FOTBAL:UNIREA SLOBOZIA-CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC, PLAY OFF LIGA 2 CASA PARIURILOR (7.04.2024)
”Asta e!” Reacția antrenorului de la Csikszereda, după ce a aflat că dă peste Dinamo la baraj
Veste proastă pentru Radu Drăgușin: Tottenham a decis să înceapă negocierile!
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (12.05.2024)
OUT! Primii fotbaliști care pleacă de la FCU Craiova, după retrogradarea în Liga 2
Daco-Getica Daco-Getica
2 - 2
Voluntari Voluntari
Sb 02.06.2018 22:30

Juventus - Voluntari 2-2. Echipa lui Mutu s-a salvat miraculos de la retrogradarea directă

02.06.2018, 20:20

• Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

FC Voluntari a evitat dramatic retrogradarea directă după egalul dramatic cu Juventus București. A fost o prima repriză de coșmar pentru trupa lui Adi Mutu, căruia spectatorii de pe stadion i-au strigat demisia. La pauză, Voluntari era retrogradată, după ce Florin Ștefan a deschis scorul pentru codașa ligii întâi, iar Timișoara conducea pe Chiajna. Vișiniii au ratat egalarea prin Ivanovici și Marinescu la centrarea lui Bucurică.

Mutu a început să aibă puls regulat după golul lui Adrian Bălan din minutul 56. Atacantul putea alunga apoi orice emoții, dar a reluat imprecis. Însă finalul i-a adus din nou în pragul infarctului pe cei de la Voluntari după o fază de efect finalizată de Ilie. Sebastian Colțescu a văzut însă henț la intervenția lui Robert Bogdan.Cernat a executat slab, dar a avut noroc - Stoian a deviat mingea în propria poartă. Juventus - Voluntari s-a încheiat 2-2, și echipa lui Mutu va întâlni Chindia Târgoviște în baraj.

VIDEO CU REZUMATUL PARTIDEI

• 90+2 fr2

Final de meci: Juventus - FC Voluntari s-a terminat 2-2 și grație acestui rezultat gruparea pregătită de Adrian Mutu termină play-out-ul pe locul de baraj

• 89 g g

GOOOOL VOLUNTARI! GOOOL CERNAT! Decarul oaspeților transformă cu noroc lovitura de la 11 metri și la acest scor FC Voluntari revine pe locul de baraj

• 88 p p

PENALTY VOLUNTARI! Cernat intră în careu și centrează, mingea atinge mâna unui jucător al gazdelor și centralul Colțescu indică punctul cu var

• 85 g g

GOOOOL JUVENTUS! GOOOL ILIE! La primul șut pe poartă în repriza secundă, gazdele marchează. Mihai Alexandru Ilie l-a învins pe Mincă din pasa lui Băjenaru, după un contraatac

• 82 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! Angajat de Căpățână în careul de 16 metri, Novac a trimis un șut la colțul lung. Stoian s-a întins și a respins în corner

• 76 s s

Ultima schimbare și la oaspeți. Novac l-a înlocuit pe Costin Lazăr

• 73 cg cg

Ivanovici este și el avertizat de Sebastian Colțescu

• 68 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! Cernat a centrat din corner, mingea a fost deviată de două ori și a ajuns în cele din urmă la Bălan, dar mingea trimisă cu acesta cu capul din 5 metri a trecut pe lângă poartă

• 65 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! Achim se ridică peste defensiva gazdelor la un corner și reia cu capul, mingea însă se duce pe direcția lui Stoian, care reține pe linia porții

• 61 s s

Ultima schimbare la Juventus. Manole intră în locul lui Wallace

• 56 g g

GOOOOL FC VOLUNTARI! GOOOL ADRIAN BĂLAN! Ivanovici a primit mingea în adâncime, Stoian a ieșit bine și l-a blocat pe jucătorul oaspeților. Mingea a ajuns la același Ivanovici, care a centrat apoi în careu, de unde Bălan a împins mingea în poartă

• 54 s s

Modificare și la Juventus. Bogdan Robert intră în locul lui Ciobanu

• 53 s s

Adrian Mutu efectuează și a doua modificare. Cernat îi ia locul în teren lui Marinescu

• 50 s s

Prima modificare la Voluntari. Căpățână intră în locul lui Voicu

• 47 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! Adrian Bălan ajunge într-o poziie foarte bună de finalizare, dar șutul să este pe mijlocul porții și Stoian reține

Prima schimbare la Juventus. Ilie intră în locul lui Constantinescu

• 46 sr2 sr2

A început repriza secundă. Oaspeții au avut prima posesie

Final de primă repriză. Juventus conduce la pauză cu 1-0. La Chiajna, Timișoara se află în avantaj, astfel că în acest moment FC Voluntari este retrogradată

• 43 info

Fanii prezenți în tribunele arenei din Voluntari îi cer demisia lui Adrian Mutu!

• 42 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! Bucurică a centrat, Stoican a respins în față, mingea a ajuns la Ivanovici al cărui șut este blocat. Balonul nu a părăsit careul gazdelor și a ajuns la Marinescu, însă mingea trimisă de acesta a fost scoasă de pe linia porții

• 39 g g

GOOOOL JUVENTUS! Florin Ștefan a deschis scorul cu latul, din 6 metri, după o centrare a lui Neacșu în fața porții

• 28 oc oc

OCAZIE JUVENTUS! Prima fază importantă a partidei. Neacșu a pătruns în careul lui Mincă și a șutat la colțul scurt, dar portarul Voluntariului a fost atent și a reținut

• 27 cg cg

Leasă oprește prin fault un contraatac periculos al gazdelor și vede primul cartonaș galben al partidei

• 23 fm

În meciul de la Chiajna, Timișoara a deschis scorul dintr-o lovitură de la 11 metri

• 15 fm fm

Adrian Bălan șutează dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri, dar mingea trece mult peste poarta lui Mincă