Video 76 de ani de Dinamo! Elisabeta Lipă, Ionuț Lupescu și alți mari sportivi au sărbătorit: ”Cel mai titrat club din România”
denis
După Tudor Băluță, Dinamo mai vrea un campion al României
240411 Club Brugge vs PAOK Head Coach Razvan Lucescu of PAOK pictured during the post match press conference, PK, Presse
Răzvan Lucescu, foarte aproape să dea lovitura cu PAOK. Cum poate ajunge campion în Grecia
LIVE Stirile Digi Sport
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
1 - 1
Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi
Lu 22.10.2018 22:00

Dinamo - Dunărea Călărași 1-1. Rezerva Daniel Popa a salvat un punct. "Câinii" au avut o bară în minutul 89

22.10.2018, 22:00

• La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Dinamo a remizat cu Dunărea Călărași, 1-1, în etapa a 12-a din Liga 1. La primul meci din cel de-al patrulea mandat al lui Mircea Rednic pe banca roș-albilor, Grozav a ratat prima șansă a meciului. Dunărea a trecut pe lângă gol, după centrarea lui Munteanu, care nu a fost ajunsă de Mediop.

Câteva minute mai târziu, Subotic a fost blocat perfect de Straton, însă în cele din urmă golul a picat în poarta lui Dinamo. Honciu l-a lasat pe Mediop, care l-a făcut de râs pe Mezague, după ce a trecut de el în viteză și a deschis scorul.

Straton a mai salvat Dunărea în minutele 27 și 37, însă echipa lui Dan Alexa putea să mai înscrie în ultimul minut al primei reprize, când Popescu a interceptat din fața lui Mediop.

Repriza secundă a început cu ocazia oaspeților, prin Carnat, după o gafă a lui Popescu. Golul egalizator a venit în minutul , intrat la pauză, a trimis cu capul din centrarea lui Sorescu. În minutul 71, dinamoviștii au ratat o triplă ocazie, iar Straton a fost la post.

Trupa lui Rednic a fost aproape să ia cele trei puncte în minutul 89, când bara s-a opus la șutul lui Moldoveanu, după ce, în aceeași fază, Salomao a tras direct în brațele portarului. S-a terminat 1-1, iar Mircea Rednic a avut ghinion la meciul 300 ca antrenor în Liga 1.

• 90+3 cgr cgr

Munteanu primește două cartonașe galbene, al doilea pentru proteste, și este eliminat.

• 90 fr2

Final de meci. Dinamo - Dunărea Călărași se termină 1-1, la primul meci al lui Mircea Rednic de la revenirea pe banca roș-albilor. Totodată, a fost meciul 300 al lui Rednic, ca antrenor, în Liga 1.

• 89 oc oc

Bară Dinamo. Ocazie uriașă a dinamoviștilor. Moldoveanu îi pasează lui Salomao, care intră în careu și trage direct în brațele lui Straton. Apoi, Munteanu vrea să respingă, însă e aproape de autogol, dar Straton e din nou pe fază și respinge până la Moldoveanu, care țintește bara.

• 71 oc oc

Ocazie Dinamo. Moldoveanu centrează de pe dreapta, Grozav întoarce, iar Hanca trage în blocaj. Faza continuă, mingea ajunge la Salomao, care centrează de pe dreapta, iar Popa trimite defectuos cu capul, din marcaj. Câteva secunde mai târziu, mingea ajunge la același Salomao, iar Șeroni e aproape de autogol, însă Straton respinge în corner mingea trimisă cu capul de fundașul Dunării.

• 70 s s

Ultima schimbare la Dinamo. Delorge intră în locul lui Sorescu

• 59 s s

Prima schimbare și la Dunărea. Iese Alexandru Bourceanu și intră Stelian Cucu.

• 59 s s

A doua schimbare la Dinamo. Iese Subotic și intră Moldoveanu.

• 56 g g

GOOOOL Dinamo! Tânărul Deian Sorescu centrează de pe partea dreaptă, iar rezerva Daniel Popa, intrat la pauză, trimite cu capul pentru 1-1. Este prima reușită a atacantului dinamovist în acest sezon.

• 53 cg cg

Denis Ispas vede și el cartonașul galben.

• 47 oc oc

Ocazie Dunărea. Mihai Popescu trimite o pasă direct la adversar, însă Carnat nu nimereste poarta.

• 46 cg cg

Deian Sorescu primește cartonașul galben.

Mircea Rednic face prima schimbare chiar la pauză. În locul mijlocașului Timislav Gomelt intră atacantul Daniel Popa.

Începe repriza secundă.

E pauză în Ștefan cel Mare.

• 45 oc oc

Ocazie Dunărea. Cooper greșește, interceptează Carnat, care centrează în careu pentru Mediop, acesta lasă pentru Honciu, iar Popescu reușește intercepția în fața mijlocașului Dunării.

• 37 cg cg

Georgian Honciu, al doilea jucător al Dunării care primește cartonaș galben.

• 37 oc oc

Ocazie Dinamo. Salomao pornește într-o cursă pe partea stângă, trece de Ispas, intră în careu și întoarce pentru Sorescu, însă Straton estre la post, iar Dunărea scapă fără gol.

• 31 fm fm

Fază de cascadorii râsului. Mediop scapă spre poarta dinamovistului Penedo, intră în duel cu Mezague, dar când încearcă să centreze, luftează.

• 27 oc oc

Ovazie Dinamo. Hanca îi pasează lui Sorescu în careu, care însă nu ajunge cum trebuie la minge și trimite cu capul slab, iar Straton prinde.

• 22 g g

GOOOOL Dunărea! Echipa lui Alexa produce surpriza în Ștefan cel Mare. Popescu pasează la adversarul său, Honciu, care îl lansează pe Mediop, iar senegalezul trece în viteză de Mezague și îl învinge pe Penedo. Este al patrulea gol al sezonului pentru atacantul Dunprii.

• 21 cg cg

Silviu Pană primește cartonașul galben.

• 16 oc oc

Ocazie Dinamo. Salomao trimite o pasă pentru Subotic, care e întâmpinat de portarul Straton.

• 13 oc oc

Ocazie Dunărea. Alexandru Munteanu centrează de pe partea dreaptă, iar Mediop se aruncă în fața porții și nu ajunge la minge.

• 8 oc oc

Ocazie Dinamo. Prima șansă a meciului îi aparține lui Gicu Grozav, care primește o pasă de la Armando Cooper și trimite puțin pe lângă poarta lui Straton.

• 1 sr1 sr1

Începe meciul, cu un moment de reculeere în memoria lui Ilie Balaci. Mircea Rednic, cu lacrimi în ochi. Oaspeții au lovitura de start.