perez
Video Ce reacție a avut Florentino Perez, după golul de 2-2 marcat de Vinicius
30.04.2024, xemx, Fussball UEFA Champions League, FC Bayern Muenchen - Real Madrid emspor, v.l. Cheftrainer Thomas Tuche
”Situația este acum foarte clară”. Concluziile lui Thomas Tuchel, după Bayern - Real Madrid 2-2
Borussia Dortmund v Paris Saint-Germain - UEFA Champions League 2023/2024 - Demi-finale
Live Video&Score Borussia Dortmund - PSG 1-0, ACUM, Digi Sport 1. Fullkurg a deschis scorul împotriva Parisului!

Video Gheată direct în fața lui Ramos! Multe faze controversate, niciun penalty la Atletico - Real!

19.11.2017, 00:09

UPDATE Ora 23:54. VIDEO Atletico Madrid - Real Madrid 0-0. Primul derby de pe ”Estadio Wanda Metropolitano” a avut parte de mai multe faze controversate și în repriza secundă.

ramos fault
  • BASCHET: Fenerbahce - Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund - PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

În minutul 58, a fost o fază în urma căreia mingea l-a lovit pe Juanfran, după o centrare a lui Marcelo. Din reluările tv s-a văzut cum jucătorul lui Atletico s-a întors cu spatele iar mingea l-a lovit undeva în zona coastelor, după care a ricoșat în braț. Nici de această dată arbitrul nu a dictat o penalitate.

VIDEO cu faza în care mingea l-a lovit pe Juanfran

În minutul 80 a venit și rândul gazdelor să solicite o lovitură de la 11 metri, dar arbitrul Fernando Bolbaran n-a vrut să se complice și nu a dictat niciun penalty la acest meci.

Carrasco a șutat de la marginea careului de 16 metri, dar mingea l-a atins în umăr pe Ronaldo, întors cu spatele, mingea a ricoșat în palma stângă, după care s-a dus în aut.

VIDEO cu faza controversată

Trei minute mai târziu s-a mai petrecut o altă fază discutabilă.  Ronaldo a vrut să șuteze spre poartă, dar mingea l-a lovit pe Godin în mâna stângă. Arbitrul, din nou, nu a dictat nimic, spre disperarea oaspeților.

VIDEO cu faza dintre Ronaldo și Godin

VIDEO Atletico Madrid - Real Madrid. Prima repriză a partidei de pe ”Estadio Wanda Metropolitano” a avut parte de cel puțin un moment tensionat care se putea termina cu o lovitură de la 11 metri.

În minutul 37, Sergio Ramos a ajuns, așa cum și-a obișnuit fanii, în poziție de a marca, numai că a avut parte de o accidentare care l-a scos din joc cam cinci minute. În momentul în care a vrut să trimită balonul cu capul, din interioul careului mic, căpitanul ”galacticilor” a fost lovit din spate, cu gheata în figură, de Lucas Hernandez. Fundașul stânga a încercat să respingă mingea, dar l-a lovit cu bocanul în nas pe Ramos.

Arbitrul a considerat că nu a fost nimic intenționat, că a fost doar o fază de meci, și a lăsat jocul să continue. Pentru că sângera, fundașul central al Realului a fost scos pe margine pentru îngrijiri, după care a fost obligat să-și schimbe și tricoul pentru a putea reintra în joc.

Ramos a terminat prima parte a partidei în teren, dar la pauză a fost schimbat cu Nacho. Sergio a văzut repriza a doua de pe bancă, dar a ținut în permanență un bandaj la nas.

VIDEO cu faultul asupra lui Ramos

A fost pentru a doua oară, în primele 45 de minute, când ”galacticii” au cerut penalty după ce și Kroos a protestat la faza din minutul 32. Atunci, însă, germanul a apucat să șuteze la poartă înainte de a fi faultat de un jucător al lui Atletico.

În ambele faze, Zinedine Zidane a protestat vehement. În plus, a mai existat și faza din minutul 34, când Savic l-a faultat pe Kroos, la limita dintre ”galben” și ”roșu”

VIDEO cu faza lui Kroos

Etichete: real madrid , atletico madrid , sergio ramos , ramos penalty atletico real , atletico real live video , faze controversate atletico real video

Doi soți români au fost arestați pentru viol în grup în Italia. Ce au descoperit polițiștii în telefonul femeii

Doi soți români au fost arestați în Catania, Italia, fiind acuzați de viol în grup și vătămare...

Angajata lui Gigi Becali de la FCSB nu s-a mai ferit și a spus totul: ”Era o povară”. Acum vede lucrurile diferit

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”
gracie1
FCSB revine în Ghencea! ”E semnat contractul cu CSA. Sper să nu se supere MM”
FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (6.08.2023)
”A semnat”. Dan Șucu și Victor Angelescu au rezolvat prima ”mutare” pentru sezonul următor
FOTBAL:ROMANIA-MUNTENEGRU, LIGA NATIUNILOR (14.06.2022)
Cristi Chivu, în fața loviturii carierei! Ajax îi propune un contract pe 5 ani
Cristian Chivu during UEFA Youth Champions League 23/24 game between SL Benfica and Internazionale Milano at Benfica Cam

”Zmeu în campionat, invizibil la națională”. Cel mai dur atac la Florinel Coman: ”Nu e în măsură să aleagă”
FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)
Parma a promovat în Serie A, iar Dennis Man a avut doar două cuvinte de spus
dennisman
Video Cristiano Ronaldo, reușită candidată la golul anului. Comentatorii au fost în delir. ”Dublă” a lui CR7
Al Hilal v Al Nassr - Saudi Super Cup
Elizabeth Hurley, irezistibilă într-o rochie minusculă din dantelă și latex. "Nu ieși așa în public pentru că o să provoci accidente"
Ștefan Baiaram, out tot restul sezonului la Craiova! Pierdere mare pentru Costel Gâlcă
Ultrașii lui Dinamo, mesaj la ceas de seară, în fața stadionului, pentru Andrei Nicolescu: „Cu torțe ne mobilizează...”
Pierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”
Oana Radu susține că două luni a dormit pe unde a apucat, după divorț, din cauza fostului soț. "Mi-au dispărut lucruri personale"
Nadal, ultimul meci la Madrid cu lacrimi în tribune: imaginile fac înconjurul lumii Video
Povestea singurei echipe românești de fotbal care a câștigat titlul în Ungaria. Campioană și în țară
Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc
Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10
Video ”Ascultă tactica”. Muller și Tchouameni au stârnit hohote de râs, după Bayern - Real 2-2