Captură de ecran 2024-05-02 105206
Chelsea e gata să facă transferul verii! Îl vrea pe starul de 117.500.000€
Manchester City v Newcastle United - Premier League
Pep Guardiola, ”în al 9-lea cer” după victoria cu Nottingham Forest: ”Este o victorie mare”
FOTBAL:CHINDIA TARGOVISTE-CFR CLUJ, SUPERLIGA (07.08.2022)
Exclusiv Pe urmele lui Liverpool! Dan Petrescu a ordonat, Ioan Varga a executat. Investiție de 100.000 de euro
LIVE Digi Sport Special

VIDEO Manchester City - Hull 4-1. "Cetățenii" s-au calificat în semifinalele Cupei Ligii

02.12.2015, 00:52

Manchester City s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii după ce a învins-o pe propriul teren pe Hull City, echipă aflată pe locul 4 în Championship. "Cetățenii"s-au impus cu 4-1 într-un meci transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 1.

city hull
  • SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

În minutul 12, De Bruyne a şutat în bară din afara careului, mingea a ricoşat la Wilfried Bony, iar atacantul ivorian a deschis scorul. Acesta a fost de altfel și scorul pauzei.

În minutul 56 portarul oaspeților, Jakupovic, a fost la post la ocazia lui De Bruyne. Peste doar 4 minute (60) şutul lui Jesus Navas, din marginea careului, a şters bara. Gazdele au marcat din nou în minutul 81, la o fază creată de doi jucători introduşi de Manuel Pellegrini după pauză: Sterling a centrat iar nigerianul de 19 ani, Kelechi Iheanacho a marcat dintre doi fundaşi adverşi.

Peste doar 2 minute (82) De Bruyne a profitat de o greşeală a oaspeţilor şi a dus scorul la 3-0. Belgianul pentru care cetăţenii le-au plătit celor de la Wolfsburg 75 de milioane de euro a dus scorul la 4-0 cu un şut din lovitură liberă. Scorul final, Manchester City - Hull City, 4-1, a fost stabilit de (92) Robertson.

În această seară, ÎN DIRECT la Digi Sport 3, de la 21:45, se luptă pentru ultimul loc în semifinalele Cupei Ligii, Southampton şi Liverpool. Calificate în penultimul act mai sunt Stoke şi Everton.

ECHIPELE DE START:

Man. City (4-2-3-1): Caballero - Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy - Fernandinho, Delph - Jesus Navas (Sterling '62), David Silva (Demichelis '83), De Bruyne - Bony (Iheanacho '71)
Antrenor: M.Pellegrini

Hull (3-5-2): Jakupovic - Odubajo, Maguire, Bruce - El Mohamady, Livermore, Hayden, Taylor (Diame '58), Robertson - Aluko (Snodgrass '73), Akpom (Hernandez '68)
Antrenor: S. Bruce

Etichete: manchester city , cupa ligii angliei , de bruyne , video city hull

Cine a ucis-o pe Karen în 1966? Misterul a fost elucidat abia acum, iar descoperirea a provocat stupoare

La aproape 60 după comiterea unei crime brutale, poliția l-a găsit și arestat pe autor datorită...

wanda nara
După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”
*EXCLUSIVE* Former Swedish footballing Maverick Zlatan Ibrahimovic wearing a Ferrari cap spotted with his wife Helena Seger as they enjoyed a spot of lunch at Palazzo Parigi Hotel in Milan.
”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină
8
”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte
sucu 4
Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil
nesu

Elias Charalambous i-a adus titlul FCSB-ului după nouă ani, iar acum a făcut anunțul despre viitorul lui
După ce suporterii Rapidului au decis să nu facă deplasarea la Cluj, fostul lider de galerie a reacționat
Prime duble la ”U” Cluj! Ce promisiuni li s-au făcut jucătorilor lui Ioan Ovidiu Sabău
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (27.04.2024)
Motivul pentru care nu s-a întors Ianis Hagi la Farul ca să joace înainte de Euro 2024!
Patronul din Superligă care se umple de bani de pe urma transferului uriaș pe care-l va face Gigi Becali! „Iau milioane”
Mike Myers, greu de recunoscut la 60 de ani. Interpretul lui Austin Powers a renunțat să-și mai vopsească părul
Adele, elegantă, pe tocuri, la un meci din NBA, alături de partenerul ei de viață. „Cât de frumoasă ești!”
Radu Drăgușin s-a săturat să fie rezervă. Își pregătește plecarea de la Tottenham, după doar 6 luni
3.300 lei amendă pentru foliile de pe geamurile mașinii. RAR explică ce tipuri își pot pune șoferii
Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună
Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța
Jucătorul l-a convins! Guardiola l-a monitorizat în Dortmund - PSG 1-0 și acum vrea să îl aducă la Manchester City
Pep Guardiola file photo

O iluzie optică a făcut vâlvă pe rețelele sociale. Poți să ”vezi” cele trei creaturi din imagine în 15 secunde?
Un câine s-a trezit în miezul nopții ca să păzească jucăriile spălate și lăsate la uscat în balcon: ”Se temea să nu-i fie furate!”