FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - FC PETROLUL PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Video Hermannstadt - Petrolul 2-0. Sibienii câștigă categoric și urcă pe primul loc în play-out
mircea-rednic
Video Rednic jubilează după UTA - Oțelul 3-1: ”Obiectivul este realizat!”
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Exclusiv ”Ce a avut FCSB anul acesta în plus?”. Fostul jucător al roș-albaștrilor a rostit doar trei cuvinte
LIVE Premier League: Chelsea-Tottenham
Etapa 26 (Reprogramat)

VIDEO Petrolul - CSKA Sofia 0-1. Ploieştenii au încheiat cu un eşec stagiul din Turcia

12.02.2015, 00:52

Petrolul a pierdut ultimul amical disputat în Antalya, 0-1 cu CSKA Sofia. Ploieştenii, al căror căpitan a fost Ioan Filip, au jucat mai bine decât bulgarii în prima repriză.

Petrolul CSKA Sofia
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Pastorini a executat o lovitură liberă din apropierea careului, dar portarul a reţinut. Astafei a avut cea mai mare ocazie a primei reprize, singur cu portarul, dar acesta şi-a salvat coechipierii. Mareş a încercat un şut de la distanţă, dar a tras peste. Geraldo a fost titular în echipa aliniată de Mircea Rednic şi a avut o intervenţie bună.

Satli a greşit la o acţiune a lui CSKA şi bulgarii au marcat înainte de pauză. Astafei, cel mai bun jucător al ploieştenilor în amicalul cu CSKA, a mai avut o ocazie la începutul reprizei a doua. Petrolul putea să primească penalty la un fault asupra lui Sony Alcenat, dar arbitrul a lăsat jocul să continue, în ciuda protestelor românilor.

Nepomuceno putea să aducă măcar un egal pentru Petrolul, dar bara s-a opus execuţiei sale. Ultimul amical al ploieştenilor înainte de începutul Ligii 1 s-a terminat 1-0 pentru CSKA. Ploieştenii joacă în prima etapă acasă cu FC Braşov, vineri, 20 februarie, în direct la Digi Sport 1, de la ora 20:30, cu fazele VIDEO pe www.digisport.ro și pe m.digisport.ro.

"Trebuie să fim mulţumiţi, mai ales dacă ne uităm la problemele care sunt cu banii. Ocazii avem, dar ne lipseşte golul, poate şi lipsa de calitate e o problemă. Oricum, avem nevoie de un atacant. Nu putem sta într-un puşti de 18 ani. Suntem în discuţii avansate pentru a aduce un vârf", a declarat Mircea Rednic.

Min. 90 - Final de meci. Petrolul a pierdut amicalul din Antalya cu liderul din Bulgaria, CSKA Sofia, scor 0-1. Unicul gol al partidei a fost înscris în finalul primei reprize de Joachim.

Min. 80 - La Petrolul a intrat şi N'Koyi.

Min. 73 - Alte două schimbări la Petrolul. Au intrat Cobrea, care l-a înlocuit pe Pecanha, şi Fanchone.

Min. 63- Abia intrat pe teren, Nepomuceno a lovit bara. Cea mai mare ocazie a echipei lui Mircea Rednic.

Min. 60 - Încă trei schimbări la Petrolul. Au intrat Nepomuceno, Chiriţă şi Gallegos. Au ieşit Marinescu, Pastorini şi Mareş.

Min. 58 - Prahovenii au solicitat penalty la o intervenţie în careu asupra lui Alcenat. Arbitrul a lăsat jocul să continue.

Min. 46 - A început repriza a doua. O primă schimbare la Petrolul. Alcenat a intrat în locul lui Peteleu.

Min. 45 - Pauză. CSKA Sofia conduce cu 1-0, printr-un gol înscris în finalul primei reprize.

Min. 40 - GOL, 1-0 CSKA! Bulgarii au început să preia iniţiativa şi au reuşit să deschidă scorul, la o neatenţie în apărarea prahoveană. Autorul golului a fost Joachim.

Min. 30 - Meci echilibrat până în acest moment. Petrolul a fost mai periculoasă, deşi ocaziile cu adevărat importante au lipsit. Pecanha nu a avut ce apăra în prima jumătate de oră a partidei.

Min. 25 - Contraatac bun al ploieştenilor, finalizat cu un şut peste poartă al lui Mareş.

Min. 19 - Ocazie pentru Astafei, care a trimis însă pe lângă poarta liderului din Bulgaria.

Min 12 - Primul moment periculos la poarta bulgarilor. Pastorini a executat o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri, dar a tras slab şi pe centru, iar portarul advers a reţinut fără probleme.

Min. 1 - A început meciul.

Echipa de start a Petrolului: Pecanha - Peteleu, Geraldo, Satli, Beţa - Vasilache, Filip, Marinescu, Astafei - Pastorini - Mareş

Etichete: mircea rednic , petrolul ploiesti , amical petrolul , petrolul cska sofia , petrolul cska

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și...

gracie1
Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit
sabalenka
Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid
Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A
Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat
Daniel Niculae / Foto: Instagram-@danielniculae21

Claudiu Keșeru e convins, după ce FCSB a câștigat titlul: ”E momentul să plece”
Claudiu Keșeru / Foto: Sport Pictures
Constantin Schumacher a văzut ce se întâmplă la Rapid și a reacționat: ”Toată lumea îl susține pe Șumudică”
Capture
Exclusiv Marius Lăcătuș nu are niciun dubiu, după ce FCSB și-a adjudecat titlul: ”Nu putem omite”
lacatus
Laszlo Balint a spus unde s-a decis soarta jocului cu FC Botoșani. ”Situația s-a complicat foarte mult”
balint
”Spuneați că UTA e prima echipă retrogradată”. Mircea Rednic, savuros la flash-interviu: i-a pus gând rău lui Dinamo!
Romania Superliga Play-Out
"Toată lumea săruta un bărbat de 80 de ani". Văduva lui Hugh Hefner, despre partea întunecată a traiului cu milionarul
Dan Șucu și Marius Șumudică au avut o întâlnire de o oră și 30 de minute! Prima reacție a patronului Rapidului
Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului
Pierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”
Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place
„Săptămâna Patimilor" se încheie incendiar: fotbalul nostru oferă trei meciuri tari, cu mize uriașe
VIDEO Povestea „Ratei", a autobuzului Roman Diesel 111 care a transportat România zeci de ani
Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță
Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10
Video ”Mircea’s on fire”. Rednic nu s-a mai abținut și a ”îngenuncheat” în fața jucătorilor de la UTA

Cum să fierbi ouăle de Paște fără să le spargi. Metoda simplă pe care trebuie să o încerci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”