Screenshot 2024-04-25 000527
”Mi-am bătut joc”. Ștefan Târnovanu ”și-a turnat cenușă în cap”, după gafa care amână titlul
elias-charalambous
”Gigi Becali ar refuza să ofere o primă pentru titlu?”. Elias Charalambous a rostit doar trei cuvinte
”Am avut un secret!”. MM Stoica a dezvăluit totul, după ce FCSB a câștigat titlul

Video Sepsi Sf. Gheorghe - ACS Poli Timişoara 1-0. Hadnagy a înscris golul victoriei cu un şut spectaculos

02.02.2018, 18:10

Sepsi a câştigat primul meci al anului din Liga I, 1-0 cu ACS Poli Timişoara. Hadnagy a marcat golul de trei puncte cu trei minute înainte de final.

bucurie hadnagy
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Primul meci al anului din Liga I a adus victoria lui Sepsi Sfântu Gheorghe cu ACS Poli Timişoara. Cu nouă jucători noi pe teren şi mutată pe stadionul Ilie Oană pentru partidele de pe teren propriu, Sepsi a dat lovitura cu trei minute înainte de final, prin veteranul Attilla Hadnagy.

Prima mare ocazie a partidei a fost irosită de un jucător crescut de Chelsea. Filipe de Oliveira a încercat să profite de o minge oferită de timişoreni, a driblat frumos şi a şutat periculos, dar portarul Curileac a respins mingea. Timişoara a răspuns printr-o lovitură liberă, dar Melinte nu a reuşit să trimită mingea spre poarta adversă. Până la finalul reprizei tot Sepsi a fost echipa mai periculoasă. Fulop a şutat slab şi Curileac a reţinut fără emoţii. Cea mai mare ocazie a primei reprize s-a consumat în minutul 38, Oliveira a centrat în viteză şi Hamed a ajuns prea târziu la întâlnirea cu mingea şi nu a reuşit să o trimită în poartă.

În repriza secundă, gazdele au ratat şi alte ocazii prin Kuku şi Viera, dar în cele din urmă au dat lovitura prin Attilla Hadnagy.

Primul meci al anului a adus şi primele probleme de arbitraj. Ionuţ Popa a cerut eliminare la Viera, pentru intrarea la Şeroni. Odată cu înfrângerea de la Ploieşti, ACS Poli Timişoara a ajuns la al şaptelea meci fără victorie în campionat.

LIVE VIDEO&TEXT

FINAL DE MECI. Sepsi câştigă cu 1-0 duelul cu ACS Poli Timişoara.

MIN 90+2.  Ultima ocazie a meciului. Jucătorii lui Ionuţ Popa încearcă să egaleze, dar Doman trage slab pe lângă poartă.

MIN 89. Lovitură liberă pentru Sepsi. Fulop trimite mult peste poartă.

MIN 87. GOOOOL SEPSI. Mingea pleacă de portarul Rîmniceanu,  Kuku deviază frumos cu capul şi Hadnagy înscrie cu un şut superb. Este primul gol marcat în 2018 într-un meci oficial. Un gol înscris după doar 2 pase.

MIN 75. CG Filipe de Oliveira primeşte cartonaşul galben după un duel cu Melinte. "Nu a fost nici măcar fault, arbitrul Iulian Călin s-a grăbit", susţine comentatorul partidei , Mădălin Negoiţă.

MIN 72. O nouă schimbare la Timişoara. Părăseşte terenul Enescu şi în locul lui intră Doman.

MIN 69. Şeroni se resimte după accidentarea de mai devreme şi părăseşte terenul. În locul lui intră Neagu.

MIN 68. Schimbare la Sepsi. Iese Gorrin, intră Hadnagy.

MIN 65. CG pentru Ousmane Viera după ce l-a faultat pe Şeroni.

MIN 59. Filipe de Oliveira este ca un ghimpe pe partea dreaptă. Portughezul driblează frumos, centrează în careu, dar Kuku trimite cu capul peste poartă.

MIN 56. Gazdele în ofensivă şi după o fază prelungită de atac, Viera trimite spre poartă din careul de 6 metri. Curileac este atent şi respinge.

MIN 52. Schimbare la echipa gazdă. Iese Hamed, intră Patrick Petre.

