Champions Cup - Inter Miami vs. Nashville SC
Real Madrid v Bayern Munich, UEFA Champions League, Semi-Final, Football, Santiago Bernabeu Stadium, Madrid, Spain - 08 May 2024
Video Granada - Real Madrid 0-4. Spectacol galactic reușit de echipa lui Carlo Ancelotti
ID219973_INQUAM_Photos_Octav_Ganea
Exclusiv ”A zis că dacă-i dau 20.000, vine la noi. Îi dau!” Gigi Becali pregătește primul transfer la FCSB
LIVE Digi Sport Special
Rayo Vallecano Rayo Vallecano
2 - 3
Barcelona Barcelona
Sb 03.11.2018 21:45

Rayo Vallecano - Barcelona 2-3. Final incredibil de meci. Catalanii au marcat două goluri în trei minute

03.11.2018, 23:42

• Premier League: Man. United - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1

• Superliga: Dinamo - UTA Arad, duminică, 21:30, DGS 1

Video Rayo Vallecano - Barcelona 2-3 | Barcelona a trăit periculos în meciul cu Rayo Vallecano. Penultima clasată a condus cu 2-1, dar Dembele şi Suarez au întors rezultatul în ultimele minute.

Penultima clasată, Rayo Vallecano, a fost la un pas de a produce o surpriză de proporţii în faţa liderului Barcelona. Lucrurile au decurs normal în startul partidei. În absenţa lui Messi, Luis Suarez a fost din nou responsabil cu golul şi a deschis scorul în minutul 11. Rayo n-a renunţat însă la luptă, iar Pozo a egalat.

Până la pauză, Suarez a mai avut o mare ocazie: a tras în bară, din marginea careului. În partea a doua, Rayo a continuat să le pună probleme catalanilor şi a preluat avantajul, după reuşita lui Alvaro Garcia.

Barca a întors rezultatul în ultimele minute ale întâlnirii. Dembele a egalat (87), iar Suarez a marcat golul victoriei din centrarea lui Sergi Roberto (90). Pe catalani îi aşteaptă acum deplasarea cu Inter, din UEFA Champions League, marţi, de la ora 22:00, în direct la Digi Sport 1.

• 90+4 final

FINAL DE MECI. FC Barcelona câştigă dramatic cu două goluri marcate în ultimele 3 minute ale jocului. Lusi Suarez a reuşit dubla.

• 90 g g

GOOOL Barcelona. Ce final! Luis Suarez marchează în ultimul minut şi o salvează pe Barcelona.

• 87 g g

GOOOL Barcelona. Ousmane Dembele a egalat cu un şut din prima, din interiorul careului.

• 79 oc oc

Barcelona fortează egalarea. Luis Suarez pătrunde în careu, însă şutul atacantului uruguayan nu îi pune probleme portarului de la Rayo.

• 70 s s

Schimbare la Rayo. A ieşit Galvez, a intrat Velazquez.

• 70 cg cg

Jordi Alba este avertizat.

• 67 s s

Schimbare la Barcelona. A ieşit Arthur, a intrat Vidal.

• 67 s s

Schimbare la Barcelona. A ieşit Coutinho, a intrat Munir.

• 65 s s

Schimbare la Rayo. A ieşit De Tomas, a intrat Alegria.

• 57 g g

GOOOL Rayo. Alvaro Garcia a înscris la câteva secunde după pe a intrat pe teren.

• 56 s s

Schimbare la Rayo. A ieşit Trejo, a intrat Alvaro Garcia.

• 52 s s

Schimbare la Barcelona. A ieşit Rafinha, a intrat Dembele.

• 49 cg cg

De Tomas este avertizat.

A început a doua repriză.

Pauză.

• 41 oc oc

Luis Suarez este aproape de un gol fantastic. Mingea şutată de atacantul catalanilor a lovit bara.

• 35 g g

GOOOL RAYO. Jose Pozo a egalat cu un şut superb.

• 30 oc oc

Ocazie imensă pe Rayo. Jose Pozo ratează incredibil din 6 metri.

• 20 fm fm

Gazdele forţează egalarea, însă nu îşi creează ocazii clare de gol.

• 18 cg cg

Lenglet este avertizat.

• 11 g g

GOOOL Barcelona. Luis Suarez a deschis scorul, după ce a primit o pasă perfectă de la Jordi Alba.