvat-o în 2023, în Anglia
Michael Douglas sfidează trecerea timpului. Cum reușește actorul să arate atât de bine la aproape 80 de ani: „Arată cu 20 de ani mai tânăr”
Reacția Biancăi, dansatoarea lui Dorian Popa, după ce a fost acuzată că l-a despărțit pe artist de Babs: „În ce filme sunteți?”
Nike și Adidas, bătute de niște fete fâșnețe: invenția unei companii elvețiene fascinează lumea FOTO
Cine a fost principele Transilvaniei ce a vrut să unească Țările Române? Ce era„planul dacic”?
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
Adversară de speriat pentru Jaqueline Cristian la Madrid: "Danimal" spulberă tot în ultima vreme