Pedeapsă drastică pentru Abadallah. Câte etape a fost suspendat după ce i-a făcut gaură în cap lui Benzar
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - AFC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Echipa etapei a 7-a din play-off-ul și play-out-ul SuperLigii. Clubul care are trei jucători în primul 11 și nu e FCSB!
Soccer : UEFA Champions League : Real Madrid CF 2-2 FC Bayern Munchen
Live Video&Score Bayern - Real Madrid 0-0, ACUM, DGS 1. Spectacol asigurat: 20 de goluri în ultimele 5 meciuri directe din UCL
LIVE Champions League: Bayern Munchen-Real Madrid
Semifinale
Sepsi Sepsi
1 - 1
FC Voluntari FC Voluntari
Vi 09.12.2022 19:00

Sepsi – FC Voluntari 1-1. Covăsnenii nu au mai repetat rezultatul din Cupa României

09.12.2022, 20:55

• EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 3

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Sepsi și FC Voluntari au remizat, scor 1-1, în primul meci din cadrul etapei cu numărul 20 din Liga 1.

După succesul categoric din urmă cu trei zile în Cupa României, scor 4-0, Sepsi a încercat să repete performanța și în Liga 1. Elevii lui Cristiano Bergodi au început mai bine meciul și au deschis scorul în minutul 20, prin Alexandru Tudorie.

A urmat apoi o dominare a covăsnenilor până în repriza secundă, atunci când FC Voluntari a început să pună și ea presiune. După mai multe ocazii la poarta lui Sepsi, ilfovenii au egalat prin Nemec, în minutul 76.

În urma acestui rezultat, Sepsi a urmat pe locul 6, ultimul care asigură prezența în play-off, cu 29 de puncte acumulate. De cealaltă parte, Voluntari este pe locul 9 și are 25 de puncte acumulate în 20 de meciuri disputate.

VIDEO cu rezumatul meciului Sepsi - FC Voluntari 1-1

Sepsi - FC Voluntari. Luptă pentru locurile de play-off

Trupa pregătită de Cristiano Bergodi a reușit calificarea în sferturile de finală ale Cupei României, asta după o victorie chiar în fața ilfovenilor, 4-0.

Acum, lupta din campionat se anunță a fi una mult mai echilibrată, mai ales că bătălia pentru un loc în primele 6 este una strânsă. FC Voluntari este la 5 puncte de Petrolul Ploiești și ar putea, cu o victorie, să țină aproape de "Lupii Galbeni".

Sepsi este cea mai în formă echipă din Liga 1, cu 3 victorii în ultimele 3 întâlniri. Covăsnenii au revenit astfel în lupta pentru play-off, asta după ce au avut un start nefast de sezon.

Ultima partidă din Liga 1 dintre cele două, în tur, s-a soldat cu o remiză albă, 0-0.

Gol FC Voluntari

Nemec restabilește egalitatea, după ce primește o centrare perfectă din partea lui Merloi.