mario camora și muhar
Video După chinul cu ”gladiatorii” de la Sepsi, Mario Camora a făcut anunțul despre Dan Petrescu
CFR Cluj vs. Sepsi OSK, Play-off
Cum a comentat Bernd Storck înfrângerea cu CFR: Sepsi a jucat în 9 oameni, iar clujenii au marcat în minutul 90+6
Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

27.08.2012, 09:37

FC Vaslui s-a impus în fața Stelei cu 3-1, la capătul unui meci în care elevii lui Marius Șumudică au dat loviturile decisive într-un final incandescent. Conduși cu 0-1 în minutul 59, moldovenii au întors meciul aproape incredibil, după ce Steaua a dominat autoritar primele 60 de minute.

gol chipciu staeua
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Coșmar în 30 de minute!

Formația pregătită de Laurențiu Reghecampf a început destul de tare, așezându-se cât mai avansat în jumătatea moldovenilor. Iar ocaziile la poarta lui Daniel Coman n-au întârziat să apară. Pe rând, Tănase și Rusescu, ultimul de două ori, au semnat cele mai importante momente în care „roș-albaștrii” puteau deschide scorul în prima repriză, în timp ce Vasluiul n-a amenințat cu adevărat poarta lui Stanca.

După pauză, Chipciu a adus Steaua în avantaj printr-un gol marcat în minutul 51, pe o fază rapidă de atac în care Chiricheș a făcut o cursă superbă de 60 de metri, iar Tănase s-a aflat din nou pe post de servant ideal. Totul curgea perfect pentru trupa din Ghencea, care a lăsat senzația că nu mai poate scăpa meciul din mână, asta până în minutul 59 a venit rândul lui Stanca să gafeze. Ieșit greșit pe un corner, portarul a lăsat poarta descoperită, iar Celeban a egalat cu capul.

Iureșul din prima parte a reprizei secunde s-a domolit treptat, iar partida a lăsat senzația că se îndrepta implacabil spre un rezultat de egalitate. În minutul 82, însă, Sânmărtean a aruncat o centrare înaltă în careul oaspeților, Stanca a ieșit undeva pe linia careului de șase metri, imaginile TV dând ulterior impresia că portarul a fost blocat în momentul în care a vrut să intervină, iar mingea a intrat neașteptat în poartă. Ca dezastrul să fie complet pentru steliști, Marius Niculae a marcat pentru 3-1 în minutul 88, iar Celeban putea chiar duce scorul la proporții neverosimile, dacă bara nu s-ar fi opus celui de-al doilea gol al său.

LIVE SCORE

Min - 90+2    : Galben N'Doye.

Min - 88 GOOOL VASLUI, 3-1! Marius Niculae marchează printr-un șut din afara careului pe colțul lung.

Min - 87: Antal este schimbat cu Dias.

Min - 87: Celeban trimite cu capul în bară, ratând dubla contra Stelei!

Min - 82 GOOOL VASLUI, 2-1: Sânmărtean marchează după o centrare care îl păcălește pe Stanca, ieșit pe șase metri! Faza este însă suspectă de fault în atac.

Min - 81    : Galben pentru Milanov

Min - 79: Adi Rocha intră în locul lui Rusescu.

Min - 74: Reghecamp îl introduce pe Filip în locul lui Pintilii.

Min - 74: Șut violent al lui N'Doye în transversală, ocazie mare pentru Vaslui!

Min - 69    : Tănase vede cartonașul galben pentru un fault.

Min - 67    : Chipciu este avertizat.

Min - 58 GOOOL VASLUI, 1-1: Celeban egalează printr-o lovitură de cap după un corner din partea stângă, profitând de ieșirea neinspirată a lui Stanca!

Min - 57: Coman respinge greu un șut al lui Pintilii, iar mingea lovește bara.

Min - 56: Nikolici intră în locul lui Popa.

Min - 55: Încă o ocazie uriașă pentru Steaua! Chipciu este găsit perfect de Tănase în careu, dar intră în unghi și trimite pe lângă poartă!

Min - 51 GOOOL STEAUA, 0-1: Chipciu înscrie din interiorul careului după o preluare și un șut sec, la capătul unei faze în care mingea a circulat pe traseul Chiricheș - Tănase!

Min - 46: Șumudică a făcut o dublă schimbare la pauză: Caue i-a lasat locul lui Stanciu, în timp ce Sburlea l-a substituit pe Varga.

Min - 46: Jocul a fost reluat.

Min - 45: Prima repriză se încheie. Steaua a dominat și a avut trei ocazii, în timp ce Vasluiul n-a amenințat periculos poarta lui Stanca.

Min - 36: Steaua are cea de-a treia ocazie, după ce Tănase întoarce o minge pentru Rusescu, acesta șutează, Coman nu reține, dar fundașii Vasluiului reușesc să degajeze.

Min - 34: Chipciu este semnalizat în ofsaid la limită într-o situație în care a scăpat singur cu Coman.

Min - 32: Lovitura liberă este executată de același Sânmărtean, dar mingea trece printre picioarele jucătorilor din careul Stelei.

Min - 31    : Chiricheș primește galben după un fault asupra lui Sânmărtean.

Min - 23: Dacian Varga centrează în careu dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri lateral dreapta, însă mingea survolează careul Stelei fără să fie atinsă de nimeni.

Min - 16: Rusescu preia elegant în marginea careului, dar ratează execuția spre poarta gazdelor.

Min - 11: Rusescu trimite din voleu la vinclu, însă Dani Coman scoate în corner!

Min - 6: Prima mare ocazie a Stelei vine după ce șutul lui Tănase din partea stângă este scos în corner, din plonjon, de Daniel Coman.

Min - 1: Steaua are un corner rămas fără niciun rezultat.

Min - 1: A început meciul!

Etichete: digi sport , digisport , liga 1 digi sport , fc vaslui steaua video digisport.ro , fc vaslui steaua live text video digi sport , live text fc vaslui steaua , live score fc vaslui steaua , fc vaslui steaua digi sport , fc vaslui steaua liga 1 digi sport

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15
FCSB este noua campioană a României! Titlul, asigurat matematic după 2-1 cu Farul
fcsb 2
Screenshot 2024-04-28 at 19.13.53
Au luat titlul cu FCSB și acum urmează să semneze contractele + Cine va pleca de la campioană

Exclusiv ”Dacă vine Gigi Becali cu un milion?”. Laszlo Dioszegi a dat răspunsul și și-a anunțat decizia finală
FOTBAL:PREZENTARE SERGIU BUS LA FCSB (14.07.2020)
Transferul lui Florinel Coman e ”99% gata”
Screenshot 2024-04-13 at 16.11.18
Exclusiv Helmut Duckadam s-a convins: capitolul la care a excelat FCSB, noua campioană a României
Duckadam
Video Sepsi a acuzat arbitrajul din partida cu CFR, după ce a avut doi eliminați: ”Ne-am obișnuit, așa e la noi!”