FOTBAL:CS MIOVENI-CSC SELIMBAR, PLAY OFF LIGA 2 CASA PARIURILOR (15.04.2024)
Video CS Mioveni - CSC Șelimbăr 0-0. Echipa lui Claudiu Niculescu a rămas pe locul secund în play-off-ul din Liga 2
trofeu liga 2
Video Etapa a 4-a, play-off Liga 2: CS Mioveni - CSC Șelimbăr 0-0. Remiză albă între Schumacher și Niculescu
florinel-coman
Exclusiv Gigi Becali s-a hotărât: jucătorul care-i va lua locul lui Florinel Coman: ”N-ați văzut?”

Video UTA a reușit al doilea scor de 6-0 al rundei din Liga 2. Rezultatele etapei 34

14.05.2017, 14:13

UTA Bătrâna Doamnă a urcat pe locul al doilea în liga secundă, în urma victoriei cu 6-0 obținute duminică, pe terenul Academicii Clinceni, în etapa a 34-a. A fost al doilea scor de 6-0 al acestei runde în Liga 2, după ce, cu o zi în urmă, Afumați a învins-o la fel de drastic pe Foresta Suceava.

afumati foresta
  • BASCHET: Fenerbahce - Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund - PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

Aflată la prima partidă cu Erik Lincar pe bancă, Clinceni a ratat prima ocazie a întâlnirii în minutul 19, prin Marin. Un minut mai târziu, golgheterul arădenilor Adrian Petre a deschis scorul. Autor a unei duble şi în partida din tur, Adrian Petre a mai punctat o dată în minutul 74. Tot el a dus scorul la 3-0 peste numai un minut şi a ajuns la 26 de goluri marcate în acest sezon.

Aflată pe locul 14 în clasament, Academica Clinceni a terminat partida cu un om în minus, după ce Cruceru a fost eliminat în minutul 79. Al doilea golgheter al arădenilor, Marius Curtuiuş, a punctat şi el în minutul 80.

Intrat pe teren cu un sfert de oră înainte, Albert Stahl a stabilit scorul final în prelungiri.

Cu 3 etape înaintea finalului de campionat, UTA urcă pe locul 2 în clasament, la un punct peste Sepsi Sf. Gheorghe şi la 4 peste locul 4, ocupat de Mioveni.

LIVE SCORE

Min. 90+3: Fluier final. Clinceni - UTA 0-6.

Min. 90+1: GOOOOL UTA! Stahl închide scorul la 0-6, cu un șut frumos, din afara careului.

VIDEO Al șaselea gol marcat de UTA

Min. 83: GOOOOL UTA! Bogdan Burlă duce scorul la 5-0 pentru UTA cu un șut din prima, din interiorul careului, după un nou atac fulgerător.

VIDEO Al cincilea gol marcat de UTA

Min. 82: GOOOOL UTA! Marius Curtuiuș face 4-0 pentru oaspeți cu o execuție cu șpițul, din centrul careului, după o centrare pe jos, venită de pe stânga.

VIDEO Al patrulea gol marcat de UTA

Min. 78: Eliminare la Clinceni! Cruceru a încasat al doilea cartonaș galben și automat pe cel roșu, după un fault comis la 20 de propria poartă.

Min. 76: GOOOL UTA! Adrian Petre reușește hat-trick-ul cu o execuție elegantă. Scăpat singur cu portarul, l-a executat pe Matache de la 16 metri, cu un șut liftat.

VIDEO Al treilea gol marcat de UTA

Min. 74: GOOOOL UTA! Adrian Petre reușește să dubleze avantajul arădenilor după o superbă fază personală desfășurată pe stânga, pe care a încheiat-o cu un șut din colțul careului, fără speranțe pentru Matache.

VIDEO Al doilea gol marcat de UTA

Min. 46: Începutul reprizei secunde.

Min. 45: Pauză la Clinceni, acolo unde UTA conduce cu 1-0 pe terenul Academicii.

Min. 20: GOOOL UTA! Adrian Petre a deschis cu o deviere din apropiere, la capătul unei lovituri libere executate interesant de Burlă.

VIDEO Primul gol marcat de UTA

Min. 1: Start în meciul dintre Academica Clinceni și UTA Bătrâna Doamnă, din etapa a 34-a a Ligii 2.

CS Afumaţi a reuşit scorul etapei a 34-a din Liga 2, 6-0 cu Foresta Suceava, pe teren propriu.

