Exclusiv Angelescu a spus de ce a fost demis Bergodi. ”Au fost lucruri care nu au fost normale”
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Fotbaliștii de la FCSB, dezvăluiri neașteptate la un an după ce Farul a luat titlul. ”Nu meritau un comportament civilizat”

FC Voluntari - FCSB 2-2. Roș-albaștrii, fără victorie cu codașele Ligii 1

02.03.2019, 20:50

• SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Voluntari - FCSB 2-2. Roș-albaștrii au obținut a treia remiză din 2019. Interesant este faptul că toate rezultatele de egalitate au fost obținute în fața ultimelor 3 echipe clasate: Dunărea Călărași, Concordia Chiajna și FC Voluntari.

La Voluntari, pentru formația lui Mihai Teja au marcat Tănase, din penalty, și Ioan Hora. Gazdele au punctat prin Igor Armaș și Căpățînă. În urma acestui rezultat, formația lui Mihai Teja este sigură de poziția a doua în clasament, având 4 puncte peste Universitatea Craiova.

FCSB FCSB
  • 90+2 final

FINAL DE MECI. FCSB a pierdut 2 puncte importante în lupta pentru titlu.

• 90+2 cr

Gabriel Deac este eliminat.

• 89 fm

Moment hilar la Voluntari. Olimpiu Moruțan a cerut schimbare, însă acest lucru nu era posibil. Teja efectuase toate cele 3 schimbări încă de la pauză.

• 81 cgr cgr

Filipe Teixeira vede al doilea cartonaș galben și este eliminat.

• 80 oc oc

Ocazie mare FCSB. Hora centrează în careu, dar Gnohere ratează incredibil.

• 70 fm

Acțiune periculoasă a celor de la FCSB. Ioan Hora profită de o bâlbâială a defensivei gazdelor, trage pe jos, dar Vâtcă este atent și reține.

• 65 oc oc

Ocazie mare ratată de Voluntari. Laidouni a scăpat singur cu Bălgrădean, însă portarul roș-albaștrilor a avut un reflex de senzație.

• 61 oc oc

Ocazie FC Voluntari. Tudorie îi așează o minge lui Gadze, însă șutul violetn al acestuia este respins în corner de Bălgrădean.

• 55 oc oc

Șut superb al lui Moruțan, mingea trece de puțin peste poarta apărată de Vâtcă.

• 55 oc

Ocazie FCSB. Ioan Hora centrează, iar Vâtcă este nevoit să respingă peste poartă.

• 51 oc

Ocazie FCSB. Stoian îi pasează perfect lui Tănase, însă "decarul" roș-albaștrilor trage în plasa laterală.

• 48 g g

GOOOL FCSB. Ioan Hora marchează, după o pasă superbă cu călcâiul a lui Gnohere.

A ieșit Roman, a intrat Moruțan.

A ieșit Matei, a intrat Gnohere.

A început a doua repriză.

• 45+3 fr1

FINAL DE PRIMĂ REPRIZĂ. Voluntari a dat lovitura în prelungirile primei reprize. Căpățînă a înscris din interiorul careului, cu un șut la pe jos la colțul scurt.

• 45+1 g g

GOOOL Voluntari. Căpâțînă înscrie cu un șut pe jos, din interiorul careului, la colțul scurt.

• 41 s s

A ieșit Mihai Pintilii, a intrat Stoian.

• 38 fm

Mihai Pintilii s-a accidentat după ce a a făcut o alunecare la mijlocul terenului.

• 28 g g

GOOOL Voluntari. Igor Armaș a egalat cu o lovitură de cap, dintr-o poziție suspectă de offside.

• 27 cg cg

Filipe Teixeira este avertizat.

• 14 gp gp

GOOOL FCSB. Florin Tănase transformă fără emoții penalty-ul.

• 13 p

Penalty pentru FCSB. Tănase cade după un duel cu Ricardinho.

• 10

FCSB mai ratează o ocazie la faza imediat următoare. În urma cornerului executat de Mihai Roman, mingea ajunge la Lucian Flip, însă Vâtcă reușește să respingă în corner.

• 9 oc

Prima ocazie a meciului. Mihai Roman scapă singur cu portarul celor de la FC Voluntari, însă Vâtcă reușeste să respingă în corner.

• 5 fm

O primă acțiune ofensivă a elevilor lui Mihai Teja. Hora îi pasează lui Teixeira la marginea careului, însă șutul portughezului este dezamăgitor.