Foto Prima apariție a lui Bergodi, după ce a fost dat afară de la Rapid, în urmă cu o lună! Unde a fost surprins
Exclusiv Șucu îl scoate pe Nico vinovat pentru aducerea lui Bergodi. Fals! Cuvântul dat de patron l-a costat 500.000 de euro
FOTBAL:CONFERINTA DE PRESA GHEORGHE HAGI,GEORGE BECALI SI INTALNIRE CU ECHIPA STEAUA BUCURESTI (25.07.2007)
Gigi Becali mai vrea un jucător de la Gheorghe Hagi. Cine este ”numărul șase” la care visează patronul FCSB-ului
Politehnica Iași Politehnica Iași
2 - 2
Voluntari Voluntari
Vi 21.12.2018 17:30

Poli Iași - FC Voluntari 2-2. Ieșenii au egalat pe final, după ce ilfovenii marcaseră de două ori în 3 minute

21.12.2018, 17:20

• Media: Fotbal Club, vineri, 19:00, DGS 1

• Baraj SuperLiga: Mioveni - Botoșani, vineri, 20:00, DGS 1

Poli Iași și FC Voluntari au început spectaculos meciul din Copou, din etapa a 21-a. După o sumedenie de ocazii la ambele porți, ieșenii au deschis scorul în prelungiurile primei reprize, prin Flores, care a primit o pasă superbă de la Platini.

Tudorie a egalat în minutul 56 și tot el a mai marcat o dată trei minute mai târziu, din penalty, după un henț al lui Platini. Cu două minute înainte de final, o minge deviată ajunge la Enoh, care marchează norocos și Poli Iași - FC Voluntari se termină 2-2. Ieșenii păstrează lanse mari de calificare în play-off, în timp ce ilfovenii rămân "lanterna roșie", cu doar 13 puncte.

• 90 fr2

Final de meci. Poli Iași și FC Voluntari remizează, scor 2-2.

• 88 g g

GOOOOL Poli Iași! O mingea deviată ajunge la Enoh, care aduce egalitatea pentru ieșeni.

• 85 cg cg

Vlad primește cartonaș galben.

• 78 oc oc

Ocazie Iași. Platini centrează din corner, iar Bekui lovește prost mingea, care se scurge pe lângă, atinsă și de portarul advers.

• 77 oc oc

Ocazie Pol Iași. Sin încearcă o centrare de pe stânga, iar mingea trece milimetric paralel cu transversală.

• 68 oc oc

Andrei Cristea execută o lovitură loberă de la 18 metri, dar mingea trece la o palmă peste transversală.

• 59 g g

GOOOOOL Voluntari! Tudorie transformă lovitura de pedeapsă, iar Voluntariul trece la conducere.

• 58 p p

Penalty Voluntari. Alexandru Vlad centrează de pe partea stângă, Platini atinge mingea cu mâna în careu, iar arbitrul arată punctul cu var.

• 56 g g

GOOOOL Voluntari! Tudorie egalează, cu o lovitură de cap, după o centrare perfectă a lui Vlad.

• 55 cg cg

Frăsinescu primește cartonașul galben.

Începe repriza secundă.

Final de primă repriză.

• 45+1 g g

GOOOOOL Poli Iași! Platini scapă elegant de doi adversari, îl găsește pe Flores cu o pasă superbă, peste apărarea adversă, iar jucătorul din Costa Rica  deschide scorul.

• 45 s s

Pîrcălabu intră în locul lui Bucurică

• 37 oc oc

Ocazie mare Poli Iași. Platini primește o pasă de la adversar, îl lansează pe Cristea, care scapă singur cu portarul, îl driblează, dar trimite în plasa laterală.

• 33 oc oc

Ocazie Voluntari. Gadze se trezește cu mingea pe cap, după o eroare a defensivei gazdelor, dar trimite cu capul puțin pe lngă, cu poarta goală, din câțiva metri.

• 12 oc oc

Ocazie uriașă Voluntari. Tudorie primește o centrare de pe partea dreaptă, atacantul Voluntariului are timp să preia pe piept, după care șutează mult peste poartă, din câțiva metri, din poziție singur cu portarul.

• 10 oc oc

Sin preia o minge pe piept, din alergare, șutează, dar Vâtcă respinge cu piciorul, cu reflex foarte bun.

• 08 oc oc

Ocazie mare Poli Iași. Cristea pătrunde în zonă centrală, îi pasează în stânga lui Platini, care întoarce în careu pentru Cristea, însă acesta nu poate șuta, iar mingea ajunge la Sanoh, care trimite slab, direct în brațele lui Vâtcă.