"Dublele" lui Olariu şi Vlada şi golurile marcate de Costache şi Vasile au adus succesul categoric al ilfovenilor.

O victorie clară a obţinut şi Luceafărul Oradea, care s-a impus cu 4-1 pe teren propriu în faţa Daciei Unirea Brăila.

Într-o altă partidă, Dunărea Călăraşi a trecut cu 2-1 de CS Baloteşti.

Etapa a început vineri, când deja promovata Juventus Bucureşti a câştigat meciul de acasă în faţa Chindiei Târgovişte, scor 2-1, în timp ce FC Braşov a încheiat la egalitate, 0-0, cu CS Mioveni.

Duminică, de la ora 11:30, va avea loc meciul Academica Clinceni - UTA, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Rezultate etapa a 34-a

Vineri
Juventus Bucureşti - Chindia Târgovişte 2-1 (Zaharia 62, Chipirliu 78 / Cherchez 32)
FC Braşov - CS Mioveni 0-0

Sâmbătă
Dunărea Călăraşi - CS Baloteşti 2-1 (Danciu 12, Kanda 18 / Niculae 75)
CS Afumaţi - Foresta Suceava 6-0 (Olariu 4, 89, Vlada 9 pen, 39, Costache 23, Vasile 43)
Luceafărul Oradea - Dacia Unirea Brăila 4-1 (Matei 20, 55, Roşu 58, Codoban 68 / Puşcaşu 77)

Clasament Liga 2

Etichete: liga 2 , foresta suceava , cs afumati

Doi soți români au fost arestați pentru viol în grup în Italia. Ce au descoperit polițiștii în telefonul femeii

Doi soți români au fost arestați în Catania, Italia, fiind acuzați de viol în grup și vătămare...

Angajata lui Gigi Becali de la FCSB nu s-a mai ferit și a spus totul: ”Era o povară”. Acum vede lucrurile diferit

Au mers la teatru, dar comportamentul lor a fost inacceptabil! Spectatorii au cerut să fie dați afară: ”Erau chiar lângă noi”
tote12
FCSB revine în Ghencea! ”E semnat contractul cu CSA. Sper să nu se supere MM”
FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (6.08.2023)
”A semnat”. Dan Șucu și Victor Angelescu au rezolvat prima ”mutare” pentru sezonul următor
FOTBAL:ROMANIA-MUNTENEGRU, LIGA NATIUNILOR (14.06.2022)
Cristi Chivu, în fața loviturii carierei! Ajax îi propune un contract pe 5 ani
Cristian Chivu during UEFA Youth Champions League 23/24 game between SL Benfica and Internazionale Milano at Benfica Cam

Căpitanul lui Manchester United a reacționat, după ce a fost pus pe lista de transferuri
Manchester United, ManU v Bayern Munich Champions League 12/12/2023. Bruno Fernandes (8) of Manchester United looks deje
Exclusiv Faza de la FCSB - Farul care l-a enervat pe Ion Crăciunescu. ”Îmi spui mie că nu se dă roșu? Să ne lase”
ion craciunescu
E gata să plece din Superliga și negociază cu o echipă din Liga 3
jair
Demi Rose, seducătoare într-un costum de baie din perle. Imaginile de pe iahtul de lux i-au cucerit pe fani: „Ne amețești”
Ofertă surprinzătoare din SuperLiga pentru Marius Șumudică: „Există interes!"
Situație ”explozivă” la națională înainte de EURO 2024! Jucătorul român riscă să rateze turneul final din Germania
Pierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”
CRBL, declarații neașteptate după divorțul de Elena: „E bine ca bărbat singur!” În ce relații au rămas după separare
Nadal, ultimul meci la Madrid cu lacrimi în tribune: imaginile fac înconjurul lumii Video
Cine a fost „Mălai Vodă", domn al Țării Românești? Porecla nu avea legătura cu mămăliga din porumb
Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc
Șumudică, lovitură de proporții! "Nu merg la Rapid. Altă echipă din România mă vrea, numărul meu este 0726..."
Video Liga 2. Gloria Buzău - Csikszereda 1-0 / Șelimbăr - Unirea Slobozia 1-2. Toate rezultatele etapei
Liga 2 se vede la Digi Sport/ foto: frf.ro

Vrei să-ți păstrezi creierul sănătos? Iată ce ar trebui să incluzi în dietă, potrivit unui nou studiu
Un motan degerat, lihnit de foame, a bătut la o fereastră. Ce s-a întâmplat apoi a uimit o lume întreagă