FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-UTA ARAD, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (12.05.2024)
Foto Au sărbătorit ca pe un trofeu! Fanii lui Dinamo au invadat terenul și au declanșat fiesta alb-roșie
trica
Eugen Trică n-a mai ținut cont! A "dat" în propriii jucători, după ce FCU Craiova a terminat pe ultimul loc
mititelu
Video Adrian Mititelu s-a dus ”glonț” în vestiar după ce FCU Craiova a retrogradat! Anunțul făcut de patronul oltenilor

Un suporter a făcut infarct în timpul meciului Rapid - U Craiova 1948, iar medicii nu l-au mai putut salva

11.02.2023, 08:06

Finalul meciului dintre Rapid și U Craiova 1948, scor 1-2, a avut parte de un eveniment nefericit.

eduard vlad
Suporterul Eduard Vlad a murit / Foto: Facebook @Fotbal Club Universitatea 1948
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Un suporter al celor de la U Craiova 1948 a făcut infarct în prelungirile meciului cu Rapid, însă medicii nu au mai putut face nimic pentru a-l salva.

Un suporter al celor de la U Craiova 1948 a murit

Anunțul decesului suporterului oltean a fost făcut de U Craiova 1948 pe rețelele sociale, la câteva ore de la încheierea partidei din Giulești.

Din păcate, bucuria ne este umbrită de o veste tristă.

Fotbal Club Universitatea 1948 deplânge dispariția lui Eduard Vlad, în vârstă de 47 ani, suporter devotat al echipei, care a suferit un infarct în timpul prelungirilor din duelul cu Rapid.

Pe această cale, clubul nostru transmite sincere condoleanțe familiei îndurerate”, a transmis U Craiova 1948, pe Facebook.

U Craiova 1948 i-a provocat Rapidului primul eșec pe Giulești din acest sezon. S-a terminat 1-2, iar oltenii confirmă "tradiția": au 6 victorii și o remiză cu rapidiștii.

Nici bine nu a început meciul, că Bauza a scorul în secunda 45 și a marcat cel mai rapid gol al acestui sezon. Rapidul a dat replica prin Ioniță, dar nu a nimerit poarta.

Tot Craiova a continuat însă să joace mai dezinvolt, iar Bahassa și Bauza au ratat și ei. A urmat apoi o acțiune personală superbă a lui Radu Negru, dar Moldovan a fost pe fază.

Giuleștenii au încheiat prima repriză cu șutul lui Emmers, reținut de portar de lângă bară. Repriza secundă a început ca și prima, cu Craiova în atac, însă craiovenii nu au mai avut noroc și au ratat incredibil, prin Chițu.

Rapid - U Craiova 1948 1-2. Oltenii se apropie de locurile de play-off

În cele din urmă, trupa lui Napoli a marcat și golul al doilea, prin Bahassa, în minutul 57.

Rapidul a ratat apoi prin Pănoiu, iar finalul a fost alert. Ganea a scăpat singur cu portarul, dar nu nu l-a putut învinge și a ratat o ocazie uriașă, iar cu 3 minute înainte de final, Iacob a redus diferența cu călcâiul, în stilul lui Ibrahimovic.

Ultima oportunitate le-a aparținut tot giuleștenilor, prin Funsho, iar Rapid - U Craiova 1948 s-a terminat 1-2.

VIDEO Rezumat Rapid - U Craiova 1948

Etichete: deces , infarct , rapid - u craiova 1948 , suporter u craiova 1948 , eduard vlad

Cele mai ciudate ținute care au șocat publicul la controversatul Eurovision 2024

Costumele de la Eurovision 2024 au atras atenția la fel de mult ca piesele interpretate de...

gigii
Gigi Becali, nervos când a văzut ce s-a întâmplat la Arena Națională: ”La revedere! Au făcut ce au vrut”

FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League
FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
Florinel Coman a rupt tăcerea, după ce qatarezii n-au mai vrut să-i achite clauza de 5.000.000€
coman
Nota primită de Radu Drăgușin, la prima apariție după 6 meciuri în care a fost ”uitat” pe bancă la Tottenham
Tottenham Hotspur v Burnley - Premier League - Tottenham Hotspur Stadium
Fanii lui Tottenham au tras aceeași concluzie, după ce Postecoglou l-a băgat pe Drăgușin abia în repriza a doua
Tottenham Hotspur v Burnley, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 11 May 2024
mititelu

Mircea Rednic s-a ”dezlănțuit” la conferința de presă! A ”mitraliat” un conducător de la Dinamo: ”Nesimțit!”
rednic
Video&Foto Haos la Craiova! Ce a făcut galeria echipei, după ce oltenii au retrogradat direct în Liga 2
scandal
Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare