Cinci locuri în Champions League pentru Germania, pentru sezonul 2024/2025
skybar-santiago-7
dragusin
După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe bancă 5 meciuri la rând, englezii au răbufnit
Real Madrid Real Madrid
1 - 2
Levante Levante
Sb 20.10.2018 15:00

Real Madrid - Levante 1-2. Surpriză uriașă pe Santiago Bernabeu! "Galacticii", 4 meciuri la rând fără victorie

20.10.2018, 16:00

• SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

VIDEO Real Madrid - Levante 1-2. Surpriză uriașă pe Santiago Bernabeu. Meciul a fost ÎN DIRECT la Digi Sport și pe www.digisport.ro și m.digisport.ro

O nouă înfrângere pentru Real Madrid. Galacticii au pierdut cu Levante chiar pe Santiago Bernabeu. Cu Lopetegui la conducere, campionii Europei au atins o contraperformanţă unică în istoria de 116 ani a clubului.

Real Madrid a înregistrat o contraperformanță greu de imaginat. Jucătorii lui Lopetegui au depășit, pentru prima dată în istoria clubului, 465 de minute fără gol marcat în toate competițiile. Noul recordul negativ a fost stabilit în meciul cu Levante, de pe Santiago Bernabeu.
Gruparea blanco a avut un start dezastruos și a încasat două goluri în primele 13 minute. Varane a gafat de fiecare dată. Mai întâi l-a ajutat pe căpitanul oaspeților, Morales, să deschidă scorul. Apoi a f[cut henţ în careu, iar centralul a acordat penalty după ce a fost ajutat de VAR. Roger l-a invins pe Courtois.

Galacticii puteau reduce din diferență până la pauză, însă bara s-a opus la lovitura de cap a lui Mariano. Intrat în repriza secundă, Gareth Bale a avut o ocazie uriașă. Oier a avut o paradă de zile mari. Portarul lui Levante nu a mai avut ce face la șutul lui Marcelo, care a încheiat seceta de 8 ore fără gol a campioanei Europei. Realul putea smulge un punct, dacă Benzema nu lua la țintă bara. S-a terminat 1-2 și madrilenii au patru meciuri la rând fără victorie în campionat.

• 90+5 fr2

Final de meci pe Santiago Bernabeu. Levante s-a impus cu 2-1 în duelul cu Real Madrid

• 90+4 cg cg

Marcelo este și el avertizat

• 90+4 oc oc

OCAZIE LEVANTE! Morale scapă singur cu portarul Realului, dar trage pe lângă poartă

• 89 cg cg

Jason vede și el cartonașul galben

• 79 s s

Ultima modifcare la oaspeți. Boateng intră în locul lui Roger

• 76 oc oc

BARĂ REAL MADRID Benzema a fost aproape să egaleze, dar șutul francezului a lovit bara

• 75 s s

A doua schimbare și la Levante. Chema intră în locul lui Postigo

• 72 g g

GOOOOL REAL MADRID! GOOOL MARCELO! Fundașul albilor reduce din diferență cu un șut sub transversală, din interiorul careului de 16 metri

• 67 s s

Prima schimbare și la Levante. Doukoure intră în locul lui Rochina

• 66 oc oc

OCAZIE REAL MADRID! Gareth Bale execută aproape de vinclu o lovitură liberă, dar Oier este din nou la post și scoate în corner

Prima schimbare la Real Madrid. Odriozola îi lasă locul în teren lui Bale

Final de primă repriză pe Santiago Bernabeu. Levante o conduce pe Real Madrid cu 2-0

• 44 oc oc

Levante a mai înscris o dată în poarta lui Courtois, dar VAR-ul a decis ca golul să nu fie validat. În momentul în care a fost lansat în adâncime, Tono se afla în ofsaid

• 34 oc oc

BARĂ REAL MADRID! Mariano sare peste defensiva lui Levante și reia cu capul, mingea lovește însă transversala. Faza continuă cu Real în atac, Lucas Vazquez centrează pentru Casemiro, dar Oier scoate din vinclu

• 22 oc oc

OCAZIE REAL MADRID! Sergio Ramos câștigă un duel aerian la un corner și reia cu capul, dar portarul lui Levante scoate de sub transversală

• 17 oc oc

Real Madrid reușește să trimită mingea în plasă, la un corner, arbitrul indică centrul terenului, dar anulează apoi reușita după intervenția VAR

• 14 gp gp

GOOOOL LEVANTE! Roger transformă lovitura de la 11 metri și oaspeții conduc deja cu 2-0 pe Santiago Bernabeu

• 12 p p

PENALTY LEVANTE! Varane face henț la limita careului de 16 metri și centralul indică inițial lovitură liberă. După intervenția VAR, Fernandez revine și acordă lovitură de la 11 metri pentru Levante

• 8 g g

GOOOOL LEVANTE! GOOOL MORALES! Căpitanul oaspeților profită de o eroare a lui Varane și deschide scorul pe Santiago Bernabeu