prunea
Video Exclusiv ”E teribil. Inimaginabil”. Florin Prunea i-a făcut ”praf” în direct la TV, după ”U” Cluj - Dinamo 3-3
florin prunea
Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”

• SuperLiga: Petrolul - Oțelul, duminică, 15:30, DGS 1

Academica Clineni a început tare meciul cu Sepsi și putea primi penalty în minutul 11, după ce portarul Fejer l-a lovit cu genunchii pe Patriche. Arbitrul Coza nu a acordat nimic, însă a făcut-o în minutul 23, când Buziuc a fost faultat în careu de portar.

Cebotaru a transformat lovitura de pedeapsă, însă avantajul gazdelor a ținut câteva minute. Karanovic, care a intrat recent pe teren, a trimis balonul în plasă după un meleu în careu. În repriza a doua, Safranko l-a încercat pe Vâlceanu, dar fără succes, iar apoi Academica a avut o ocazie uriașă, când Achim l-a lobat pe Fejer, dar Kilyen a scos din fața porții goale.

Achim a trecut din nou pe lângă gol, dar a fost blocat de Fejer. Oaspeții au mai avut o încercare de a marca, prin Karanovic, dar șutul său a fost respins de Patriche, iar Academica și Sepsi s-a terminat 1-1.

Academica Clinceni schimbă din nou casa pentru duelul cu Sepsi Sfântu Gheorghe. La Giurgiu, nou-promovata vrea al doilea succes din acest sezon, în direct la Digi Sport 1, de la 15:30.

Cu primul punct obținut în istoria confruntărilor directe cu CFR Cluj, Sepsi a rămas neînvinsă în Liga 1, iar acum caută al doilea succes al sezonului. Joacă în deplasare cu Academica Clinceni, echipă care are trei puncte în șase etape.

"Trebuie să uităm, să câştigăm şi mai multe meciuri, pentru că am făcut foarte multe meciuri. Nu am pierdut, numai că am câştigat numai unul", a declarat antrenorul lui Sepsi, Csaba Laszlo.

"Prestăm un joc frumos, iar rezultatele trebuie să apară şi ele", a spus şi Răzvan Patriche.

Academica Clinceni - Sepsi Sfântu Gheorghe va avea loc la Giurgiu și va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la 15:30. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro.

Va fi a treia partidă ce se va disputa pe arena "Marin Anastasovici" în această săptămână, după Astra - Viitorul și FCSB - Vitoria Guimaraes.

Sepsi Sepsi
  • 90+5 fr2

Final de meci. Academica și Sepsi termină la egalitate, 1-1.

• 90+2 s s

Răuță intră în locul lui Buziuc.

• 87 s s

Fulop intră în locul lui Flores.

• 75 cgr cgr

Achim primește al doilea cartonaș galben și este eliminat.

• 74 oc oc

OCAZIE SEPSI! Karanovic primește o pasă în adâncime și șutează din unghi, dar Patriche respinge.

• 73 s s

Nsiah intră în locul lui Popescu.

• 68 oc oc

OCAZIE ACADEMICA! După o combinaţie între Cebotaru şi Achim, ultimul intră în unghi, dar portarul Fejer iese foarte bine, iar Achim trage în el.

• 59 cg cg

Gabi Matei primește cartonaș galben.

• 57 s s

Prima schimbare la Academica. A intrat Dobrescu în locul lui Buș.

• 56 oc oc

OCAZIE ACADEMICA! Achim, foarte bine lansat în față de Gabi Matei, l-a lobat pe Fejer, dar Kilyen a scos din fața porții goale

• 48 oc oc

OCAZIE SEPSI! Safranko a șutat de la marginea careului de 16 metri, dar Vâlceanu a parat

• 47 fm fm

Fază de cascadorii râsului! Doi jucători de la Clinceni s-au încurcat reciproc, deși aveau șanse bune de a șuta la poartă

• 46 sr2 sr2

A început repriza a doua!

A doua schimbare la Sepsi! A intrat Edgar Salli în locul lui Rachid.

PAUZĂ!

• 40 cg cg

Achim primește cartonaș galben.

• 36 g g

GOOOOOL SEPSI: 1-1, KARANOVIC! Fotbalistul, intrat în minutul 18 în locul lui Hamed (U18), a trimis balonul în plasă, după un adevărat meleu, dar faza a fost controversată, suspectă de ofsaid!

• 24 cg cg

Cartonaș galben Flores. Fotbalistul a fost sancționat pentru proteste.

• 24 gp gp

GOOOOOL ACADEMICA CLINCENI: 1-0, CEBOTARU! Mijlocașul ilfovenilor a marcat, fără emoții, de la punctul cu var.

• 23 cg cg

Cartonaș galben Fejer! Portarul grupării din Sfântu Gheorghe a fost sancționat pentru faultul asupra lui Cebotaru.

• 23 p p

PENALTY ACADEMICA CLINCENI! Buziuc a fost faultat în careu de Fejer, care i-a aplicat o palmă peste ureche.

• 18 s s

Prima schimbare la Sepsi. Karanovic a intrat în locul lui Hamed.

• 11 oc oc

ILFOVENII PUTEAU PRIMI PENALTY! Fejer a ieșit din propriul careu de 6 metri, s-a înălțat și a boxat un balon pe care-l urmărea și Patriche. Căpitanul Academicii a fost lovit cu genunchii, dar Coza a lăsat jocul să continue. Faza a continuat, după care Buziuc a încercat să devieze spre gol, dar a trimis pe lângă.