Tibor Selymes a fost demis și a răbufnit la adresa președintelui: ”Singura lui calitate e că este finul primarului”
stadion-bistrita3
Foto Stadion nou în România! Arenă de 40.000.000 € pentru o echipă din Liga 3: ”Nu mai există așa ceva în țară”
S-a scris istorie în SuperLigă: borna impresionantă atinsă în sezonul 2023/2024

Video Steaua - FCSB 2 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+3. Trei goluri anulate, două posibile penalty-uri și ocazii mari

13.03.2021, 16:18

Gigi Becali a trimis mai mulți jucători la echipa a doua a FCSB, pentru a o împiedica pe CSA Steaua să promoveze în Liga 2, însă "derby-ul stelelor" s-a încheiat la egalitate, 1-1, după ce gazdele au egalat în prelungiri.

steaua fcsb
Huiban a egalat pentru Steaua în meciul cu FCSB 2/ Foto: captură Digi Sport
  • SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Steaua - FCSB 2 1-1, cu trei goluri anulate și două posibile penalty-uri

Meciul de pe terenul 5 din Ghencea a început cu șutul mult peste poartă a lui Șerban, de la FCSB, iar Steaua a dar replica prin Chipirliu. În minutul 13, echipa lui Oprița a înscris prin Bărbulescu, dar reușita sa a fost anulată pentru un presupus fault în atac.

Steaua a mai ratat o șansă prin Nsiah, iar apoi FCSB a avut și ea un gol anulat, prin Niță. Prima repriză s-a încheiat cu o ocazie a aceluiași Nsiah.

În partea secundă, Soiledis a tras spectaculos din afara careului, dar portarul Stelei a respins, iar peste câteva minute, FCSB a mai avut un gol anulat, însă nimeni nu a protestat.

Steaua - FCSB 2 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+3

Steaua a fost din nou aproape de gol prin Chipirliu, iar în minutul 64, FCSB a cerut penalty la un henț al lui Adrian Ilie. În cele din urmă, FCSB a deschis scorul în minutul 73, prin voleul spectaculos al lui Buziuc, iar peste câteva minute, echipa lui Bogdan Vintilă a cerut din nou penalty la un presupus henț în careu.

Nedelcu a fost eliminat în minutul 86, iar Steaua a forțat egalarea. Mai întâi a ratat prn Băjenaru, iar în prelungiri, Nicola i-a suflat mingea lui Chipirliu în ultimul moment. Steaua a egalat în mintul 90+3, prin Huiban, care a pus capul după un corner, iar Steaua - FCSB 2 s-a terminat 1-1.

LIVE VIDEO Steaua - FCSB 2 1-1:

Min. 90+3: GOOOL Steaua! Călințaru execută un corner, iar Huiban înscrie din apropiere.

Min. 90+2: Ocazie Steaua. Chipirliu nu mai ajunge la o minge care e respinsă din fața sa de Nicola, cu prețul unei accidentări.

Min. 88: Ocazie Steaua. Liviu Băjenaru execută o lovitură liberă exact pe direcția portarului, care reține.

Min. 86: Nedelcu (FCSB2) primește al doilea cartonaș galben și este automat eliminat.

Min. 79: Steaua mai cere un penalty după un alt presupus henț în careu.

Min. 73: GOOOL FCSB2! Niță centrează în careu, de unde Buziuc prinde un voleu spectaculos și dechide scorul.

Min. 64: Posibil penalty pentru FCSB. La o centrare de pe stânga, mingea îl lovește în braț pe Adrian Ilie, care se afla în careu.

Min. 62: Ocazie Steaua. Enceanu îi pasează lui Chipirliu în marginea careului, dar șutul său e deviat în corner de Nicola.

Min. 53: Încă un gol anulat pentru FCSB. Nimeni nu a protestat.

Min. 50: Ocazie FCSB. Soiledis șutează din afara careului, dar portarul Mușat respinge de sub transversală.

Min. 46: Începe repriza a doua.

Min. 45+1: Pauză! Steaua - FCSB 2 0-0.

Min. 41: Ocazie Steaua! Nsiah reia cu capul după un corner, Târnovanu respinge, iar Enceanu trimite puțin pe lângă poartă.

Min. 36: Gol anulat FCSB! Niță trimite în plasă, dar atacantul oaspeților se afla în poziție neregulamentară la pasa lui Oaidă.

Min. 24: Ocazie Steaua! Nsiah scapă pe contraatac, șutează puternic, însă peste poarta lui Târnovanu.

Min. 13: Gol anulat Steaua! Bărbulescu înscrie, dar reușita este anulată pentru un presupus fault în atac.

Min. 11: Ocazie Steaua! Chipirliu rămâne nemarcat la o centrare a lui Răsdan, însă mingea lovită cu capul trece puțin pe lângă poarta oaspeților.

Min. 3: Primul șut al celor de la FCSB îi aparține lui Sorin Șerban, însă mingea trece mult peste poarta lui Mușat.

Min. 1: Începe meciul!

