profimedia-0868202178
”Messi al Turciei” a transmis un mesaj categoric, după ce Ancelotti i-a stabilit viitorul
FC Barcelona, Barca Getafe CF. La Liga EA Sports match. Date 26 FC Barcelona head coach Xavi Hernandez during the La Lig
Xavi cere un jucător cu insistență la Barcelona: ”Vreau să semneze contractul”
Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Video Espanyol - Atletico Madrid 3-3. Real Madrid, victorie cu Rayo Vallecano

24.05.2023, 23:50

Espanyol a remizat pe teren propriu cu Atletico Madrid, scor 3-3, în etapa a 36 din La Liga.

profimedia-0778894992
Partida dintre Espanyol și Atletico / Foto: Profimedia
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Astfel, Atletico Madrid rămâne pe locul trei în clasamentul din La Liga, cu 73 de puncte, la o lungime în urma celor de la Real Madrid.

Espanyol - Atletico Madrid 3-3. Gazdele au revenit de la 0-3

Atletico Madrid a deschis scorul în minutul 21, când Saul a înscris cu un șut din unghi expediat din interiorul careului.

Pe finalul primei reprize, scorul a devenit 2-0 în favoarea madrilenilor, după un gol înscris de Griezmann, venit după două intervenții formidabile ale lui Pacheco.

Imediat după pauză, Carrasco a făcut 3-0, iar totul părea stabilit, însă Espanyol a reușit să restabilească egalitatea în doar 15 minute.

Mai întâi, în minutul 76, Montes a înscris cu capul din centrarea lui Vidal, apoi, în minutul 76, Joselu a marcat de la punctul cu var.

Souza a înscris cu capul golul egalizator în minutul 79, din centrarea lui Vidal.

Espanyol - Atletico Madrid 3-3

Min. 79: Goool Espanyol! Vidal centrează de pe partea dreapta, iar Souza reia cu capul în poarta lui Grbic.

Min. 76: Goool Espanyol! Joselu înscrie de la 11 metri.

Min. 64: Goool Espanyol! Montes se înalță la centrarea lui Vidal și trimite cu capul în poarta lui Grbic.

Min. 46: Goool Atletico Madrid! Carrasco ajunge la un balon respins de Pacheco și trimite din fața porții.

Min. 44: Goool Atletico Madrid! Pacheco intervine salvator la două mari ocazii din interiorul careului, Griezmann ajunge la un balon respins și șutează. Portarul lui Espanyol respinge, dar minge intră în poartă, iar golul este validat.

Min. 21: Goool Atletico Madrid! Saul primește balonul în interiorul careului și înscrie cu un șut cu stângul din unghi.

Min. 1: Începe meciul!

Espanyol: Pacheco – Gil, Montes, Calero, Cabrera, Olivan – Melamed, Darder, Suarez – Puado, Joselu

Ateltico: Grbic – Molina, Witsel, Gimenez, Hermoso, Carrasco – de Paul, Koke, Niguez – Griezmann, Correa

Real Madrid - Rayo Vallecano 2-1. ”Galacticii”, la două puncte în fața lui Atletico

Real Madrid a învins-o pe Rayo Vallecano cu scorul de 2-1 în etapa a 36-a din La Liga.

Karim Benzema a deschis scorul în minutul 31, când a reușit să treacă de portarul advers și să trimită în poarta goală.

În minutul 84, oaspeții au restabilit egalitatea prin Raul de Tomas, care a trimis imparabil din interiorul careului.

Totuși, madrilenii au forțat victoria, iar Rodrygo l-a învins pe Dimitrievski cu un șut frumos de la marginea careului în minutul 89.

Real Madrid - Rayo Vallecano 2-1

Min. 90+3: Final de meci!

Min. 89: Goool Real Madrid! Rodrygo șutează cu dreptul de la marginea careului și îl învinge pe Dimitrievski.

Min. 84: Goool Rayo Vallecano! Raul de Tomas primește balonul în interiorul careului și restabilește egalitatea cu un șut în forță.

Min. 31: Goool Real Madrid! Benzema îl driblează pe Dimitrievski și trimite în poarta goală.

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Rudiger, Alaba, Fernandez – Modric, Kroos, Camavinga – Valverde, Benzema, Rodrygo

Rezerve: Asensio, Ceballos, Hazard, Lopez, Lucas, Lunin, Mendy, Militao, Odriozola, Rodriguez, Tchouameni, Vallejo

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, Garcia – Comesana, Valentin – Palazon, Lopez, Garcia – Camello

Rezerve: Chavarria, Cis, de Tomas, Falcao, Hernandez, Martin, Morro, Mumin, Pozo, Sanchez, Saveljich, Trejo

Mai sunt trei etape pe care trebuie să le joace Atletico Madrid și Real Madrid, iar diferența de puncte dintre ele este de unul singur. Trupa lui Simeone este a doua în clasament, cu 72 de puncte, în timp ce Benzema și restul colegilor săi au 71 de puncte.

Este un obiectiv de orgoliu deoarece pentru cluburi atât de mari, locul secund nu aduce mare lucru.

Dar mai este un lucru important de luat în seamă: Real Sociedad, echipa de pe locul patru, are 68 de puncte. Etapa trecută, Rayo a învins Barcelona, scor 2-1, dovadă că are forță să câștige cu oricine. Totuși, bascii au un meci în plus față de cele două contracandidate.

• Rămâne de văzut dacă Vinicius Jr. va juca, după decizia fără precedent luată de La Liga de a-i anula cartonașul roșu din meciul cu Valencia.

Espanyol - Atletico Madrid, Live Video 23:00, DGS 3. Gazdele nu au voie să piardă pentru a spera la salvarea de la retrogradare

Spre deosebire de Real, Atletico are o sarcină mai grea în etapa cu numărul 36.

Espanyol luptă să se salveze și trebuie să câștige dacă vrea să păstreze speranțe. Altfel va fi a doua retrogradată în Segunda, după ce Elche a depus armele de mai multă vreme.

Cu cine mai joacă Real Madrid, Atletico Madrid și Real Sociedad până la finalul sezonului

• Etapa a 38-a: Real Sociedad - Sevilla

Etichete: real madrid - rayo vallecano , vinicius jr , video espanyol - atletico madrid

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15
Gabi Tamaș, gata să dea afară șase fotbaliști: ”Salariu mare și nu faci nimic”
tamas

Au luat titlul cu FCSB și acum urmează să semneze contractele + Cine va pleca de la campioană
Screenshot 2024-04-28 at 19.13.53
Exclusiv ”Dacă vine Gigi Becali cu un milion?”. Laszlo Dioszegi a dat răspunsul și și-a anunțat decizia finală
FOTBAL:PREZENTARE SERGIU BUS LA FCSB (14.07.2020)
Transferul lui Florinel Coman e ”99% gata”