MIN 51. Centrare Ciucur, Rîmniceanu iese greşit şi ezită. Bîrnoi este surpins şi nu trimite mingea în poartă. Până la urmă, Rîmniceanu rezolvă situaţia după câteva clipe de emoţie.

MIN 49. CG primit de Drăghici după o intrare tare la Sato.

MIN 47. Benjamin Kuku intră în periculos în careu, dar se află în unghi. Atacantul gazdelor trage la poartă, dar mingea a fost respinsă de Curileac.

MIN 46. A început repriza a doua. Antrenorii nu au făcut nicio schimbare la pauză.

MIN 45-PAUZĂ. Sepsi a avut iniţiativa în prima repriză, dar nu a reuşit să marcheze. Scorul este 0-0.

MIN 38. Ocazie mare a jucătorilor de la SEPSI după un contraatac rapid pornit din propriul careu. Oliveira centrează în viteză, dar Hamed nu reuşeşte să trimită mingea în poartă din interiorul careului.

MIN 31. Oaspeţii greşesc şi mingea ajunge la Fulop care trage slab. Curileac reţine fără emoţii.

MIN 22. Lovitură liberă executată periculos. Melinte încearcă să reia spre poartă, dar nu reuseşte să lovească mingea.

MIN 20. Cea mai mare ocazie de până acum. Ocazie Filipe de Oliveira şutează, dar mingea este respinsă de Curileac.

MIN 17- Rîmniceanu luftează şi le oferă timişorenilor o lovitură de la colţ, dar adversarii nu profită.

MIN 13- Echipa lui Ionuţ Popa se află în atac. Şutează Bîrnoi, dar mingea îl loveşte pe Drăghici. Atacantul se afla în poziţie afară din joc.

MIN 9- Gazdele atacă mai mult şi încearcă să-şi impună jocul, dar defensiva timişoreană nu se clatină.

MIN 6- Benjamin Kuku încearcă să şuteze de la distanţă, dar mingea trece mult peste poartă.

MIN 1- A început meciul. Partida se joacă la Ploieşti.

Echipele DE START:

SEPSI OSK 4-2-3-1:

Rîmniceanu- Dalmau, Ousmane Viera, Obsivac Jure, Sato Daisuke- Ghinga, Rodriguez- Yasin Hamed, Istvan Fulop, Filipe De Oliveira, Benjamin Kuku

Antrenor Eugen Neagoe

ACS Poli Timişoara (4-2-3-1) :
Curileac- Străuţ, Khubutia, Melinte, Şeroni-  Enescu, Artean-  Bîrnoi, Vaşvari, Ciucur- Drăghici

Antrenor Ionuţ Popa

Arbitru de centru Călin Iulian.

Asistenţi: Danşa Ciprian Florin, Neacşu George Florin

Sepsi Sfântu Gheorghe primeşte, la Ploieşti, pe ”Ilie Oană”, vizita celor de la ACS Poli Timişoara, în primul meci al anului din Liga 1.

Cu peste 10 jucători noi la echipă, Sepsi încearcă salvarea de la retrogradare.

”Ne dorim foarte mult să câștigăm acest joc... cu toate că nu va fi așa de ușor. ACS Poli Timișoara este o echipă bună, care are în componența sa jucători valoroși, cu experiență mare, dar vom face tot ce depinde de noi să câștigăm acest joc”, a susținut Eugen Neagoe, antrenorul celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, completat de elevul său, Istvan Fulop: ”Eu zic că vestiarul e foarte bine, băieții noi care au venit s-au integrat foarte bine. I-am primit cum se cuvine”.

Partida Sepsi Sf. Gheorghe - ACS Poli Timişoara va fi transmisă în direct de la ora 18:00, vineri, pe Digi Sport 1.

Până acum, cele două echipe s-au mai întâlnit o singură dată, în turul acestui campionat. Au terminat la egalitate atunci, scor 0-0, într-un joc dominat de bănățeni. Meciul a fost unul dur, în care arbitrul central George Găman au acordat nu mai puțin de opt cartonașe galbene.

Etichete: sepsi , acs poli timisoara

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15
FCSB este noua campioană a României! Titlul, asigurat matematic după 2-1 cu Farul
fcsb 2

Denis Drăguș a marcat cu Trabzonspor, iar apoi a ieșit accidentat! Ce a spus românul la final
WhatsApp Image 2024-04-29 at 08.01.26
Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”