Exclusiv Verdictul dat în privința Rapidului, după înfrângerea cu Universitatea Craiova: ”Nu trebuie să ne mai ascundem”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
S-a rupt lanțul de iubire. Suporterii Rapidului au răbufnit după al 6-lea eșec din play-off. Ce au scandat
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
1 - 0
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Sb 10.08.2019 19:00

Gaz Metan – Astra 1-0. Medieșenii se impun fără Edi Iordănescu pe bancă și rămân neînvinși în Liga 1

10.08.2019, 18:00

• EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Gaz Metan - Astra 1-0. Medieșenii se impun fără Edi Iordănescu pe bancă și rămân neînvinși în Liga 1.

Gaz Metan Mediaş şi-a continuat parcursul bun din acest sezon şi în meciul cu Astra Giurgiu. Fără Edi Iordănescu pe bancă, gazdele au avut cea mai mare ocazie a primei reprize, prin Cardoso.

În minutul 56, Sergiu Buş a deschis scorul cu un şut din afara careului. Problemele Astrei au continuat: Alibec s-a accidentat grav şi fost schimbat.

Astra a cerut penalty

Pe final de meci, echipa lui Dan Alexa a solicitat un penalty la o intervenţie în careu asupra lui Valentin Gheorghe. Centralul a dat galben pentru simulare.
În prelungiri, Sergiu Buş a mai avut o mare ocazie: portarul a apărat, iar Gaz Metan - Astra s-a terminat 1 la 0.

Gaz Metan Mediaş e neînvinsă în acest sezon al Ligii 1: are două victorii şi trei egaluri.

Știrea inițială.

Gaz Metan Mediaș nu a câștigat încă pe teren propriu în acest sezon. Jucătorii sibieni au un singur gând în partida cu Astra: să obțină primele trei puncte în fața propriilor suporteri. Edi Iordănescu, antrenorul gazdelor, nu va fi prezent nici de data aceasta pe banca echipei sale din cauza problemelor de sănătate.

"Noi ne dorim ca Edi Iordănescu să revină cât mai curând. Din păcate, trebuie să aștepte toate rezultatele și apoi sigur va fi alături de echipă, cel mai probabil luni", a declarat Ionuț Stelescu, "secundul" de la Gaz Metan.

Gaz Metan Mediaș a remizat pe teren propriu cu Chindia Târgoviște (2-2) și cu Sepsi Sf. Gheorghe (1-1).

Astra Giurgiu este în creștere de formă. Giurgiuvenii au legat două victorii, cu FC Voluntari (2-1), în deplasare, și cu FCSB (2-1), pe teren propriu, în ultima etapă.

Partida Gaz Metan Mediaș - Astra Giurgiu este programată de la ora 18:00 și va putea fi urmărită la Digi Sport 1, dar și în format LIVE VIDEO pe digisport.ro.

• 95 final

Final de meci.

• 94 oc oc

Buș trece pe lângă majorarea diferenței. Atacantul șutează periculos de la marginea careului de 16 metri, dar nu reușește să-l învingă pe portarul advers.

• 87 cg cg

Gheorghe vede cartonașul galben într-o fază la care giurgiuvenii au cerut penalty.

• 84 s s

Schimbare la Gaz Metan. Iese Olaru și intră Sanoh.

• 73 cg cg

Dima vede cartonașul galben.

• 67 s s

Schimbare la Astra. A ieșit Răduț și a intrat Begue.

• 63 s s

Schimbare la Astra. A ieșit Alibec, accidentat, și a intrat Tounkara.

• 61 s s

Schimbare la Mediaș. A ieșit Cardoso și a intrat Neluț Roșu.

• 56 g g

Goool Gaz Metan. Sergiu Buș deschide scorul cu un șut bine plasat de la marginea careului de 16 metri.

A început repriza secundă.

Schimbare la Astra. Iese Stahl și intră Florentin Matei.

Pauză.

• 37 cg cg

Droppa vede cartonașul galben.

• 23

Pauză de hidratare.

• 16 oc oc

Ocazie pentru Gaz Metan. Cardoso trimite bine cu capul, dar portarul advers este la post și respinge în corner.