cf052e89-736e-49c8-9dd7-e5af6b152521
Video Asta spune totul despre el! Gestul unui jucător de la Real Madrid i-a făcut pe toți să râdă
Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
S-a aflat abia acum! Ce s-a întâmplat după meci cu arbitrii de la Real Madrid - Bayern
mititelu
Video Adrian Mititelu s-a dus ”glonț” în vestiar după ce FCU Craiova a retrogradat! Anunțul făcut de patronul oltenilor

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Real Madrid a câștigat cu emoții partida de pe teren propriu cu Levante, deși la pauză a condus cu 3-0. Benzema cu o dublă și Casemerio au stabilit scorul primei reprize. Levante a revenit după pauză, prin golurile înscrise de Mayoral și Melero și chiar a fost la un pas de egalare în final de meci. În minutul 60, Eden Hazard a debutat pentru Real Madrid, într-un meci oficial.

ȘTIREA INIȚIALĂ.

Veste bună pentru fanii lui Real Madrid. Eden Hazard este pregătit să debuteze pentru "galactici" în meciul de astăzi, cu Levante, care începe la ora 14:00, în direct la Digi Sport 1.

Zinedine Zidane a anunțat că mijlocașul belgian este apt pentru meciul cu gruparea din Valencia. Real Madrid nu își mai permite pași greșiți, după ce a câștigat un singur meci în primele trei etape. Hazard speră să marcheze pentru Real atât în lumea reală, cât și în cea virtuală.

"E o zi însorită. În acest moment aș vrea să joc FIFA, dar și să mă văd pe coperta jocului", a declarat Eden Hazard.

Real Madrid - Levante (14:00, Digi Sport 1). Echipele probabile

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Nacho, S. Ramos, Marcelo - Casemiro, Kroos - L. Vazquez, J. Rodriguez, Vinicius - Benzema.

Levante: Aitor - Miramon, Vezo, Postigo, Clerc - Bardhi, Campana, Vukcevic, Morales - Roger, Mayoral.

Arbitru: De Burgos Bengoetxea.

Real Madrid - Levante va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 14:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro.

• 90+4 final final

FINAL DE MECI. Real Madrid câștigă cu emoții partida cu Levante, deși a condus cu 3-0.

• 83 s s

A ieșit Karim Benzema, a intrat Luka Jovic.

• 75 g g

GOOOL Levante. Melero a marcat și se anunță un final încins pe Santiago Bernabeu.

• 66 oc oc

Acțiune superbă a lui Eden Hazard. Starul belgian a luat o acțiune pe cont propriu, dar Aitor Fernandez a scos fantastic.

• 60 s s

A ieșit Ramos, a intrat Militao.

• 60 s s

Debut Hazard. A ieșit Casemiro, a intrat Hazard.

• 57 oc oc

Bară Real Madrid. Karim Benzema trage de la marginea careului, însă mingea a lovit bara.

• 49 g g

GOOOL Levante. Borja Mayoral a marcat în startul reprizei a doua.

Pauză.

• 40 g g

GOOOL Real Madrid. A marcat Casemiro, după o pasă perfectă a lui Vincius.

• 31 g g

GOOOL Real Madrid. Karim Benzema a reușit dubla, după o pasă perfectă a lui James Rodriguez.

• 25 g g

GOOOL Real Madrid. Dani Carvajal centrează de marginea careului, iar Karim Benzema reia cu capul din 7 metri, fără speranțe pentru Aitor Fernandez.

• 21 oc oc

Ocazie uriașă pentru Real Madrid. Lucas Vazquez trage în bară.

• 21 oc oc

Cea mai mare ocazie a meciului. Karim Benzema a tras de la marginea careului, însă Aitor Fernandez a scos în corner.

• 16 oc oc

Încă o ocazie a lui Kross. Mijlocașul Realului a tras din prima, de la marginea careului, portarul celor de la Levante a respins în față. Balonul a ajuns tot la Kroos, care a trimis mingea peste poartă.

• 13 oc oc

Prima ocazie a meciului aparține celor de la Real Madrid. Toni Kroos trage de la 20 de metri, dar mingea trece pe lângă poarta celor de la Levante.