Ce lovitură! Denis Alibec a ales între FCSB și Farul
Exclusiv 36 de milioane €! Marius Lăcătuș e convins: ce urmează în ”războiul” FCSB - CSA Steaua, după verdictul în cazul palmaresului

CS Mioveni - UTA Arad 0-0. Remiză albă, dar plină cu faze spectaculoase

06.11.2021, 19:22

• SuperLiga: CFR - Farul, sâmbătă, 21:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - Sepsi, sâmbătă, 21:00, DGS 2

Partida dintre CS Mioveni și UTA Arad, din etapa cu numărul 15 din Liga 1 s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, după un meci din care nu au lipsit ocaziile imense.

Prima ocazie importantă le-a aparținut arădenilor, atunci când Ubbink a pătruns foarte bine în flancul drept, a încercat să centreze, dar Garutti a respins balonul în corner.

În minutul 30, Batha i-a trimis din prima lui Dangubic care a șutat puțin pe lângă poartă.

Cei de la Mioveni au avut șansa să deschidă scorul în minutul 38, la o lovitură liberă care nu promitea foarte mult. Buziuc a fost cel care a executat lovitura liberă, iar Garutti a fost aproape să împingă balonul în poarta lui Balauru.

Pe finalul primei reprize, UTA a avut cea mai mare ocazie a partidei, atunci când Miculescu a șutat, Ducan a respins balonul în față. Mingea a ajuns la Dangubic care a avut o ratare inexplicabilă cu poarta goală.

În cea de-a doua repriză, Dumitriu a șutat foarte bine de la marginea careului, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Balauru.

Pe finalul partidei, Toma a centrat, iar Garutti a reluat foarte bine cu capul. Balauru a avut o paradă superbă și a păstrat scorul neschimbat.

În clasamentul din Liga 1, UTA Arad se află pe locul 5, cu 24 de puncte, în timp ce CS Mioveni este pe locul 14, cu 13 puncte.

VIDEO Rezumatul partidei CS Mioveni - UTA Arad 0-0

CS Mioveni - UTA Arad LIVE VIDEO, ora 17:30, la Digi Sport 1

CS Mioveni vine la partida cu UTA Arad după opt meciuri consecutive fără victorie în Liga 1, ultimul, de runda trecută, cu Universitatea Craiova, 2-5.

Formația lui Alexandru Pelici a câștigat ultima dată în campionat pe 23 august, 1-0 cu U Craiova 1948.

UTA Arad, în schimb, a pierdut runda trecută cu Chindia Târgoviște, 0-2, rezultat care a pus capăt seriei de trei partide consecutive fără eșec în campionat, în care le-a învins pe U Craiova 1948 și pe Academica Clinceni și a remizat cu Dinamo.

CS Mioveni - UTA Arad LIVE VIDEO, ora 17:30, la Digi Sport 1. Echipele probabile

Ocazie Mioveni

Toma centrează, iar Garutti reia cu capul. Balauru intervine salvator.

• 84 s s
    Schimbare Mioveni

Toma este introdus în locul lui Dumitriu.

• 84 s s

Iacob este introdus în locul lui Balaur.