Anunțul făcut de ”U” Cluj, după apariția zvonurilor despre presupusele negocieri cu Marius Șumudică și Laurențiu Reghecampf
Ofertă din SuperLigă pentru Laurențiu Reghecampf
FOTBAL: FC UNIVERSITATEA CLUJ - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (04.05.2024)
Chipciu și Nistor, OUT? Sabău ar fi anunțat conducerea lui U Cluj
LIVE Stirile Digi Sport

Video U Cluj - Aerostar Bacău 3-2. Takacs, gol de generic! Rezultatele etapei din Liga 2 și clasamentul

Min 90+3: Final de partidă. U Cluj s-a impus cu 3-2 în duelul cu Aerostar Bacău

Min 85: GOOOOL AEROSTART BACĂU! GOOOL VRACIU! Moldovenii reduc din diferență de la punctul cu var, după un penalty dictat de central în urma unui henț al lui Twumasi

Min 76: GOOOOL U CLUJ! GOOOOL TAKACS! Ardelenii se desprind grație unei reușite de generic. Takacs a înscris cu un șut puternic, de la 20 de metri, mingea lovind transversala înainte de a intra în plasă

Min 29: GOOOOL U CLUJ! GOOOOL TWUMASI! Șepcilor roșii au revenit rapid în avantaj. Twumasi l-a învins pe portarul moldovenilor cu un șut puternic, din prima, care s-a dus direct în vinclu.

Min 26: GOOOOL AEROSTART BACĂU! GOOOOL BUHĂCEANU! Formația lui Cristi Popovici a restabilit egalitatea prin Buhăceanu, care a trimis în poartă, din 3 metri.

Min 5: GOOOOL U CLUJ! GOOOOL GAVRA! Atacantul gazdelor profită de o respingere greșită a unui apărător advers și intră în posesia balonului în fața careului băcăuan, de unde șutează fără speranțe pentru portarul moldovenilor.

Min 1: A început partida dintre Universitatea Cluj și Aerostar Bacău

Programul și rezultatele etapei a 6-a din Liga 2:

LIVE VIDEO&SCORE ASU Poli - FC Argeș 2-3:

Min 90+5: Final de partidă. FC Argeș s-a impus cu 3-2 în duelul cu ASU Poli

Min 86: BARĂ ASU POLI! Velici a executat impecabil o lovitură liberă din poziție centrală, de la 20 de metri, dar bara l-a salvat pe portarul oaspeților

Min 78: GOOL FC ARGEȘ! Egalitatea a durat doar câteva minute pe Dan Păltinișanu. La o minge centrată în careul gazdelor, Ioan Mera a trimis mingea în proprie poartă

Min 75: GOOL ASU POLI! Velici restabilește egalitatea dintr-o lovitură de la 11 metri.

Min 34. GOOL FC ARGEȘ! Același Vasile Buhăescu își aduce echipa în avantaj! A finalizat, din întoarcere, din 14 metri.

Min 28. GOOL ASU POLI! Căpitanul Mera înscrie cu capul din interiorului careului mic.

Min 7. GOOL FC ARGEȘ! Trupa lui Sandoi deschide scorul prin Vasile Buhăescu, care s-a demarcat bine între Mera şi Scutaru şi a trimis cu capul din 7 metri la colţul lung.

Min 1. A început partida.

ECHIPELE DE START:

ASU Poli: Murariu - Bilia, Scutaru, Mera (cpt.), Cherecheş - Vidrăsan, Ignea - Bedea, Bozian, I. Plămadă - Velici
Rezerve: Munteanu - Ghinescu, Lazea, Nicolescu, Miholca, Bănică, Cojocaru
Antrenor: Cosmin Petruescu

FC Argeş: Ureche - Turda, Gugu, Hreniuc - Şerban, Costin (cpt,), Panait, Şerbănică - Buleică, Buhăescu, Tofan
Rezerve: Popescu - Barbu, Oancea, Popa, Nilă, Tăbăcariu, Vişa
Antrenor: Emil Săndoi (e în tribună, suspendat)

După senzaționalul meci dintre Pandurii şi SSC Farul, încheiat cu scorul de 5-3, cu câte patru goluri marcate pe repriză, ASU Politehnica Timişoara şi FC Argeş sunt sub presiune. Cele două echipe alb-violete cu pretenţii la vârful clasamentului trebuie să ofere un joc spectaculos celor prezenți la stadion și nu numai. Partida de pe "Dan Păltinişanu", programată să înceapă la ora 19:30, va putea fi urmarită ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Poliştii nu vor avea însă o misiune uşoară pentru a obţine o nouă victorie pe teren propriu. Adversarii lor sunt una dintre cele două echipă rămase neînvinse în acest sezon.

