Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League
A venit oferta pentru ”perla” lui Real Madrid, imediat după victoria dramatică cu Man. City
Barcelona, Spain. 28th May, 2023. Ansu Fati celebrates after scoring a goal during the LaLiga match between FC Barcelona and RCD Mallorca at the Spotify Camp Nou in Barcelona, Spain. Credit: Christian Bertrand/Alamy Live News
Ce lovitură pentru Barcelona! Starul care negociază cu Sevilla
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
Fotbal Club
Sevilla Sevilla
2 - 0
Real Betis Real Betis
Vi 12.06.2020 00:00

Sevilla - Betis 2-0. Gazdele nu le-au dat nicio șansă rivalilor în derby-ul Andaluziei

11.06.2020, 23:59

• EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

În direct la Digi Sport, în primul meci de la reluarea fotbalului din Spania s-au duelat Sevilla și Betis, în derby-ul Andaluziei. Gazdele nu le-au dat nicio șansă rivalilor.

Mai întâi Ocampos a nimerit încheietura barelor în minutul 10, apoi Kounde a ratat din apropiere. Până la pauză, De Jong a trimis cu capul pe lângă țintă din poziție ideală, iar Ocampos l-a pus la încercare pe Robles.

Sevilla - Betis 2-0, în primul meci de la reluarea fotbalului în La Liga

Partea secundă a început ca și prima, cu Sevilla în atac, dar Jordan s-a făcut de râs și a luftat în careu. Sevilla a primit penalty în minutul 54, la un duel dintre Bartra și De Jong, iar Ocampos a transformat lovitura de pedeapsă.

Golul al doilea a venit firesc după ce Ocampos a deviat cu călcâiul, iar Diego Carlos a stabilit scorul: Sevilla - Betis 2-0.

Sevilla și Betis vor disputa primul meci de la reluarea La Liga, de la ora 23:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1. Meciul poate fi urmărit și pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS, și pe aplicația Digi Online.

Derby-ul Sevillei o găsește pe echipa lui Julen Lopetegui pe locul trei în La Liga, cu 47 de puncte, departe de liderul Barcelona, care are 58 de puncte. Real Madrid este pe locul doi, cu 56 de puncte.

Sevilla - Betis, de la ora 23:00, pe Digi Sport 1

De partea cealaltă, rivala Betis este pe locul 12, cu 33 de puncte, iar cu o victorie în fața rivalei locale se poate distanța la 11 puncte de zona retrogradabilă.

În meciul tur dintre cele două echipe, de pe stadionul Estadio Benito Billamarin, Sevilla s-a impus în fața lui Betis cu 2-1.

• 62 g g

GOOOOL Sevilla! După un corner și o deviere cu călcâiul a lui Ocampos, Diego Carlos îl învinge pe Robles.

• 56 g g

GOOOOL Sevilla! Ocampos transformă lovitura de pedeapsă.

• 54 p p

Penalty pentru Sevilla. Bartra se sprijină pe De Jong, în săritură, iar arbitrul dă penalty.

• 47 oc oc

Ocazie Sevilla. Jordan luftează din apropiere, însă în cele din urmă portarul lui Betis reușește să prindă mingea.

Începe repriza a doua.

• 45+3 fr1

La pauză, Sevilla - Betis 0-0.

• 45+3 oc oc

Ocazie Sevilla. Ocampos trage tare, din afara careului, dar portarul lui Betis respinge.