FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (5.04.2024)
Farul - Sepsi, LIVE VIDEO, de la ora 20:00, Digi Sport 1. Cu o victorie, ”Marinarii” urcă pe locul 2. ECHIPELE
daniel pancu
Exclusiv Daniel Pancu a spus lucrurilor pe nume, după ce a văzut situația în care a ajuns Rapid: ”Sunt foarte trist”
LIVE Digi Sport Special

VIDEO Steaua - Slovan Bratislava 3-1. Prima victorie în Antalya

07.02.2013, 09:32

Steaua a obținut primul succes în seria de meciuri amicale din Antalya, al doilea din această iarnă, scor 3-1 cu Slovan Bratislava.

Chipciu MFX
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Golurile steliștilor au fost marcate de Leandro Tatu (14), Adi Popa (58) și Mihai Costea (75), în timp ce pentru slovaci a punctat Lester Peltier (19).

Steaua a arătat bine, fiind tot timpul la cârma jocului. A deschis scorul la prima ocazie importantă, prin brazilianul Tatu (14), folosit ca titular. Egalarea a venit după cinci minute, din partea lui Lester Peltier, care a punctat din șapte metri, finalizând o centrare pe jos trimisă de Ibrahima Bakayoko. 1-1 a fost și scorul pauzei, restul primei reprize fiind lipsit de alte ocazii serioase de poartă.

La un minut de la reluare, Slovan Liberec a ratat o ocazie mare, dar Steaua a replicat prin Lucian Filip, al cărui șut a trecut cu puțin pe lângă (48). Adi Popa i-a adus din nou în avantaj pe "roș-albaștri" cu un șut din marginea careului mic, cu care a rupt plasa porții slovacilor (58). Adi Rocha și-a pus din nou pe toată lumea în cap, ratând din trei metri, deși se afla singur lângă poartă și avea tot timpul să își pregătească lovitura.

În minutul 68, Reghecampf l-a trimis pe vârful Stefan Nikolic pe o poziție nouă, de fundaș central, în locul lui Florin Gardoș. Mihai Costea a stabilit scorul final, cu un șut din afara careului, cu care și-a mai spălat din păcate și cu care a arătat că este mai în formă decât Rocha sau Nikolic, care au evoluat mai multe minute în pregătiri în avanposturi.

ECHIPA STELEI:

Cojocaru - Rîpă, Bratu, Gardoș, Pîrvulescu - Filip, Prepeliță - Adi Popa, Tatu, Chipciu - Rocha;
Au mai jucat: Costea, Latovlevici, Lupu, Pușcaș, Năstăsie, Roșu, Iancu, Nikolic;

Antrenor: Laurențiu Reghecampf.

LIVE TEXT & VIDEO

Min. 90: Fluier final

Min. 86: Șut trimis cu mult peste poartă de slovaci, după minute bune în care niciuna dintre cele două echipe nu a reușit să pună pericol în careul advers

Min. 82: Schimbare la Steaua: iese Prepeliță, înlocuit de Roșu

Min. 77: Schimbări la Steaua: ies Popa, Pîrvulescu, Rocha și intră Lupu, Năstăsie și Pușcaș

Min. 75: GOOOOL Steaua! Mihai Costea punctează cu un șut bun, din afara careului, catapultând mingea în plasa porții slovace

Min. 72: Ocazie pentru Slovan! Portarul Cojocaru a blocat excelent o fază de atac a celor din Bratislava, care au apărut din nou periculos în careu

Min. 68: Schimbare la Steaua: iese Florin Gardoș, înlocuit de Stefan Nikolic, care va evolua în premieră ca fundaș central

Min. 63: Ratare mare pentru Steaua! Adi Rocha a trimis cu capul pe lângă poartă dintr-o poziție excelentă, deși a fost găsit liber cu o centrare înaltă și a avut tot timpul pentru a-și pregăti lovitura

Min. 58: GOOOOL Steaua! Adi Popa îi readuce în avantaj pe steliști, cu o finalizare cu latul, din șase metri, fiind gășit liber de o minge care a traversat careul slovac. Mingea a trecut prin plasă, ieșind din poartă, dar golul este cât se poate de valabil

Min. 48: Șansă de gol și pentru Steaua! Filip urcă cu mingea la picior și trage pe jos, dar cu puțin pe lângă stâlpul stâng al porții

Min. 47: Ocazie pentru Slovan! Mingea trece cu puțin pe lângă vinclul porții apărate de Cojocaru, în urma unei lovituri de cap din careu

Min. 46: Trei schimbări făcute de Steaua la pauză: ies Chipciu, Rîpă și Tatu, înlocuiți de Iancu, Mihai Costea și Latovlevici. Pîrvulescu va juca fundaș dreapta în locul lui Rîpă

Min. 46: Începutul reprizei secunde

Min. 45: Fluier de pauză în Antalya, acolo unde Steaua și Slovan Bratislava se află la egalitate, scor 1-1

Min. 40: Slovacii încearcă să pună probleme pe contraatac, dar apărarea Stelei nu greșește și blochează bine tentativele adversarilor

Min. 36: Slovan a avut o lovitură liberă de la circa 25 de metri, dar a șutul s-a oprit în zid, iar faza s-a stins

Min. 31: Joc așezat în aceste momente, cu Steaua în posesie, dar fără să poată pune pericol la poarta slovacilor

Min. 25: Adi Popa are o acțiune bună în dreapta și își face mingea pe șut, dar trimite peste poartă

Min. 19: GOOOOL Slovan Bratislava! Lester Peltier egalează cu o finalizare din șapte metri, la o pasă trimisă pe jos din dreapta

Min. 18: Chipciu șutează de la peste 20 de metri, dar cu puțin peste poartă

Min. 14: GOOOOL Steaua! Leandro Tatu deschide scorul în meciul amical cu Slovan Bratislava. Centrarea a venit de pe flancul drept al atacului stelist, trimisă de Prepeliță, iar brazilianul a finalizat cu o lovitură de cap imparabilă

Min. 12:     Igor Zofcak încasează și el un cartonaș galben

Min. 11:     Primul cartonaș galben al meciului este încasat de Paul Pîrvulescu, după un fault comis la circa 30 de metri de propria poartă

Min. 10: Portarul stelist Cojocaru are o primă intervenție, reținând cu siguranță un șut trimis din afara careului de un jucător al lui Slovan

Min. 7: Steaua arată bine în acest început de joc. Are posesia de partea ei și închide foarte bine culoarele către propria poartă, atunci când pierde mingea. Ocaziile întârzie să apară

Min. 1: Fluier de început al meciului amical dintre Steaua București și Slovan Bratislava

Meciul a început cu o întârziere de circa 13 minute. Mașina arbitrilor a făcut pană, iar problemele s-au întins pe mai multe minute, determinând amânarea fluierului de start.

Etichete: steaua , digi sport , slovacia , reghecampf , ajax , dinamo kiev , slovan bratislava , jablonec , video steaua slovan , steaua - slovan bratislava 3-1 , video steaua - slovan bratislava 3-1 , rezumat steaua - slovan bratislava 3-1

După ce a câștigat 1 milion $ la loterie, o femeie s-a gândit să mai joace un bilet și a avut o surpriză neașteptată

O femeie care a câștigat 1 milion de dolari la loterie s-a decis după câteva săptămâni să își mai...

sabalenka
La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”
ryan-garcia
Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”
*EXCLUSIVE* Former Swedish footballing Maverick Zlatan Ibrahimovic wearing a Ferrari cap spotted with his wife Helena Seger as they enjoyed a spot of lunch at Palazzo Parigi Hotel in Milan.
Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”
Irina Shayk / Foto: Instagram@irinashayk
”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină
8

Exclusiv Au salarii de FCSB, dar se zbat în play-out. Situație tensionată la U Cluj
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (27.04.2024)
”Este CFR Cluj mai puternică după venirea lui Dan Petrescu?” Bogdan Lobonț a dat răspunsul pe loc
lobont-2
Jucătorul l-a convins! Guardiola l-a monitorizat în Dortmund - PSG 1-0 și acum vrea să îl aducă la Manchester City
Pep Guardiola file photo
Gigi Becali, donații de zeci de milioane de euro la Muntele Athos: „O să fie un sfânt!"
Adrian Șut, poate fi primul transfer de milioane pe care Gigi Becali îl face! Clubul de tradiție din Spania vrea să-l cumpere
"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"
Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place
Pește uriaș prins pe o baltă din Vestul României. De patru ani pescarii încearcă să-l captureze Foto & video
Care a fost ultima replică a lui Dem Rădulescu? „Apoi a căzut și a murit". De ce i se spunea Bibanu?
Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună
Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța
Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist