Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
fcsb 2
Video FCSB este noua campioană a României! Titlul, asigurat matematic după 2-1 cu Farul
Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

Gheorghe Hagi știe exact de ce Farul a avut emoții mari în repriza a doua: "Acesta a fost punctul slab al nostru astăzi"

24.01.2022, 22:43

Farul a mai bifat o victorie în Liga 1, după ce a reușit să o învingă luni pe U Craiova 1948, scor 3-2

Gheorghe Hagi, managerul de la Farul Constanța / Foto: Sport Pictures
  • BASCHET: Fenerbahce - Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund - PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

Partida a fost una de-a dreptul spectaculoasă. După doar 5 minute, Michael Omoh a debutat cu un super gol în tricoul constănțenilor. Gazdele au intrat la pauză cu un avantaj de trei goluri, dar oltenii le-au dat emoții în partea a doua, când au marcat de două ori. Totuși, Farul a putut gestiona avantajul până la capăt.

Gheorghe Hagi știe de ce Farul și-a complicat singură meciul în victoria cu U Craiova 1948

La flash-interviul de după meci, antrenorul lui Farul, Gheorghe Hagi (56 de ani) a fost întrebat cum s-a ajuns ca oltenii să fie aproape să plece acasă cu un punct. "Regele" crede că de vină sunt jucătorii trimiși de el pe parcursul meciului, în număr de 5: Romario Pires, Sebastian Mladen, George Ganea, Eduard Radaslavescu și Robert Moldoveanu.

"Până în minutul 60 am jucat fotbal nu bun, foarte bun, extraordinar. Am marcat trei goluri, după au venit schimbările, jucătorii care au intrat n-au adus nimic, din păcate. A fost puțină confuzie în echipă și de acolo au venit și golurile și ne-am făcut meciul dificil, dar per total spun că meritam victoria. Sunt puncte importante și meritam să câștigăm.

Ne-au dominat cât, câte minute? Da, poți să zici că ne-a trecut glonțul pe la ureche, noi am avut poate mai multe ocazii în repriza a doua decât în prima, dar jucătorii au tratat individual și se gândeau numai la gol. Am făcut contraatacuri destul de bine, dar nu am marcat. Când ai 3-0 la pauză, normal că în vestiar am vrut să fim la fel de serioși în repriza a doua.

Nu cred că cele 15 minute au contat, am jucat bine până la schimbări, dar din păcate să zicem că nici eu nu am fost inspirat, sau nici ei n-au adus plusul de tehnică, tactică sau ce trebuiau să aducă. Acesta a fost punctul slab al nostru astăzi, schimbările. Sunt foarte nemulțumit de toți care au intrat. Meciul era la mână noastră. Pentru prima repriză, toți merită felicitați, au jucat foarte bine", a explicat antrenorul.

VIDEO cu rezumatul meciului Farul - U Craiova 1948 3-2:

Etichete: hagi , gica hagi , gheorghe hagi , farul , liga 1 etapa 22 , farul - u craiova 1948

O olandeză cu depresie va fi eutanasiată, pentru că „nu mai poate face față”. Are doar 28 de ani

O olandeză de 28 de ani, sănătoasă din punct de vedere fizic, a decis să fie eutanasiată, pentru că...

FC Barcelona, Barca Logo THW Kiel vs. FC Barcelona, Handball, EHF Champions League, Gruppenphase, Spieltag 7, Saison 202
Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
sucu-14
Angajata lui Gigi Becali de la FCSB nu s-a mai ferit și a spus totul: ”Era o povară”. Acum vede lucrurile diferit
Au mers la teatru, dar comportamentul lor a fost inacceptabil! Spectatorii au cerut să fie dați afară: ”Erau chiar lângă noi”
tote12
Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar fotbalistul pune o condiție. ”Vreau să joc fotbal”. Reacția lui Ilie Dumitrescu

Reacția presei din Spania, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2
Foto MM Stoica n-a mai răbdat și i-a răspuns lui Tudorel Stoica: ”Trăiești o mare dezamăgire”
Capture
Exclusiv ”Ancelotti e numărul 1. L-a depășit pe Guardiola” / ”Am văzut pasa anului”. Concluziile serii după magicul Bayern - Real 2-2
colaj ilie balint ucl
O tânără a creat isterie în mediul online după ce a dezvăluit de ce îi plac bărbații în vârstă: „Mă simt în siguranță”
Ofertă surprinzătoare din SuperLiga pentru Marius Șumudică: „Există interes!"
Situație ”explozivă” la națională înainte de EURO 2024! Jucătorul român riscă să rateze turneul final din Germania
Fiicele lui Nicole Kidman, apariție rară pe covorul roșu alături de mama lor. Puștoaicele au atras toate privirile
Lady Gaga, în fustă scurtă de tenis, la sport cu iubitul. Solista și Michael Polansky își trăiesc iubirea discret
Gigi Becali, „incurabil": ce se ascunde în spatele hăhăielilor sale
ALERTĂ Rusia lansează două noi nave de luptă în Marea Neagră cu rachete ce bat la 2.000 km. Ce vânează?
Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc