ovidiu-popescu-digisport
Oficial În plin sezon, o echipă din SuperLigă a făcut primul transfer
FOTBAL: UTA ARAD - FCU 1948 CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (06.05.2024)
Live Video&Text UTA - FCU Craiova 3-0, ACUM, pe Digi Sport 1. Arădenii fac spectacol
Etapa 8 Superliga: UTA Arad-FCU 1948 Craiova
Play-out
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
1 - 1
Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi
Sb 18.08.2018 19:00

Astra - Dunărea Călărași 1-1. Nou-promovata n-a forţat victoria în ciuda dublei superiorităţi numerice

18.08.2018, 19:55

• SuperLiga: Universitatea Craiova - FCSB, luni, 21:00, DGS 1

• Champions League: PSG - Borussia Dortmund, marți, 22:00, DGS 1

Pentru a patra etapă la rând, Astra a obţinut doar o remiză. Contra Dunării Călăraşi, Neluţ Roşu a deschis scorul în minutul 16, din penalty-ul obţinut de Llullaku. Peste doar cinci minute, Silviu Pană a egalat din centrarea lui Gligorov.

Până la pauză, Belu şi Llullaku n-au putut să o readucă în avantaj pe Astra. La reluare, francezul Begue l-a întins serios pe Straton, iar Alibec n-a reuşit să fie periculos nici din lovitură liberă.

Atacantul venit de la FCSB a fost eliminat în minutul 73 pentru cumul de galbene. Imediat, congolezul Bahamboula a văzut "roşu" direct la debutul pentru Astra. Rămasă în nouă jucători, echipa lui Măldăraşanu n-a mai avut forţă în atac, iar partida s-a încheiat la egalitate.

Astra are patru egaluri la rând cu acelaşi scor, 1-1.

• 90+5 final

Final de meci. Astra şi Dunărea Călăraşi au încheiat la egalitate, scor 1-1.

• 90 fm

Cinci minute de prelungire au fost acordate pentru repriza secundă.

• 86 fm fm

Dunărea Călăraşi nu pare a forţa victoria: nu şi-a creat nicio ocazie şi preferă să plimbe mingea în ciuda dublei superiorităţi numerice.

• 75 cr cr

Încă o eliminare la Astra. Dylan Bahamboula a primit şi el cartonaşul roşu după o intrare violentă. Mijlocaşul congolez a petrecut doar 30 de minute pe teren.

• 73 cgr cgr

Eliminare la Astra! Denis Alibec a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben în interval de zece minute.

• 67 s s

Schimbare la Dunărea. Hamidou Keyta i-a luat locul lui Silviu Pană.

• 67 cg cg

Radu Crişan a încasat şi el cartonaşul galben.

• 65 cg cg

Neluţ Roşu a fost şi el avertizat de arbitrul Cătălin Buşi.

• 64 cg cg

Cristian Puşcaş a primit cartonaşul galben.

• 64 cg cg

Denis Alibec a primit cartonaşul galben.

• 62 s s

Schimbare la Dunărea. Georgian Honciu i-a luat locul lui Valentin Munteanu.

• 61 s s

Schimbare la Dunărea Călăraşi. Aitor Monroy l-a înlocuit pe Alin Dobrosavlevici.

• 52 cg cg

Filip Gligorov a primit cartonaşul galben.

• 51 s s

Schimbare la Astra. Mike Cestor a intrat în locul lui Florin Bejan.

• 50 oc oc

Ocazie Astra! Şutul frumos al lui Julien Begue a fost respins de sub bară de Cătălin Straton.

• 49 cg cg

Fostul jucător al actualei FCSB, Gabriel Simion, a primit cartonaşul galben.

A început repriza secundă a partidei de la Giurgiu.

• 46 s s

Schimbare la Astra. Dylan Bahamboula l-a înlocuit pe Romario Moise.

• 45+2 fr1

Pauză. Astra Giurgiu şi Dunărea Călăraşi se află la egalitate, scor 1-1.

• 45 oc oc

Ocazie Astra! Reluarea frumoasă cu capul a lui Llullaku, de la 16 metri, a trecut puţin pe lângă poarta Dunării.

• 40 oc oc

Ocazie Astra! Încă o şansă mare de gol ratată de Llullaku, al cărui şut de la aproximativ 10 metri fost blocat excelent de adversari.

• 36 cg cg

Dunărea Călăraşi a primit şi el cartonaşul galben.

• 34 oc oc

Ocazie Astra! Ionuţ Balaur a respins excelent, în corner, din faţa porţii, şutul-centrare al unui adversar.

• 30 cg cg

Julien Begue a primit cartonaşul galben.

• 21 g g

Gooool Dunărea! Călărăşenii au egalat la prima situaţie importantă de gol din acest meci, după o reluare perfectă cu capul a lui Silviu Pană, din centrarea lui Radunovic.

• 16 g g

Goool Astra! Neluţ Roşu a transformat cu siguranţă penalty-ul, iar echipa lui Marius Măldărăşanu conduce cu 1-0.

• 15 cg cg

Denis Ispas a primit şi cartonaşul galben după faultul din propriul careu.

• 15 p p

Penalty pentru Astra. Azdren Llullaku a obţinut lovitura de la 11 metri după ce a fost faultat de Denis Ispas.

• 13 oc oc

Ocazie Astra! Şutul lui Llullaku de la marginea careului mare, a fost respins foarte bine de Straton, care a reţinut apoi şi şutul lui Neluţ Roşu.

• 8 fm fm

Şutul lui Florin Bejan de la 18 metri a trecut mult peste poarta lui Straton.

• 1 sr1 sr1

A început a doua partidă a etapei a cincea din Liga 1, dintre Astra Giurgiu şi Dunărea Călăraşi.