FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Dinamo e amenințată cu retrogradarea, iar Zeljko Kopic e resemnat: ”Ar fi un miracol să ne salvăm!”
Exclusiv Ionel Dănciulescu nu a iertat pe nimeni după Dinamo - FC Voluntari 1-1
Foto Câți bodyguarzi ”l-au apărat” pe Dan Șucu de jurnaliști după Rapid - Craiova! Oamenii patronului, mesaj pentru presă
Voluntari Voluntari
0 - 1
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
Lu 07.10.2019 19:00

Voluntari - Chindia Târgoviște 0-1. Un autogol a dus echipa lui Viorel Moldovan peste FCSB în clasament

07.10.2019, 19:45

• EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Chindia Târgoviște a început în forță meciul din deplasarea cu FC Voluntari, din etapa a 12-a, cu o ocazie rarisimă. În minutul 10, portarul Mitrev a făcut minuni în fața lui Dumiter, iar mingea a ajuns la Neguț, care a trimis peste cu toată poarta în față.

Voluntari - Chindia 0-1 | Echipa lui Viorel Moldovan trece peste FCSB în clasament

Echipa lui Viorel Moldovan a dat lovitura în minutul 32, când Rodriguez a marcat în propria poartă, după un corner. Portarul Chindiei, Aioani, a făcut un meci mare și s-a remarcat în fața lui Ebralidze și Laidouni, iar Voluntari - Chindia s-a terminat 0-1.

După acest scor, echipa lui Viorel Moldovan a legat 3 victorii consecutive și a depășit FCSB în calasament, la golaveraj, iar în etapa următoare cele două echipe au meci direct.

Tehnicianul celor de la Chindia, Viorel Moldovan, și-a mobilizat suplimentar jucătorii înaintea meciului de la Voluntari, penultimul al etapei a 12-a a Ligii 1, programat de la ora 18:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Gruparea din Ilfov, ultima din Liga 1, are șase eșecuri la rând, asta în timp ce dâmbovițenii se prezintă cu un moral foarte bun după victoria cu Astra, din runda trecută, 1-0. Cu încă un succes, Chindia ajunge la un singur punct de play-off.

UPDATE 18:00. A început partida dintre FC Voluntari şi Chindia Târgovişte

Chindia - Astra 1-0. Târgoviștenii s-au impus după ce au ratat ocazii uriașe. Arbitrul s-a răzgândit după ce a dat penalty

Astra a început în forță meciul de pe terenul Chindiei, din etapa a 11-a, iar Tounkara și Ajayi au ratat în prima repriză. În partea secundă parcă a fost alt meci. Kitanov a respins șutul lui Rață, iar Budescu a fost blocat de Bic în momentul șutului.

Apoi, Florea l-a întins pe Kitanov, însă în minutul 66 a avut loc cea mai controversată fază a meciului. Arbitrul a acordat inițial penalty pentru Chindia, pentru henț, dar apoi s-a răzgândit și reluările i-au dat dreptate.

Chindia s-a aruncat în atac și a avut o bară, la execuția surprinzătoare a lui Dumiter, însă în cele din urmă a dat lovitura în minutul 83, prin șutul deviat al lui Vadim Rață.

• 90+4 fr2

Final de meci. Voluntari - Chindia se termină 1-1.

• 84 s s

Harrer intră în locul lui Gorobsov.

• 82 oc oc

Ocazie Chindia. Florea pasează cu boltă pentru Dumiter, care e întâmpinat de Mitrev exact în momentul în care a șutat.

• 64 oc oc

Ocazie Voluntari. Laidouni se distrează cu Leca și îi dă mingea printre picioare, apoi pătrunde în careu, dar e blocat de portarul Aioani, care iese la timp și reține din picioarele sale.

• 64 oc oc

Ocazie Chindia. Neciu pasează pentru Dumitrașcu, acesta centrează până la Neguț, care întoarce, deși era liber cu toată poarta în față, mingea ajunge la Florea, care îi trimite lui Bic, blocat de Gorobsov în momentul șutului. Balonul ricoșează la Neciu, care șutează slab.