UPDATE 14:45: Petarde și fumigene la sosirea Stelei în Ghencea: cum au fost întâmpinați jucătorii lui Oprița

UPDATE 14:00: Bannerele afișate de fanii Stelei în Ghencea:

UPDATE, 13:50 Echipele de start:

• Steaua: Mușat - Călințaru, Walace, Beța, Ilie - Pacionel, Enceanu, Bărbulescu, Răsdan - Chipirliu, Nsiah
    Rezerve: Bălbărău, Neacșu, Vlad, Băjenaru, Mihăescu, Huiban, Mihalache, Zaharia, Morariu
    Antrenor: Daniel Oprița
  • FCSB 2: Târnovanu - Pantea, Nedelcu, Soiledis, Șerban - Simion, Șut, Oaidă - Niță, Buziuc, Oct. Popescu
    Rezerve: Udrea, Nicola, Gogor, Papuli, Stan, Filip, Ardelean, Pandele, Rob. Tudor
    Antrenor: Bogdan Vintilă

CSA Steaua București - FCSB 2, partidă contând pentru etapa cu numărul 11 din Liga 3, seria a patra, se joacă astăzi, de la ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Cele două cluburi care duc o luptă în instanță pentru palmaresul Stelei luptă pentru promovarea în Liga 2. CSA, condusă de Daniel Oprița, este lider în seria a patra, cu 26 de puncte strânse în primele 10 etape.

De partea cealaltă, FCSB 2, antrenată de Bogdan Vintilă, ocupă poziția secundă, cu 24 de puncte acumulate în primele 10 meciuri. Pentru acest meci, finanțatorul Gigi Becali a decis să trimită în Liga 3 mai mulți jucători de la prima echipă, precum Nedelcu, Simion, Șut, Oaidă, Buziuc sau Octavian Popescu.

În partida tur din Liga 3, disputată la Berceni, în septembrie, Steaua s-a impus cu 2-1 contra celor de la FCSB 2. Pentru gazdele de atunci marca Ardelean, din penalty, în timp ce reușitele "militarilor" erau semnate de Chipirliu și Antohi.

Steaua - FCSB 2, echipele probabile:

• Steaua: Bălbărău – Călințaru, Wallace, Beța, A. Ilie – Mihăescu, Enceanu – Răsdan, Mihalache, Huiban – Nsiah
  • FCSB 2: Târnovanu – Pantea, Dragoș Nedelcu, Soiledis, Șerban – Simion, Șut, Oaidă – Niță, Buziuc, Octavian Popescu

Steaua și FCSB 2 se pot întâlni în barajul pentru promovarea în Liga 2

După cum s-a desfășurat Seria 4 din Liga 3 până acum, sunt șanse mari ca Steaua și FCSB II să ocupe primele două locuri la finalul sezonului regulat. După cele 18 etape, primele două clasate din fiecare serie vor merge la baraj. În primul baraj, campioana și vicecampioana din Seria 4 vor înfrunta primele două clasate din Seria 3, care la ora actuală arată în felul următor:

• Locul 1 din Seria 3 (CS Afumați) vs Locul 2 din Seria 4 (FCSB II)
  • Locul 1 din Serie 4 (Steaua) vs Locul 2 din Seria 3 (Mostiștea Ulmu)

Ulterior, învingătoarele din aceste două jocuri de baraj se vor înfrunta într-un al doilea baraj. Al doilea baraj va desemna cele cinci echipe din Liga 3 care promovează în Liga 2. Având în vedere clasamentul de la finalul turului, în finala pentru promovare s-ar putea înfrunta, printre altele, CS Afumați / FCSB II - Steaua / Mostiștea Ulmu.

Clasament Liga 3, Seria 4

Etichete: steaua , daniel oprita , liga 3 , bogdan vintila , fcsb 2

Doi angajați de la o bancă din București au văzut că un client avea o sumă mare în cont și i-au furat 140.000 €

Doi funcţionari bancari sunt urmăriţi penal de procurori, după ce ar fi sustras din contul unei...

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia
Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g
Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16
A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”
Screenshot 2024-04-26 at 18.36.18
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
adrian mutu

Xavi a luat decizia în mai puțin de 24 de ore, după ce Barcelona l-a pus să-și dea afară propriul frate
Sant Joan Despi, Spain, on April 12, 2024, Xavi Hernandez head coach of FC Barcelona press conference in Ciutat Esportiva Joan Gamper, Sant Joan Despi, Spain, on April 12, 2024.© Joan Gosa 2024
Exclusiv Verdict fără dubii dat în direct: OUT de la Rapid! ”Vor fi schimbări mari”
Video Exclusiv Ilie Dumitrescu, mesaj în miez de noapte pentru David Miculescu. ”Îi recomand asta. Dacă se uită la emisiune”
ilie
Oficial Fotbalistul care a ”căzut” din SuperLiga direct în Liga a 3-a: ”Îmi place foarte mult acest proiect”
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC U CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (15.09.2023)
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, în impas! Gigi Becali dezvăluie cum poate cădea mutarea: „Sunt idiot? Nu sunt!"
Detalii despre ultimul acționar de la Farul Constanța: ”S-ar bate financiar de la egal la egal cu Gigi Becali!”
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Anna Lesko și-a arătat picioarele superbe într-o rochie extrem de scurtă, dar a furat toate privirile cu un detaliu inedit
Nike și Adidas, bătute de niște fete fâșnețe: invenția unei companii elvețiene fascinează lumea FOTO
Cum era să-și piardă Sergiu Nicolaescu un picior în „Mihai Viteazul"? „A fost la minute de amputare"
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
Adversară de speriat pentru Jaqueline Cristian la Madrid: "Danimal" spulberă tot în ultima vreme
”Mi-a spus că vreau să distrug Steaua. Ești decăzut din drepturi”. Nu se teme de Talpan și spune unde greșesc ”Militarii”