Foto Prima apariție a lui Bergodi, după ce a fost dat afară de la Rapid, în urmă cu o lună! Unde a fost surprins
dan sucu victor angelescu 13
Exclusiv Șucu îl scoate pe Nico vinovat pentru aducerea lui Bergodi. Fals! Cuvântul dat de patron l-a costat 500.000 de euro
louis-munteanu
Exclusiv Fotbalistul despre care toată lumea spunea ”de unde a apărut ăsta?” l-a lăsat acasă pe cel mai bun atacant: ”Surpriză”

• Baraj Superliga: Univ. Craiova - U Cluj, duminică, 20:00, DGS 1

FC Voluntari şi Politehnica Iaşi s-au încurcat reciproc. Cele două echipe au remizat în ultimul meci al etapei a opta din play-out, fără a reuși să marcheze, scor 0-0. Ilfovenii au semnat marile ocazii ale partidei, dar Denis Rusu a fost de fiecare dată la post.

Denis Rusu, portarul oaspeților, a intervenit excelent la lovitura de cap a lui Tudorie, în minutul 15, după care a avut noroc la execuţia lui Căpăţână din minutul 39, când mingea a ocolit de puțin poarta.

În repriza secundă, Denis Rusu i-a refuzat golul si lui Gadze, în minutul 72. Trupa lui Bergodi putea da lovitura pe final, dar "transversala" s-a opus la șutul lui Gabriel Deac, era minutul 84. S-a terminat 0-0 și FC Voluntari a rămas în apropierea locului de baraj, la două puncte în spatele Politehnicii Iaşi.

Ilfovenii continuă să fie fără victorie pe teren propriu în disputele cu gruparea din Copou.

Rezumatul meciului FC Voluntari - Poli Iași:

• 90+3 final

FC Voluntari nu reușește să învingă Poli Iași.

• 90

Se arată trei minute de prelungire

• 86 cg cg

Răuță a văzut cartonașul galben

• 84 oc oc

Ocazie imensă Voluntari. Deac a luat o acțiune pe cont personal și a șutat de la marginea carelui mare în bara transversală

• 72 oc oc

Ocazie importantă pentru Voluntari. Centrare Căpățână, Gadze a reluat cu capul, dar Rusu a respins în lateral