prunea1
Exclusiv Prunea, categoric după ce a văzut ce a reușit o echipă din SuperLigă: ”Incredibil. Nimeni nu se aștepta”
hanca
”Penibil”. Eduard Florescu a rupt tăcerea, după acuzațiile de blat din Petrolul - FC Botoșani: ”Oameni de nimic!”
Spain: ATLETICO DE MADRID v DEPORTIVO ALAVES. LA LIGA 2023/2024. ROUND 11.
Presa spaniolă, înainte de Real Madrid - Alaves: Ianis Hagi titular!
LIVE Fotbal Club
Botoşani Botoşani
0 - 1
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Mi 16.05.2018 19:30

Botoșani - Concordia 0-1. Paul Batin a fost eroul ilfovenilor, care au jucat 75 de minute în 10 oameni

16.05.2018, 17:30

• La Liga: Real Madrid - Alaves, marți, 22:30, DGS 2

• Premier League: Tottenham - Manchester City, marți, 22:00, DGS 1

Concordia Chiajna avea nevoie ca de aer de o victorie în deplasarea de la Botoșani, în etapa a zecea din play-out. Ilfovenii au reușit să plece cu toate cele 3 puncte grație reușitei semnate de Batin în prima repriză.

Concordia Chiajna a obţinut a doua victorie de la venirea lui Ionuţ Badea pe banca tehnică. Ilfovenii s-au impus la limită pe terenul celor de la Botoşani, în etapa a zecea din play-out, şi sunt neînvinşi de trei runde.

Venirea lui Ionuţ Badea la Chiajna e de bun augur pentru ilfoveni, care au obţinut a doua victorie din ultimele trei etape. ÎN DIRECT la Digi Sport, Concordia a învins FC Botoşani în deplasare şi e la şase puncte de echipa moldavă, ocupanta locului secund în play-out.

Partida a început cu câte o ocazie la fiecare poartă: prima şansă i-a aparţinut lui Mihai Roman, dar Caparco s-a opus în două rânduri. De partea cealaltă, Grădinaru a avut o execuţie superbă, dar bara i-a salvat pe botoşăneni. Deşi rămaşi în inferioritate numerică din minutul 16, după eliminarea lui Bawab, tot ilfovenii au fost cei care au deschis scorul: Marc a trecut superb de un adversar şi a pasat în faţa porţii, de unde Batin a îndeplinit o simplă formalitate.

Ultima ocazie importantă a aparţinut gazdelor, dar Burcă a reluat imprecis din câţiva metri. S-a încheiat 1-0 pentru Concordia, care sâmbătă întâlneşte Dinamo, ÎN DIRECT la Digi Sport.

• 93 fr2

Final de partidă la Botoșani. Concordia se impune la limită, 1-0, grație reușitei lui Batin din prima repriză

• 90 cg cg

Caparco este avertizat pentru trageri de timp. De la margine s-au arătat 3 minute de prelungire

• 77 oc oc

OCAZIE FC BOTOȘANI! Andrei Burcă a urcat în careu la un corner și a lovit mingea cu capul, dar balonul a trecut puțin pe lângă poartă

• 77 s s

Ultima modificare la gazde. Chitoșcă întră în locul lui Rodriguez

• 69 cg cg

Rodriguez este și el avertizat de centralul Istvan Kovacs

• 66 s s

A doua modificare în echipa lui Costel Enache. Mircea Axente intră în locul lui Cătălin Golofca

• 53 s s

Prima modificare la oaspeți. Paul Batin, marcatorul golului, este înlocuit de Nivaldo

• 46 sr2 sr2

A început repriza secundă a meciului dintre FC Botoșani și Concordia Chiajna

Fluier final al primei reprize. La pauză, Concordia conduce cu 1-0 grație reușitei lui Batin. Oaspeții joacă în 10 din minutul 16, când Bawab a văzut roșu direct

• 45 cg cg

Grădinaru a căzut după un duel cu Plămadă și a cerut lovitură de la 11 metri. Centralul Istvan Kovacs a considerat însă că jucătorul oaspeților a simulat și i-a arătat cartonașul galben

• 43 s s

Prima modificare la gazde. Miron este înlocuit de Ungurușan

• 41 oc oc

OCAZIE BOTOȘANI! Roman a centrat în fața porții, de unde Golubovic a încercat o execuție de finețe, cu călcâiul, mingea a trecut prin fața liniei porții apoi a ajuns la Mușat, al cărui șut n-a prins însă poarta

• 36 fm fm

Golofca trage puternic de la 20 de metri, mingea e deviată de un fundaș al Concordiei și iese în corner

• 29 fm fm

Plămadă încearcă să-l surprindă pe Caparco cu un șut de la mare distanță, dar portarul oaspeților este atent și reține

• 23 cg cg

Bogdan Miron este primul jucător din echipa gazdelor care vede cartonașul galben

• 19 g g

GOOOOL CONCORDIA! GOOOL BATIN! Aflat în careu la o fază fixă, Marc a reușit un dribling de efect în fața lui Roman, a centrat în fața porții, de unde Batin a împins mingea în poarta

• 16 cr cr

Bawab are o intrare extrem de dură asupra lui Burcă și centralul Isvan Kovacs îi arată roșu direct jucătorului de la Concordia

• 9 oc oc

BARĂ CONCORDIA! Grădinaru încearcă o execuție pretențioasă, către vinclul porții lui Cobrea. Mingea lovește însă transversala și tabela rămâne nemodificată

• 7 oc oc

OCAZIE BOTOȘANI! Mihai Roman ajunge la finalizare după o fază prelungită de atac a gazdelor, dar șutul său la colțul scurt este blocat de Caparco