ASU Poli Timișoara - FC Argeșt, de la ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Universitatea Cluj - Aerostar Bacău, de la ora 18:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

LIVE VIDEO&SCORE PANDURII - FARUL 5-3:

Min. 90+5: GOOOOL PANDURII! Blejdea marchează în prelungiri și închide tabela. Este meciul cu cele mai multe goluri din acest sezon.

Min. 81: Penalty Farul. Fotescu e faultat în careu de Cenaj, iar Licu bate penalty-ul, după o dispută cu colegul său faultat, Fotescu, și ratează. După ratare, Licu e îmbrățișat de adversari.

Min. 76: Iani calcă strâmb și se accidentează singur. Farul a făcut toate schimbările, astfel că va încheia meciul în 10 oameni.

Min. 67: GOOOOL PANDURII! Apărarea Farului e visătoare, iar Vodă îi pasează în adâncime lui Pîrvulescu, care face "dubla" cu un șut superb la colțul lung.

Min. 63: GOOOOL FARUL! Oaspeții mai egalează o dată prin autogolul lui Konate, după ce Fotescu i-a ridiculizat pe fundașii adverși.

Min. 46: GOOOOL PANDURII! Tudoran centrează de pe partea dreaptă,iar Pîrvulescu face 3-2 în chiar primul minut al reprizei secunde, după un contraatac eficient.

Min. 46: Începe repriza secundă.

Min. 45: E pauză la Târgu Jiu.

Min. 38: GOOOOOL FARUL! Grigoraș centrează de pe stânga, iar Fotescu, abia intrat pe teren, egalează. S-au marcat trei goluri în ultimele 8 minute.

Min. 36: GOOOOOL PANDURII! Penalty pentru Pandurii în minutul 34. Diakite îi faultează în careu pe nr Tudoran, iar arbitrul George Vidican arată punctul cu var. Același Tudoran transformă lovitura de pedeapsă dictată și face 2-1 pentru gorjeni în minutul 36.

Min. 30: GOOOOOL PANDURII! Gazdele egalează după doar 9 minute. Tudoran centrează din apropierea liniei de fund a terenului, iar Ciobanu înscrie din apropiere.

Min. 21: GOOOOOL FARUL! Rafael Licu marchează superb, după ce pătrunde pe stânga și trimite cu un lob perfect din din colțul careului.

Min. 17: Nsiah a marcat pentru Pandurii, dar golul a fost anulat pe motiv de offside.

Min. 1: A început meciul.

Pandurii vrea să-şi menţină invincibilitatea la Târgu Jiu şi întâlnește SSC Farul în etapa a șasea a Ligii secunde. Cu un start de sezon mai bun decât precedentul şi fără înfrângere pe noul teren unde îşi desfăşoară acasă meciurile, gorjenii antrenați de Adrian Bogoi nici nu se gândesc să se împiedice de nou-promovata SSC Farul. Meciul se dispută pe sinteticul din complexul Municipal din Târgu Jiu.

Min. 90: Final de meci. Petrolul se impune clar în meciul din deplasarea cu Energeticianul, scor 3-0, toate golurile fiind marcate în prima repriză.

Min. 45: Finalul primei reprize.

Min. 37: GOOOOL PETROLUL! Cazan duce scorul la 3-0, cu un șut năprasnic sub transversală.

Min. 15: GOOOOOL PETROLUL! Nini Popescu majorează diferența cu o bombă din interiorul careului, după o combinație superbă cu Ciocâlteu.

Min. 5: GOOOOOL PETROLUL! Popescu a executat un corner, iar Ghinga a marcat, după o greșeală a portarului Horațiu Moldovan.

Energeticianul speră să-şi menţină invincibilitatea pe teren propriu şi după etapa a şasea a ligii secunde, în care va primi vizita Petrolului. Echipa lui Cristi Dulca este la cinci puncte de liderul Academica Clinceni, iar pe ultima sută de metri s-a întărit cu doi jucători de primă ligă, Cosmin Achim şi Mircea Leasă, împrumutaţi de la FC Voluntari.

"Lupii Galbeni" vin la Petroşani cu gândul de a întrerupe seria neagră: după 0-1 pe terenul lui Metaloglobus, pentru jucătorii lui Leo Grozavu a urmat un rezultat slab și în Cupă, 1-2 cu Arsenal Tunari. La ploieşteni, un alt rezultat în afară de victorie împotriva Energeticianului ar putea pune serios în pericol postul antrenorului Leo Grozavu, care a fost aproape să fie demis după umilința din faţa Tunariului.

Partida Energeticianul - Petrolul va fi în direct la Digi Sport 1, astăzi, de la ora 15:00

LIVE VIDEO&SCORE:

Min 90+5: Final de partidă. CS Mioveni a câștigat cu 2-0 pe terenul celor de la Chindia Târgoviște

Min 90+3: PENALTY RATAT CHINDIA! Florea cade în careu și centralul indică punctul cu var. Același jucător își asumă responsabilitatea executării loviturii de pedeapsă, dar trage slab și portarul oaspeților apără

Min 65: GOOOOL MIOVENI GOOOOL BALINT! Mijlocașul oaspeților realizează dubla. Balint a marcat din nou de la punctul cu var, penalty-ul fiind dictat pentru o intervenție întârziată a goalkeeperului gazdelor

Min 18: GOOOOL MIOVENI! GOOOOL BALINT! Valentin Balint transformă fără probleme lovitura de la 11 metri acordată de central pentru un fault făcut în careu de Mihaiu asupra lui Ayza

Min 1: A început partida dintre Chindia și CS Mioveni

Clasamentul din Liga 1 înainte de etapa a 6-a:

Chindia Târgoviște și CS Mioveni deschid etapa a șasea din Liga secundă. Trupa lui Viorel Moldovan se află la trei puncte de liderul Sportul Snagov și are ca obiectiv promovarea în primul eșalon. Dâmbovițenii au înregistrat până acum trei victorii și o remiză, ultima în etapa trecută, pe teren propriu, cu FC Argeș.

De cealaltă parte, Mioveni vine după ce a realizat scorul etapei trecute, 5-0 cu Metaloglobus. Argeșenii s-au descurcat de minute în meciurile de pe teren propriu in acest sezon, însă în deplasare au două înfrângeri cu același scor, 0-2, la Sportul Snagov și la Pandurii.

În meciurile directe din sezonul trecut, Chindia a spulberat Mioveniul cu 3-0 în tur, iar în retur a remizat, 2-2. Chindia se află pe locul 4, cu 10 puncte, dar cu un meci mai puțin disputat, în timp ce CS Mioveni e pe poziţia a 6-a, cu 9 puncte.

Chindia - CS Mioveni se va disputa astăzi, de la ora 17:00, în direct la Digi Sport 1 și live score pe digisport.ro și m.digisport.ro.

Etichete: liga 2 , petrolul , universitatea cluj , liga 2 live , viorel moldovan , meciuri liga 2 , aerostar bacau , liga 2 live video , chindia mioveni , energiativianul petrolul , live u cluj aerostar bacau

Cele mai ciudate ținute care au șocat publicul la controversatul Eurovision 2024

Costumele de la Eurovision 2024 au atras atenția la fel de mult ca piesele interpretate de...

Englezii l-au descoperit pe ”românul care e atât de bogat încât a uitat că are una dintre cele mai tari mașini din istorie”

Gigi Becali, nervos când a văzut ce s-a întâmplat la Arena Națională: ”La revedere! Au făcut ce au vrut”
gigii
FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League
FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
Nota primită de Radu Drăgușin, la prima apariție după 6 meciuri în care a fost ”uitat” pe bancă la Tottenham
Tottenham Hotspur v Burnley - Premier League - Tottenham Hotspur Stadium
Florinel Coman a rupt tăcerea, după ce qatarezii n-au mai vrut să-i achite clauza de 5.000.000€
coman

Chiar și peste Otele! Cine e fotbalistul din SuperLigă dorit în șapte țări diferite
FOTBAL:FCSB-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (20.04.2024)
Video Ce a făcut Florentino Perez când a auzit că fanii lui Real Madrid scandează ”Mbappe, Mbappe”
191539ae-8d67-4446-ba64-4edac43919a1
Florentin Petre n-a uitat! Dinamovistul l-a felicitat pe Gigi Becali după ce FCSB a câștigat titlul
g3
Momentul de la sărbătoarea FCSB care l-a marcat până la lacrimi pe Bănel Nicoliță. Ce a făcut Gigi Becali
Transformarea spectaculoasă a lui Alexandru Tudor, omul de încredere al lui Gigi Becali. Nimeni nu l-a recunoscut
Una dintre marile dorințe ale Sandrei Bullock are legătură cu Keanu Reeves: Vreau să fac asta înainte de a muri, înainte de a părăsi această planetă
Misterul e atuul ei. Ipostaza în care s-a lăsat pozată Antonia i-a dat gata pe fani: "A venit iepurașul"
Rednic poate băga, diseară, Dinamo în ”B": mesajul antrenorului și calculele ultimei etape din play-out
Informații care nu trebuie publicate la profilul tău de FB ori Instagram. Hackerii te lasă fără bani
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul