Sepsi îl vrea pe atacantul cu 15 goluri de la finalista Cupei României. ”Ne-ar trebui vreo 6-7 jucători”
FRF a anunțat cele 22 de cluburi care au primit licența pentru SuperLiga
Spain: ATLETICO DE MADRID v GIRONA FC. LA LIGA 2023/2024. ROUND 31.
Atletico a luat decizia! Presa din Spania, veste proastă pentru Horațiu Moldovan
LIVE Digi Sport Special
Sepsi Sepsi
2 - 1
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Sb 14.04.2018 14:30

Sepsi - Gaz Metan 2-1. Echipa lui Neagoe a dat lovitura în prelungiri și e singura formație neînvinsă din play-out

14.04.2018, 13:00

• La Liga: Real Madrid - Alaves, marți, 22:30, DGS 2

• Premier League: Tottenham - Manchester City, marți, 22:00, DGS 1

Victorie mare pentru Sepsi Sf. Gheorghe în fața lui Gaz Metan Mediaș. Trupa lui Eugen Neagoe s-a impus cu 2-1 într-un meci transmis ÎN DIRECT de Digi Sport.

Sepsi îşi continuă invincibilitatea în playout. Gruparea din Sfântu Gheorghe a câştigat, în prelungiri, meciul cu Gaz Metan Mediaş. Jucătorii lui Cristi Pustai au avut nevoie de o jumătate de oră pentru deschide scorul. Lovitura de cap a lui Rondon a fost imparabilă.

Finalul de meci le-a aparţinut gazdelor. Alb-roşiii au restabilit egalitatea prin veteranul Atilla Hadnagy. Atacantul de 37 de ani a înscris la şase minute după ce a intrat pe teren. Sepsi le-a dat adversarilor lovitura de graţie în minutul 92. Macedoneanul Simonovski a punctat pentru doi la unu şi a urcat-o pe Sepsi pe locul trei în playout.

Jucătorii lui Neagoe sunt singurii fără eşec în play-out și s-au distanțat pentru moment de zona periculoasă a clasamentului.

VIDEO CU REZUMATUL

Sepsi Sepsi
  • 90+4 fr2

Final de meci la Sf. Gheorghe. Sepsi s-a impus cu 2-1 și este singura echipă neînvinsă din play-out

• 90+3 fm fm

Kuku ajunge în poziție de finalizare, în centrul careului de 16 metri, dar trimite pe lângă poartă

• 90+2 g g

GOOOOL SEPSI! GOOOL SIMONOVSKI! Fulop trimite o centrare pe colțul lung, dintr-o lovitură liberă, Ghinga recentrează cu capul și Simonovski trimite în plasă, din 4 metri, cu latul

• 88 cg cg

Sato este avertizat pentru un fault făcut la 30 de metri de poarta lui Niczuly

• 79 s s

Ultima schimbare la Gaz Metan. Caiado a intrat în locul lui Chamed.

• 75 s s

A doua modificare la oaspeţi. Tîrcoveanu a intrat în locul lui Olaru.

• 71 s s

Schimbare la Gaz Metan. Sîrghi a intrat în locul lui Cristea.

• 69 g g

GOOOOOL SEPSI! GOOOOOL HADNAGY! La scurt timp după intrarea sa pe teren, atacantul gazdelor a egalat, profitând de o eroare în apărarea medieşenilor.

• 68 cg cg

Cartonaş galben primit de Fytanidis, după un fault asupra lui Simonovski.

• 63 s s

Ultima schimbare la gazde. Tandia i-a lăsat locul lui Hadnagy.

• 55 s s

A doua modificare la Sepsi. Kuku i-a luat locul lui Filipe Oliveira.

• 54 s s

Schimbare la gazde. Hamed a intrat în locul lui Dima.

• 49 oc oc

Rondon a fost la un pas de a reuşi dubla, cu o execuţie frumoasă din interiorul careului, dar portarul gazdelor s-a opus cu un reflex spectaculos. Medieşenii s-au ales doar cu un corner.

Final de repriză la Sf. Gheorghe. Gaz Metan conduce la pauză cu 1-0 grație golului marcat de Rondon

• 45 oc oc

Olaru este aproape să mărească avantajul gazdelor, însă a tras pe mijlocul porții dintr-o poziție foarte buna iar portarul lui Sepsi a respins

• 30 g g

GOOOOL GAZ METAN! GOOOL RONDON! Bușu a centrat perfect pentru Rondon, care l-a învins cu o lovitură de cap pe portarul gazdelor

• 23 oc oc

Simonovski este lansat excelent în stânga ofensivei gazdelor, pe un contraatac, intră în careu și trage, dar Greab este încă o dată la post

• 20 oc oc

Diogo Rosado a vrut să respingă un balon din fața unui adversar, dar a trimis o pasă perfectă pentru Filipe Oliveira. Jucătorul lui Sepsi a rămas singur cu Greab, a încercat un lob, dar potarul oaspeților a reținut

• 19 fm fm

Chamed a centrat din lovitură liberă în fața porții, dar Cristea a ratat întâlnirea cu balonul și scorul rămâne în continuare 0-0

• 11 fm fm

Viera se desprinde de marcaj și reia cu capul de la 8 metri, dar mingea trece pe lângă poarta oaspeților