avrm2
Exclusiv Erori grave de arbitraj la Universitatea Craiova - FCSB! Marius Avram a dat verdictul: "Îmi pare rău de Vidican!"
fcsb campioni
Video Fotbaliștii FCSB-ului au urcat în tribune după eșecul cu Universitatea Craiova! Ce au scandat
Tottenham Hotspur v Luton Town, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 30 Mar 2024
Au venit primele oferte: Radu Drăgușin poate pleca de la Tottenham după șase luni! Urmează întâlnirea decisivă

Video U Craiova 1948 - CS Mioveni 0-0. Remiză fără goluri, dar plină de bare

20.12.2021, 19:20

Meciul U Craiova 1948CS Mioveni, din etapa 21 din Liga 1, s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, însă partida a fost plină de faze spectaculoase.

FOTBAL: FC U CRAIOVA 1948-CS MIOVENI, LIGA 1 CASA PARIURILOR (20.12.2021)
Partida dintre U Craiova 1948 și CS Mioveni s-a încheiat cu 0-0 / Foto: Sport Pictures
  • Liga 2: Gloria Buzău - Unirea Slobozia, marți, 19:00, DGS 1

• Champions League: PSG - Borussia Dortmund, marți, 22:00, DGS 1

Partida dintre U Craiova 1948 și CS Mioveni a început lent, fără ocazii importante la poartă. Prima ocazie importantă a meciului a venit abia în minutul 29. Pop a ajuns la o centrare deviată de Asamoah și a șutat din întoarcere peste poartă.

U Craiova 1948 - CS Mioveni 0-0. Remiză fără goluri, dar plină de bare

Argeșenii au avut o ocazie bună în minutul 33, atunci când Dumitriu a centrat din prima, iar Coșereanu a trimis cu capul puțin pe lângă poarta lui Popa.

Oltenii au avut un gol anulat în minutul 39. Sidibe a scăpat singur cu Ducan, a trimis în poarta celor de la CS Mioveni, dar reușita sa a fost anulată din cauza unui ofsaid.

Prima repriză s-a încheiat cu ocazia imensă a lui Iacob. Acesta a șutat din afara careului, dar balonul a fost deviat și a trecut puțin pe lângă poartă.

Repriza a doua a debutat cu o ocazie imensă a argeșenilor. Rusu i-a pasat lui Coșereanu în interiorul careului. Acesta a șutat din unghi, dar balonul a nimerit bara.

Oltenii au nimerit și ei bara în trei rânduri. În minutul 67, Kovacic a reluat cu capul o centrare a lui Sidibe, dar balonul a lovit transversala. Câteva minute mai târziu, Sidibe a șutat din afara careului, dar balonul a șters bara.

Compagno a plonjat foarte bine în minutul 88 și a trimis cu capul spre poarta lui Ducan, însă balonul a lovit din nou bara.

La finalul acestei partide, U Craiova 1948 se menține pe locul 14 în clasament, cu 19 puncte, în spatele celor de la Gaz Metan Mediaș, în timp ce CS Mioveni se poziționează pe locul 12, cu 21 de puncte, la un punct în spatele celor de la Chindia Târgoviște.

VIDEO Rezumatul partidei U Craiova 1948 - CS Mioveni

U Craiova 1948-CS Mioveni 0-0

Min. 90+3: Final de meci!

Min. 88: Ocazie U Craiova 1948! Compagno plonjează și trimite cu capul, dar balonul lovește bara din nou.

Min. 72: Ocazie U Craiova 1948! Sidibe șutează din afara careului, dar balonul șterge bara din stânga lui Ducan.

Min. 67: Ocazie U Craiova 1948! Sidibe centrează de la colțul terenului, iar Kovacic trimite cu capul, dar balonul lovește bara.

Min. 50: Asamoah vede cartonașul galben.

Min. 46: Ocazie uriașă pentru CS Mioveni! Rusu îi pasează lui Coșereanu în interiorul careului. Acesta șutează din unghi, dar balonul lovește bara.

Min. 46: Începe repriza a doua!

Min. 45+1: Se încheie prima repriză!

Min. 45+1: Ocazie pentru CS Mioveni! Iacob șutează din afara careului, dar balonul este deviat și trece pe lângă poarta lui Popa.

Min. 39: Gol anulat pentru U Craiova 1948! Sidibe scapă singur cu Ducan, trimite în poartă, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid.

Min. 35: Bălan vede cartonașul galben.

Min. 33: Ocazie pentru CS Mioveni! Dumitriu centrează din prima, iar Coșereanu trimite cu capul puțin pe lângă poartă.

Min. 29: Ocazie pentru U Craiova 1948! Pop ajunge la o centrare deviată a lui Asamoah și șutează din întoarcere, însă peste poartă.

Min. 12: Ocazie pentru U Craiova 1948! Achim centrează în careul porții lui Ducan, dar Băla reia slab cu capul.

Min. 4: Ocazie pentru CS Mioveni! Sanoh centrează în interiorul careului din lovitură liberă, Scarlatache se înalță și trimite cu capul peste poartă.

Min. 1: Începe meciul!

• U Craiova 1948: Popa – Bușu, Diallo, Kovacic, Negru – Achim, Asamoah – Huyghebaert (Bauza 77), Sidibe, Pop (Raicea 88) – Bălan (Compagno 77)
  • Rezerve: Mogoșanu, Blidar, Marquet, Ondaan, Albu, Raicea, Miuțescu, Bauza, Compagno
  • Antrenor: Dumitru Vasilică
  • CS Mioveni: Ducan – Garutti, Scarlatache, Iacob (Panait 76) – Șerbănică (Burnea 69), Dumitriu (Balaur 76), Toma, Oancea – Sanoh (Buziuc 64), Rusu, Coșereanu (Rădescu 64)
  • Rezerve: Popescu, Buziuc, Panait, Burnea, Balaur, Rădescu, Veres, Dat, Ciucureanu
  • Antrenor: Alexandru Pelici

Chiar dacă nu prea s-a întâmplat de-a lungul sezonului, atât oltenii, cât şi echipa din Argeş au obţinut victoria în aceeaşi rundă, astfel că meciul este abordat cu un moral excelent.

U Craiova 1948-CS Mioveni, Live Video 17:30, Digi Sport 1. Oltenii

Craiova lui Mititelu se prezintă la meci cu acelaşi staff ca la jocul cu Chindia, condus de Dan Vasilică, pus să gestioneze situaţia până la pauza competiţională după ce şi Eugen Trică a fost dat afară de la echipă. Ceilalţi doi antrenori pe care i-au mai avut oltenii în acest sezon sunt Adrian Mutu şi Flavius Stoican.

De altfel, Vasilică are câştigate patru puncte ca antrenor în Liga 1, după ce pe 6 noiembrie 2021 a terminat la egalitate cu Sepsi, scor 1-1.

Oltenii au marcat de trei ori în deplasarea cu Chindia, uneia dintre cele mai bune apărări, scor 3-0, în timp ce Mioveniul lui Alexandru Pelici a bătut Dinamo cu 2-1, într-un final de-a dreptul nebun, cu penalty transformat şi golul victoriei marcate în ultimele minute ale jocului.

Rezumat video CS Mioveni-U Craiova 1948 1-0

Etichete: meciuri liga 1 , etapa 21 liga 1 , video u craiova 1948 cs mioveni

O femeie și-a reclamat soțul pentru ce a forțat-o să facă în dormitor. Dar un judecător i-a spus că în căsătorie e permis orice

Un judecător din India i-a respins plângerea unei femei care a spus că soțul ei a forțat-o să aibă...

gigi
45.000€ pe lună! A cerut cel mai mare salariu din SuperLigă ca să se transfere la FCSB

Radu Drăgușin nu se mai ferește! Cum a fost surprins pe bancă, în timp ce Tottenham pierdea cu Liverpool
dragu
”Ireal”. Donald Trump și un model au provocat indignare prin aparițiile de la Miami: ”Lumea ciudaților”
vr
E gata, FCSB l-a ratat! Camerele l-au surprins chiar înainte să plece la noua echipă
muji
Marius Șumudică a reacționat, după ce Dan Șucu l-a ales pe Mircea Lucescu
marius-sumudica-7

De ce nu a jucat Florinel Coman în meciul Universitatea Craiova - FCSB, după ce s-a tratat la ”vraciul” din Serbia
FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023
S-a terminat! Alex Mitriță a făcut anunțul final, după ce Gigi Becali a spus că vrea să-l transfere la FCSB
mitrita
Românul care s-a întâlnit cu o actriță celebră din SUA a spus totul: ce l-a întrebat vedeta, după ce a izbucnit în râs
profimedia-0870267618
Gigi Becali anunță transferul lui Florin Tănase la FCSB: „E posibil să revină!"
Transformarea extraordinară a lui Ioan Neculaie, unul dintre cei mai bogați români, după numeroasele operații estetice!
Suri Cruise, ca un model pe străzile din NYC, în pantaloni scurți, pulover și adidași. Fiica lui Tom Cruise și a lui Katie Holmes urmează să plece la facultate în toamnă
Doja Cat a purtat un cearșaf pe post de rochie, pe străzile din NY. Fanii s-au împărțit în două tabere: Ți-a ales Kanye West ținuta?
Cum poți verifica dacă ești victima unei escrocherii cu o clonă de voce AI. Întrebările care îți pot salva contul bancar
La ce temperatură trebuie băută țuica și pălinca? Cum le consumi corect ca să nu te îmbeți?
Complet interzis pentru șoferii care fac asta pe drumurile din România, pare un gest nevinovat. Amenda este usturătoare
Echipa din Cluj transferă un mijlocaș de valoare. Se vor bate la campionat la anul?
Un antrenor din Premier League a întrebat de Gigi Becali
11

O iluzie optică a făcut vâlvă pe rețelele sociale. Poți să ”vezi” cele trei creaturi din imagine în 15 secunde?
Un câine s-a trezit în miezul nopții ca să păzească jucăriile spălate și lăsate la uscat în balcon: ”Se temea să nu-i fie furate!”